На черговій сесії міськради, 22 травня, мають розглянути 73 питання. Деякі з них депутатка Ганна Давиденко називає «зашкварними». У фейсбуку вона написала, що на сесії пропонують скасувати земельний податок для бізнесу на час карантину, але для пересічних вінничан — ні; нові правила благоустрою зобов’яжуть власників собак вигулювати чотирилапих у намордниках; а в мерії збираються зменшити штат — з 806 до 791 чиновників.
А ще Давиденко пише, що «дерибан комунального майна продовжується» і депутатам пропонують ухвалити рішення про приватизацію підвалів багатоповерхівок:
«На моє запитання, чи мешканці цих багатоквартирних будинків знають про це і чи вони не проти, директор департаменту Шутак сказав, що люди самі винні, що ОСББ не створили і не приватизували. Тепер підвали багатоповерхівок приватизують «нужниє люді», — йдеться в дописі депутатки. Повний текст можна прочитати за цим посиланням.
Станом на 13.30 20 травня такого проекту рішення немає на сайті міськради. Звернулися за роз’ясненнями про продаж підвалів до директора департаменту комунального майна Ігоря Шутака.
— У цьому проекті рішення не йдеться про підвали усіх вінницьких будинків. У переліку тільки 29 об’єктів. Більш того, це і підвали, і вбудовані приміщення на першому поверсі й допоміжні споруди, які є у комунальній власності, — каже Шутак.
Питаємо, чому мерія розпоряджається цими об’єктами, якщо вони за законом №417 є спільною сумісною власністю мешканців (співвласників) багатоповерхівки?
— Це комунальне майно. Тобто, ці приміщення не належать жителям багатоповерхівок, бо право власності закріплене у держреєстрі речових прав на нерухоме майно за територіальною громадою міста Вінниця, — відповів Ігор Шутак.
Він наводить приклад — підвальне приміщення за адресою Ватутіна, 36 знаходиться окремо від будинку, і в радянські часи там був підлітковий клуб, яким керував ЖЕК. Приміщення пустує, його не хочуть брати в оренду, тож бюджет недоотримує з цього коштів й як результат — об’єкт пропонують продати.
— На жаль, більшість приміщень в жахливому стані — пошарпані стіни, засмічені. Вважаю, що краще їх продати, щоб новий власник вклав гроші у ремонт приміщення, відкрив бізнес і створив нові робочі місця. А гроші з продажу підуть у бюджет розвитку та будуть витрачені на розбудову інфраструктури. Для прикладу, на утеплення дитсадків, ремонт лікарень тощо, — розказує керівник департаменту комунального майна.
На наше прохання Ігор Шутак надав перелік об’єктів, які планують віддати під приватизацію. Помічаємо в ньому підвал за адресою Янгеля, 50. Якраз в цьому будинку, в 2017 році, стався скандал: мешканці не дозволили феміністкам відкрити соціальну міні-пекарню під своїм будинком.
— Чи будуть умови на розміщення підприємств для нових власників об’єктів, щоб оминути подібних конфліктів? — питає журналіст.
— Такі умови будуть розроблені, якщо міська рада схвалить проект рішення про включення 29 об’єктів у перелік майна під приватизацію. Тобто, цей проект не є початком продажу об’єктів, а тільки першим кроком до цього. Надалі ми вивчимо стан цих приміщень, їхні конструктивні особливості та підготуємо новий проект рішення, на розгляд депутатам. І підготувавши всю документацію об’єкти будемо виносити на електронний аукціон, — роз’яснив керівник департаменту комунального майна Ігор Шутак.
Вінницька пенсіонерка, нагадаємо, дізналася, що мерія за фіктивними документами забрала в комунальну власність частину її багатоповерхівки на Пирогова.
Читайте також:
Зменшення податків, підтримка медицини та вінничан. У мерії представили антикризовий план
Будівлі, які раніше займав «ЖЕО», підуть під приватизацію. Крім дому Новінського
Жителі Пирогово самі побудували дорогу. Вийшло дешевше, ніж в складчину з містом
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А разве все подвальные и полуподвальные помещения не относятся к МНС? Не планируются к применению, как укрытия населения? Разве в них не планируются запасы противогазов и прочих предметов для выживания???
Или Россия уже не агрессор?