-
Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
- access_time
До офіційного старту опалювального сезону залишилося вісім днів, а вінничани вже побоюються, наскільки збільшаться платіжки за жовтень. Але економити на комфорті, та сидіти «зі свічками» в холодній оселі не планують. Як можна бюджетно утеплити житло, зменшити вартість комуналки без шкоди для комфорту? «20хвилин» зібрало для своїх читачів цікаві думки експертів та поради:
Встановіть лічильник і платіть за фактом
Оксана Поліщук, прес-секретар компанії «Вінницягаз»
— Щоб отримувати менші рахунки за газ, можна встановити лічильник. Без нього споживачі платять за нормами: 4,4 кубометра на одну людину, якщо є тільки газова плита, 7,1 кубометра — якщо окрім плити ще є газова колонка та інше. А встановивши лічильник, людина не тільки буде платити за фактом, але й знатиме, скільки реально споживає. Тобто, є стимул заощаджувати. Нагадаю, що «Вінницягаз» встановлює лише безкоштовні лічильники, у рамках інвестиційної програми. За платним лічильником треба звертатися до приватних підприємств, список яких є на сайті Управління держпраці у Вінницькій області.
Опалення та гарячу воду зекономить заміна систем та облік
Іван Капля, старший по будинку Литвиненка, 44
— Якщо говорити для цілого будинку, то треба утеплюватися, встановлювати лічильник тепла, термоізоляцію усіх труб у підвалі. Основні тепловитрати йдуть через фасади, покрівлі, підвали. У нашій дев’ятиповерхівці майже на 200 квартир утеплили фасад. І якщо порівнювати опалювальний сезон 2014-2015 (без утеплення) з сезоном 2015-2016 (з утепленням), то ми отримали більше 60 тисяч гривень економії. Тобто від 300 до 700 гривень на одну квартиру в рік. З гарячою водою майже ті самі поради: облік та встановити нові труби, крани, стояки, які дозволять зекономити ще більше.
При розумному споживанні не треба навіть економити
Олег Побірський, голова ОСББ «ЮМІР»
— У нашому десятиповерховому будинку замінили усі лампи на світодіодні та LED-лампи. Встановили їх у двох під’їздах та у підвалах. Ще додали датчики руху. Так, за світло заплатили близько 160 гривень. Тоді як раніше був рахунок на 280-300 гривень. В окремій квартирі можна так само заощаджувати. Просто дотримуйтеся кілька правил: вийшли з дому — виключили світло, витягуйте з розеток усю техніку на ніч (крім холодильника). Так мені вдається споживати 90-100 кіловат на місяць.
Читайте також: