Торік у Вінниці створили близько 1200 паркомісць. Про це йдеться в проекті рішення «Про хід виконання Програми розвитку сфери паркування за 2020 рік», який розглядатимуть на сесії міської ради 26 березня.
«За пропозиціями посадовців з відділу паркування протягом березня-грудня 2020 року було облаштовано 183 місця для зупинки та стоянки транспортних засобів в центральній частині міста та 1013 місць для паркування транспортних засобів в інших частинах міста», — зазначено у документі.
Керівник відділу паркування Геннадій Богуславський розповів журналісту, що паркомісця, які накреслили торік, розміщені по всім районам Вінниці.
— Десь відкрили нову стоянку, як наприклад на Батозькій, біля «Епіцентру». А інші — це або розширення наявних стоянок на кілька додаткових місць, або місця, які були постійно запарковані та не мали відповідного знаку, що дозволяє стоянку, — говорить Богуславський.
Також він розповів, що на сьогодні у Вінниці є 8 тисяч 983 місця для стоянки.
Водії нарікають, що у центрі Вінниці недостатньо парковок. Чи є можливості ще створити місця для стоянки, щоб подолати дефіцит?
— На мій погляд, далі вже нема куди розширяти стоянки у центрі. Все, що можливо, вже було зроблено. Вулиці ми ж не роздвинемо, — відповів Геннадій Богуславський.
Нинішня редакція «Програми розвитку сфери паркування» передбачає, що у Вінниці мають запустити платні муніципальні парковки. Програму ухвалили в 2019 році, з терміном виконання до 2021 року включно.
У документі йдеться, що Вінницю поділять на три зони з різними тарифами, розмір яких буде відрізнятися залежно від району. При цьому вже є певні розрахунки, скільки може коштувати парковка.
За дослідженням компанії «А+С Україна», яка восени 2020 року розробила Концепцію організації паркування на Замості, рекомендована ціна на парковку — 10-20 гривень за годину.
Свої пропозиції вони розбили за такими чотирма зонами:
Зокрема, це проспект Коцюбинського. Пропонована ціна: 20 гривень за годину, 120 гривень — абонемент на добу, 1900 гривень — абонемент на місяць.
Це прилеглі до Центрального ринку частини вулиць Тімірязєва, Некрасова, Шмідта, та частини Батозької, Привокзальної вулиць, прилеглі до Привокзального ринку і Привокзальної площі. Рекомендована ціна: 15 гривень за годину, 100 гривень — абонемент на добу, місячний абонемент — 1600 грн.
Це вулиці Короленка, Тімірязєва, Шмідта, Острозького, Некрасова, Верхарна, які не прилягають безпосередньо до Центрального ринку, але які є запаркованими у найбільш популярні дні роботи ринку (субота і неділя). Також рекомендовано включити до Зони 3 вулиці Замостянську і проспект Коцюбинського від площі Перемоги до готелю Південний Буг. Пропонована вартість: 10 гривень за годину, 65 гривень — абонемент на добу, місячний абонемент — 1100 гривень.
Проте чи будуть робити платні парковки вже цьогоріч, наразі невідомо. У мерії раніше коментували, що на це потрібно відповідне рішення сесії міськради. І ще треба витратити кілька років часу, щоб запустити систему збору плати за стоянку. Про це писали в матеріалі: Як платні парковки можуть врятувати Вінницю від заторів.
На сайті міськради є мапа, де вказано розташування парково. Щоб її переглянути — треба перейти за посиланням map.vmr.gov.ua і натиснути на дві позначки, як вказано на скріншоті.
У результаті отримаєте мапу з усіма місцями для стоянки. Змінюючи її масштаб можете детально ознайомитись, де і скільки у Вінниці є легальних паркомісць.
У Вінниці, нагадаємо, діє муніципальний евакуатор. Куди відвозять авто та як уникнути покарання?
Читайте також:
Інспектори з паркування працюють вже рік. Що про їх роботу кажуть вінницькі водії
Змінити дорожній рух пропонують на Зодчих, Шимка і Барському шосе. Як саме?
На «лівих» номерах і з карабіном всередині. Що за Lаnd Cruiser стоїть на парковці структури МВС?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер