Вчора, 16 жовтня у «Центрі історії Вінниці» повідомили, що центральний годинник Вежі, орієнтований на Європейську площу, перебуватиме на плановому ремонті. А годинникові механізми, звернені на вулицю Грушевського, працюватимуть у звичному режимі.
«Вже найближчим часом ми оперативно повідомимо вас про успішне налаштування головного годинника Вінниці», — йдеться у дописі.
Нагадаємо, що в січні 2017-го цей же годинник, якому, до речі, понад сто років, вже зупинявся. Тоді майстри впродовж цілого дня намагалися його запустити, однак зробити у них цього не вийшло. За допомогою зверталися до «секретного» фахівця, імені якого так і не назвали. Директор «Подільського туристично-інформаційного центру» Володимир Ходацький розповідав тоді, що у світі існує лише дві людини, які можуть полагодити цей годинник.
За місяць до того, в грудні 2016-го з цього самого годинника тричі на день почала лунати легендарна музична обробка Миколи Леонтовича — «Щедрик». Почути її можна було о 12.00, 15.00 та 18.00 годинах. Після того, як годинник відремонтують, містяни знову зможуть слухати цю композицію.
— Це (зупинка годинника — авт.) зовсім не пов’язано з майстрами, які встановлювали на годинник нову мелодію «Щедрик», — розповідав тоді Володимир Ходацький.
Раніше ми вже розповідали історію Вежі Артинова. Вона проектувалася як вононапірна вежа, використовувалася як качалка, а під час Другої світової і як наглядовий пункт. У 80-х у ній розмістили частину музейної експозиції Меморіалу революційної та бойової слави. А з 1993 року музей поповнився Меморіалом пам’яті вінницьких воїнів, які загинули під час Афганської війни. Більше про те, що знаходиться всередині Вежі, читайте у нашому матеріалі: Водонапірна башта: що знаходиться у серці Вінниці?
До речі, чи знали ви, що у 1949-1959 рр. у Вежі жили працівники Водоканалу? Про те, яким був побут колишніх домовласників, які досі заходять до своїх колишніх осель, щоб побачити у що вони перетворилися та в якому стані башта, що була на межі знищення в 1970-1980-х, ми розповідали у матеріалі: Комуналка Водоканалу. Як у вінницькій Вежі жили люди.
Читайте також:
Для підтвердження COVID-19 не обов’язково мати позитивний результат тесту — очільник МОЗ
«Люди з астмою могли відчути дискомфорт»: рівень забрудненості у повітрі Вінниці зріс втричі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер