Що загрожує за несплату комуналки та чому не треба доводити справу до суду?

Що загрожує за несплату комуналки та чому не треба доводити справу до суду?
Раїса Поліщук мешкає на Стеценка. У лютому їй нарахували суму понад 1400 гривень. "20хвилин" допомогли розібратися в цій історії, і жінці зробили перерахунок.
  • У кінці вересня тепловики міста опублікували на сайті ТОП-100 боржників за опалення і гарячу воду
  • У «Вінницяміськтеплоенерго» радять виплачувати борг, щоб не залишитися без даху над головою
  • А що кажуть юристи?

У кінці вересня на сайті тепловиків Вінниці з’явився список вінничан, які мають найбільші борги перед підприємством — понад 20 тисяч гривень. Найбільше заборгували мешканці двох квартир на Жуковського, 10 — більше 80 тисяч гривень за гарячу воду та опалення. А загальна сума боргу населення перед підприємством: більше 33 мільйонів гривень (станом на 21 вересня 2016 року — авт.)

Cписок боржників з адресами, але без прізвищ«За наявності боргу підприємство звертається до суду про визнання заборгованості. Після отримання судового рішення за справу береться державна виконавча служба. З цього часу розпочинається перевірка боржника: наявність відкритих банківських рахунків, рухомого, нерухомого майна, отримання доходів. Далі відбувається опис, арешт виявленого. В першу чергу за борги стягнуть кошти з рахунків, якщо ж таких немає, справа дійде до рухомого майна, і в останню чергу боржник може залишитися без даху над головою», — пишуть у повідмовленні прес-служба «Вінницяміськтеплоенерго».

У комунальному підприємстві радять, що якщо немає можливості погасити одразу весь борг, можна скористатися послугою реструктуризації: за укладеним договором, 30% заборгованої суми сплачується одразу, решта - рівними частинами протягом визначеного терміну.

Відео дня

А що каже юрист?

Журналіст «20хвилин» звернувся із запитаннями до юридичної компанії «iLex Co. Ltd.», де старший юрист Алла Міщенко пояснила, що саме загрожує боржникам та чому не треба доводити справу до суду:

— Накопичення боргів за комунальні послуги може закінчитися примусовим стягненням заборгованості через суд. Це збільшить загальну суму заборгованості. Адже відповідно до статті 96 Цивільно-процесуального кодексу України борги за житлово-комунальні послуги стягуються з урахуванням інфляційних втрат та три відсотки річних. Аналогічно статтею 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми. Наприклад, споживач за рік заборгував за комунальні послуги більше 6,6 тисячі гривень. Однак, через суд стягнули вже дев’ять тисяч, з яких інфляційні витрати (майже дві тисячі гривень), судовий збір за подачу заяви про видачу судового наказу (689 гривень), за позовну заяву (1378 грн), 3% річних (300 гривень) і борг за комунальні послуги. Раджу громадянам своєчасно сплачувати житлово-комунальні послуги, щоб у подальшому не виникало подібних ситуацій. У випадку ж неможливості своєчасного розрахунку можна укласти договір реструктуризації заборгованості.

Читайте також:

Тепловики міста опублікували ТОП-100 боржників за опалення і гарячу воду

Без лічильників на гарячу воду можна отримати втричі більші рахунки

Вінничани побоюються початку опалювального сезону через «величезні суми»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Анонім
    Вже цеєвропа чи ще ні?
  • Oleksandr Stoliarov
    Останній тиждень вброс по інтернету, про те що квартири відбиратимуть і в суд подаватимуть на тих, в кого будуть борги за опалення та інші ком.послуги.

    Гройсман - такий гройсман
  • Александр Балаганов
    За приписки выполняемые нашим легендарным ЖЕО-пусть доказывают в суде невыполненные аботы и услуги.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:48 Тульчинщина прощається з Героєм Віталієм Загороднюком, який загинув у ДТП на Київщині 20:23 Які переваги і недоліки додатку «Резерв +» для військовозобов’язаних? Запитали в адвоката 19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей Від читача 19:16 Лікування та реабілітації потрібні постійно 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up