Після того, як 9 жовтня Вінницька міська рада ухвалили рішення задіяти частину першого пологового будинку для лікування пацієнтів з коронавірусом, а жіночу консультацію розмістити у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3, позбулися спокою як медики з пологового, так і лікарі сімейної медицини.
За словами лікарів, спочатку їм повідомили, що амбулаторія і жіноча консультація знаходитимуться в одному приміщенні будівлі, що по вулиці Воїнів-інтернаціоналістів, лише вхід буде з різних боків.
Оскільки в поліклініці відбуваються ремонтні роботи, і 45 співробітників амбулаторії сімейної медицини в антисанітарних умовах в карантин проводять прийом більше 32 тисяч пацієнтів, сусідства почали боятися і фахівці з поліклініки, і з жіночої консультації. Офіційного документу рішення міськради про переселення теж не бачили, кажуть лікарі.
Медики амбулаторії Центру медико-санітарної допомоги №3 хвилюються через те, що довгоочікуване відремонтоване приміщення віддадуть пологовому, а їх виженуть. Лікарі пологового — через турботу за вагітних жінок, які контактуватимуть із багаточисельними хворими амбулаторії.
— Ми обслуговуємо 40% жінок області. І всі звикли, що жіноча консультація пологового будинку№ 1 знаходиться саме в цьому будинку, — говорить Алла Борисюк, завідуюча жіночою консультацією пологового будинку №1. — Навіщо нас перевозити в сімейну амбулаторію і робити інший вхід, якщо в нашому пологовому можна зробити те саме. У нас тут достатньо приміщень, спеціально обладнаних кабінетів, де ми можемо надати якісну, екстрену допомогу вагітним. Висококваліфіковані фахівці, які в пологовому пропрацювали по 20-30 років не розуміють, навіщо відокремлювати жіночу консультацію від решти медзакладу.
Вінничанки при надії теж стурбовані таким ходом речей.
— В першому пологовому незабаром я народжуватиму вдруге, — каже вінничанка Юлія. — Про те, що жіноча консультація має переїздити в сімейну амбулаторію, дізналася з інтернету. У нашому місті щодня все більше шириться епідемія коронавірусу, а ми, вагітні жінки — найбільш вразливі до захворювань. Я не уявляю, як в одному приміщенні вестимуть прийом сімейні лікарі і акушери-гінекологи, для вагітних все ж має бути стерильним? Це ж наражає на небезпеку не тільки майбутніх матусь, а і їх дітей.
Фахівці пологового нещодавно важко новину про перепрофілювання пережили, аж ось знову стрес для медичного закладу.
— Ковідне відділення і 110 ліжок нам сказали організувати, ми це робимо. Хоча,вважаю неприпустимим в пологовому розміщати хворих з небезпечним вірусом, — зауважила Юлія Голуда, завідуюча пологовим відділенням. — Тепер жіночу консультацію вирішили перевезти. Такий вчинок аргументують тим, що до породіль приходитимуть відвідувачі і приноситимуть вірус. Так ми можемо забезпечити окремий вхід і чергового, який не пускатиме гостей, лише передаватиме передачі. А якщо вагітна жінка ходитиме на консультацію в сімейну амбулаторію, де щодня на прийом приходять сотні хворих дітей і дорослих, це не наражатиме її на небезпеку? Я вважаю, в період поширення коронавірусної епідемії такі реорганізації медичних закладів робити не варто.
Директор пологового №1 Олександр Банах говорить, що хвилюватися завчасно не потрібно. Рішення щодо переїзду жіночої консультації першого пологового будинку в приміщення амбулаторії по Воїнів-Інтернаціоналістів, 10 не є остаточним, а сам пологовий ще принаймні два тижні працюватиме у звичному режимі.
— Про переїзд ще рано говорити. Ми всі питання з ковідним відділенням не вирішили, — говорить директор. — Спочатку потрібно отримати розпорядження Головного санітарного лікаря України, що ми внесені до реєстру закладів із надання допомоги хворим із COVID-19. Далі укомплектувати штат, отримати обладнання і договір, підписаний з Національною службою здоров'я України із надання допомоги по «ковідному» пакету. Перша і третя міські лікарні повністю перепрофілювалася в «ковідні». Ми теж маємо можливість приймати хворих, бо у нас є централізована подача кисню. У другому пологовому такої немає.
За словами Олександра Банаха, після того, як пандемія закінчиться, перший пологовий працюватиме у звичному режимі.
Читайте також:
Сімейна амбулаторія чи жіноча консультація: кому належатиме лікарня на Воїнів- інтернаціоналістів?
«Вже завтра ми не закриємось»: як перепрофілюють перший пологовий на лікування COVID-19
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер