В умовах пандемії коронавірусу у вагітних з'явилися додаткові приводи для хвилювання. Низка досліджень свідчить про те, що захворювання на ковід може нести ускладнення для здоров'я як вагітної, так і для малюка на етапах виношування та народження.
— Від хворої вагітної матері до плода коронавірус не передається, проте ускладнення від перебігу хвороби все ж на дитину впливають, — говорить лікар гінеколог. — Від високої температури і запалення плід на ранніх термінах може завмерти.
В гінекологічному відділенні пологового будинку №2 щороку поступає 2 тисячі пацієнтів, проводять тисячу операцій різної складності. З 31 березня 2020 року тут почали приймати хворих на коронавірус жінок з районів області, а це біля тридцяти жінок. Ще 174 — з підозрою.
Менш, ніж за тиждень пацієнток лікуватимуть у новоствореному ковідному відділенні, у лівому крилі першого поверху гінекології. Тут облаштували чотири інфекційні бокс-палати з усіма зручностями. Для ремонту палат з бюджету міста виділили понад 800 тисяч гривень, ще 2 мільйони — на їх оснащення.
Лікування коронавірусу для пацієнток безкоштовне. Ковідна бригада працює злагоджено.
Проте статистика все ж невтішна: кількість здорових вагітних і породіль у відділенні перевищує кількість хворих,
— Раніше у нас були зафіксовані одиничні випадки захворювання, тепер із 19-ти жінок 7 хворих на ковід, — говорить Рудь. — Тобто останнім часом серед породіль, які потрапляють до нас біля 30% — хворі на вірус, або з підозрою.
За півроку в гінекологічному відділенні було 6 випадків важких хворих. Летальних не було так, як жінки молодого віку досить швидко здолали недугу. Пологи в хворих на ковід проходили за допомогою кесаревого розтину.
— Лише важко хворій породіллі врятувати дитину не вдалося, — розповідає лікар. — Перед самими пологами виявилося, що у плода відсутнє серцебиття.
У гінекологічному відділенні, як говорять медики, ПЛР-тести і комп'ютерну томографію жінкам також роблять безкоштовно.
На цьому тижні, нагадаємо, також у приміщенні пологового будинку №1 мають розпочати прийом хворих на коронавірус. Для цього частину приміщення закладу укомплектували, проклали кисневу магістраль. Тут буде 25 ліжок інфекційного профілю, 10 ліжок інтенсивної терапії та реанімації. А також 35 ліжок для надання допомоги вагітним і породіллям з ознаками вірусу.
Читайте також:
І породіллі, і хворі — в одному приміщенні? У першому пологовому буде ковідне відділення
Ковідне відділення в пологовому №1. Чому гінекологи і вагітні проти переїзду в амбулаторію?
Втрата нюху при коронавірусі. Чи означає це перебіг хвороби у легшій формі?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер