«Люди з астмою могли відчути дискомфорт»: рівень забрудненості у повітрі Вінниці зріс втричі

«Люди з астмою могли відчути дискомфорт»: рівень забрудненості у повітрі Вінниці зріс втричі
Фото ілюстративне
  • З початку тижня у місті фіксують погіршення якості повітря. Кілька днів тому концентрація однієї з високонебезпечних речовин перевищувала допустиму норму в три рази. Рівень забрудненості повітря у Вінниці — підвищений. 

До редакції звернувся читач, який розповів, що з початку тижня на сайті проєкту Eco City він спостерігає погіршення якості повітря у нашому місті. Проєкт має всеукраїнську мережу автоматизованих станцій громадського моніторингу якості повітря і щогодини видає оновлену інформацію про його стан. 

У повідомленні читача йшлося, що на станції Eco City, яка знаходиться на провулку 2-му Константиновича, фіксують різке погіршення якості повітря. Індекс якості повітря (AQI) тут сягав 116. Такий рівень забруднення має помаранчеве маркування і може спричинити дискомфорт при диханні у людей із захворюваннями легенів, таких як астма, а також у людей з серцевими захворюваннями, дітей і літніх людей. 

Відео дня

Наразі за цією адресою в одних джерелах фіксується цифра 70, — за індексом якості повітря, це вважається помірним рівнем і маркується жовтим кольором. В інших — 102 — нездоровий для чутливих людей рівень, помаранчевий колір.

Куратор громадського моніторингу якості повітря України Eco City Олексій Травецький запевнив, що оптичні сенсори, що вони їх використовують для роботи, мають достатню потужність і здатні реагувати на будь-які зміни прозорості повітря, тому інформацію вони надають достовірну. 

Начальник лабораторії Вінницького обласного центру з гідрометеорології Олександр Ярмолінський підтвердив, що на початку тижня якість повітря у Вінниці й справді погіршилася. За його словами, в першій половині жовтня у повітрі знаходили 15 забруднювальних домішок, основні з яких: завислі речовини, діоксид сірки, оксид вуглецю та діоксид азоту. І специфічні, як-то аміак, формальдегід, важкі метали і фтористий водень, який відноситься до речовин другого класу небезпеки, тобто високонебезпечних. Саме гранично допустима концентрація останнього була перевищеною в три рази.

— У великій концентрації ця речовина, звісно, може зашкодити здоров’ю людини, але у цьому випадку кількість фтористого водню сягала 0,015 мг/м³. Це не велика кількість, та все ж перевищення у три рази, — говорить Олександр Ярмолінський. — Можливо, люди з певними хворобами, наприклад, астмою, могли через це відчути дискомфорт.

Чотири рази на добу лабораторія, що в ній працює Олександр Ярмолінський проводить заміри. Шкідливі речовини у повітрі фіксують часто. Але зазвичай, якщо, наприклад, після ранкових замірів, щось перевищує допустиму норму, то після обідніх ці показники нормалізуються. Цього ж разу перевищення фіксувалося впродовж доби. Олександр припускає, що викид фтористого водню міг йти з якогось із вінницьких підприємств, проте якого саме сказати не може. 

Олександр говорить, що у першій половині жовтня, загальний рівень забруднення у нашому місті характеризувався, як підвищений. Порівняно з аналогічним періодом за 2019 рік, рівень середньомісячної концентрації забруднення у Вінниці незначною мірою знизився за рахунок зменшення концентрацій по завислим речовинам, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, аміаку і формальдегіду. Втім, незначною мірою зріс вміст діоксиду сірки та фтористого водню, що про нього йшлося вище.  

Читайте також:

Як платні парковки можуть врятувати Вінницю від заторів

Чи потрібні Вінниці нові мости? Спеціалісти розповіли про доцільність їхнього будівництва

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (12)
  • Lyudmila Savluk
    А я на ковід грвшила😢🤫🤔
  • fank franko
    Розмови про фіксацію підвищення рівня забруднення повітря це добре.Але, чому шановні спеціалісти не кажуть,або замовчують про причини виникнення цього забруднення та шляхи уникнення в подальшому такої ситуації?До чого пусті балачки та констатація фактів?
  • аноним
    так пусть скажут чем забруднено, наверника знают
  • Юра Досиенко
    Все из за пробок
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up