Вклалися в монети: вінничани купили більше 400 інвестиційних срібних монет

Вклалися в монети: вінничани купили більше 400 інвестиційних срібних монет
Нацбанк ввів у обіг пам’ятну монету, випущену до 650-річчя Вінниці. Тим часом у країні спостерігається бум на інвестиційні монети. Тільки за півроку українці придбали майже стільки ж інвестиційних монет, як за весь 2012 рік

Незважаючи на те, що історики й досі сперечаються, скільки ж років нашому місту, негласну крапку в цьому питанні поставив Нацбанк, випустивши в обіг пам’ятну монету “650 років першій писемній згадці про м. Вінницю”. Ця монета стала першою, присвяченою виключно нашому обласному центру.

Монета-фонтан

Власне, випущено дві монети: зі срібла та нейзильберу, номіналом десять і п'ять гривень. Їх вінничани уже можуть придбати у Вінницькому територіальному управлінні Нацбанку та шести банках-дистриб’юторах (“Ощадбанк”, “Райфайзен банк Аваль”, “Фінанси та кредит”, “Хрещатик”, “Форум” та “Імексбанк”). Ціна срібної монети – 575 гривень плюс 35 гривень за футляр, монета з нейзильберу коштує 20 гривень.

Відео дня
> Як кажуть у територіальному управлінні Нацбанку, монет має вистачити усім бажаючим, адже наше управління отримало їх більше, ніж зазвичай.

Обидві монети присвячені Вінниці, яка вперше згадується 1363 року як фортеця.

Художники, що виконали ескізи обох монет - Володимир Таран і Олександр Харук. Вони ж були авторами іншої монети, пов’язаної з Вінницькою областю - «1000-ліття Лядовського скельного монастиря» (срібло). Також на монети у свій час потрапили вінницький полковник Іван Богун і відомий лікар Микола Пирогов.

Монети як інвестиція

Тим часом в Україні спостерігається своєрідний бум на іншу «новинку» Національного банку. З 2012 року регулятор почав займатися випуском не тільки пам’ятних, а й інвестиційних монет. Вони, на відміну від перших, мають вищу пробу дорогоцінного металу, їхня ціна змінюється щоденно, в залежності від вартості дорогоцінних металів, і їх у будь-який момент можна продати назад в Національний банк за ціною, встановленою на конкретний день.

Тільки срібних інвестиційних монет «Архістратиг Михаїл» вінничани придбали уже більше 400.

Всього ж таких монет, які поки що залишаються єдиними інвестиційними, є п’ять видів: чотири золотих (вагою одна унція, півунції, одна четверта та одна десята унції) та одна срібна.

В цілому по Україні за шість місяців 2013 року Національний банк продав близько 16 тисяч інвестиційних монет на суму 31,15 мільйона гривень. Це всього на 2 000 штук менше, ніж за весь минулий рік. Експерти стверджують, що сьогодні інвестмонети - більш привабливий інструмент, ніж навіть валютні вклади.

За словами директора генерального департаменту регулювання грошового обігу НБУ Віктора Нестеренка, привабливість інвестмонет полягає в максимальному наближенні ціни монети до вартості дорогоцінного металу в ній, а також у високій ліквідності, оскільки розроблений і діє механізм зворотного викупу таких монет.

- Вигода для покупців також і в тому, що у фінустановах налагоджений зворотний викуп інвестмонет, - каже президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. - Вартість купівлі та продажу інвестиційних монет можна без зусиль дізнатися на сайті Нацбанку. Таким чином, люди, що інвестують у такі монети, можуть не хвилюватися, що з часом монета може стати нікому не потрібною. До речі, цікавляться нашими монетами і за межами держави. Минулого місяця була сформована партія наших монет для реалізації за кордоном.

Тим часом, як не парадоксально, ціни на такі монети, якщо порівнювати з початком їх випуску, досить суттєво впали. Тож, за словами, експертів, виграє той, хто купить їх зараз і продасть у період чергового підйому ціни.

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous
    лох* педал*ые, кто купили
  • Anonymous
    лохи педальные, кто купили
  • Anonymous
    Ой а купити реальна запара, хто хоще то ще були в хрещатику на першого равня я там ледве знайшов, це не реклама)
  • Anonymous
    20 грн? о це моє
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:12 На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати 17:10 Пілот штурмової авіації Ігор Пархоменко отримав найвищу державну нагороду 16:34 «Гітлерівців з караваєм не зустрічали»: записки лікаря «Пироговки» під час окупації Вінниці 16:03 Карен Аветісян, який у січні збив двох студенток у центрі Вінниці, отримав умовний термін play_circle_filled 15:15 Порівнюємо зарплати у Вінниці та сусідніх обласних центрах: як вони змінилися з минулого року 14:45 В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів 14:35 У селі під Баром зловили наркоділка з 47 кілограмами канабісу. Суд дав йому дев’ять з половиною років тюрми 14:25 Дитячі розважальні центри Вінниці або чим зайняти діток у холодну пору року (партнерський проєкт) 13:42 У Вінницькій колонії «смотрящий» влаштував шахрайську схему, видуривши півмільйона гривень 13:35 Як добре знаєте нові назви вулиць Вінниці? Пройдіть тест від «20хвилин» 13:06 Вінницький підприємець сплатив 4,5 мільйона податків після візиту БЕБ 12:44 В Стрижавському будинку-інтернаті влаштували концерт «Вишиванки моєї мами» 12:04 У Жмеринській лікарні облаштовують реабілітаційне відділення для цивільних та військових 11:25 «Ворог сильний. Але стратегічно ми його переграємо» (соціальна реклама) 11:02 Колишнього капітана Повітряних сил ЗСУ засудили до 15 років позбавлення волі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up