Вінницька міська рада ухвалили рішення задіяти частину першого пологового будинку для лікування пацієнтів з коронавірусом. Водночас жіночу консультацію з окремим входом розмістять у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3. Про це повідомили сьогодні, 9 жовтня, на позачерговому засіданні сесії міської ради.
Чимало вінницьких матерів категорично проти такого рішення. У рамках організованого у соцмережах флешмобу «Залиште пологовий жінкам» вони опублікували вже десятки дописів, у яких обурюються через перепрофілювання медзакладу.
«Я категорично проти закриття, чи перепрофілювання пологового №1. Як колишній працівник відділення новонароджених, я вкрай обурена рішенням влади. Цей заклад подарував мені мого синочка, мого племінника. Також допоміг мені здобути найцінніші знання та практичні навички у догляді та роботі із новонародженими дітками: як здоровими, так і вкрай важких станах. Я медик за освітою та за покликанням, і я категорично проти. Пологовий повинен працювати!», — пише одна з учасниць флешмобу «Залиште пологовий жінкам» Інна Мороз.
Ми поспілкувалися з директором медзакладу Олександром Банахом, який розповів, як буде відбуватись перепрофілювання.
— Враховуючи тенденцію зростання коронавірусу, міська влада розглядала питання про збільшення «ковідних» ліжок для нашої громади. По всім вимогам у Вінниці залишився лише один заклад з технічними можливостями приймати хворих на коронавірус. Це наш перший пологовий, — розповідає Олександр Банах. — Перша міська лікарня повністю перепрофілювалася в «ковідну», крім того на її території знаходиться кардіодиспансер. Третя міська лікарня теж повністю переходить на лікування хворих на коронавірус. Попри це, кількість ліжок у нас дуже обмежена. Тому прийняли рішення на сесії міськради про те, що ми залишаємось першим пологовим будинком з наданням акушерської допомоги всім підтвердженим випадкам на коронавірус.
За словами директора, у них є два поверхи, де знаходиться патологія і гінекологія, які практично зовсім не використовують через пандемію. Тому частина цих приміщень буде переобладнана для інфекційних хворих загального терапевтичного профілю.
— У висновку в нас вийде інфекційний стаціонар на 110 ліжок і плюс акушерський стаціонар, — коментує керівник медзакладу. — Жіноча консультація буде фізично переведена в Центр первинної медико-санітарної допомоги №3. У цьому медзакладі ми будемо приймати лише хворих на коронавірус. На другому поверсі у нас буде акушерський стаціонар, де будуть народжувати хворі на коронавірус жінки. У нас є можливість відмежувати потоки.
За словами директора пологового, така ситуація виникла через стрімке поширення коронавірусу. Каже, люди просто фізично не мають, де лікуватися, і вінничан везуть у райони.
— Розглядали саме наш медзаклад, бо у нас є централізована подача кисню. Вона готова, але потрібно трішки довести до ладу, — говорить Олександр Банах. — У матерів були питання: «Чому не у другому пологовому відкривають стаціонар, а в першому?». Відповідь на нього проста: другий пологовий не має кисневої магістралі, а працює на балоновому кисні. Крім того, вони знаходять у великому житловому районі, а ми поруч з іншими медичними закладами, далеко від житлових приміщень.
— Зараз ми працюємо у штатному режимі, але починаємо підготовчі роботи до перепрофілювання. Останнє відбудеться тоді, якщо ті потужності, які є у Вінниці, будуть вичерпані. Нас не закривають, — наголошує директор. — Підготовка до перепрофілювання закладу тривала. Це не буде завтра чи післязавтра, і навіть не через два тижні. Ми будемо готуватися: завозити меблі, купувати апарати ШВЛ і іншу необхідну апаратуру та медикаменти. Було б добре, щоб до листопада ми вже були готові. Якщо вірус не буде розповсюджуватися, то міська рада передивиться це рішення. І ми будемо працювати, як працюємо зараз.
За словами Олександра Банаха, якщо все-таки їм доведеться переходити на лікування виключно хворих на коронавірус, то всіх породіль попередять про ці зміни. Тих породіль, які мали народжувати у першому пологовому, переведуть у інші заклади: «Центр матері та дитини» чи в обласну лікарню Пирогова.
— Я з повагою ставлюся до наших вінницьких матусь, але коронавірус дуже стрімко поширюється. Мені зрозуміло, чому влади робить такі кроки. Хтось з мого колективу розуміє, а хтось — ні. Людям завжди важко міняти свій уклад життя, — каже директор пологового. — Я підтримую свій колектив, який зараз занепокоєний. Але я, як лікар, усвідомлюю те, що ці кроки роблять для того, щоб у нас не була така ж ситуація, як у Італії чи Іспанії. Щоб у нас хворих на коронавірус не клали у спортзалах. Епідеміологи говорять, що епідемія піде швидко вгору і ми маємо бути до цього готові.
За словами Олександра Банаха, після того, як пандемія закінчиться вони зроблять ремонт і відновлять свою роботу, як пологовий будинок. А поки — потрібно сприймати нові реалії.
Читайте також:
Від 8 до 15 тисяч. Медикам, які працюють на «ковідній передовій», виплатять надбавки
Одна смерть та 134 нових випадки. Дані про COVID-19 по Вінниці та районах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер