У кінці вересня на сайті тепловиків Вінниці з’явився список вінничан, які мають найбільші борги перед підприємством — понад 20 тисяч гривень. Найбільше заборгували мешканці двох квартир на Жуковського, 10 — більше 80 тисяч гривень за гарячу воду та опалення. А загальна сума боргу населення перед підприємством: більше 33 мільйонів гривень (станом на 21 вересня 2016 року — авт.)
Cписок боржників з адресами, але без прізвищ«За наявності боргу підприємство звертається до суду про визнання заборгованості. Після отримання судового рішення за справу береться державна виконавча служба. З цього часу розпочинається перевірка боржника: наявність відкритих банківських рахунків, рухомого, нерухомого майна, отримання доходів. Далі відбувається опис, арешт виявленого. В першу чергу за борги стягнуть кошти з рахунків, якщо ж таких немає, справа дійде до рухомого майна, і в останню чергу боржник може залишитися без даху над головою», — пишуть у повідмовленні прес-служба «Вінницяміськтеплоенерго».
У комунальному підприємстві радять, що якщо немає можливості погасити одразу весь борг, можна скористатися послугою реструктуризації: за укладеним договором, 30% заборгованої суми сплачується одразу, решта - рівними частинами протягом визначеного терміну.
А що каже юрист?
Журналіст «20хвилин» звернувся із запитаннями до юридичної компанії «iLex Co. Ltd.», де старший юрист Алла Міщенко пояснила, що саме загрожує боржникам та чому не треба доводити справу до суду:
— Накопичення боргів за комунальні послуги може закінчитися примусовим стягненням заборгованості через суд. Це збільшить загальну суму заборгованості. Адже відповідно до статті 96 Цивільно-процесуального кодексу України борги за житлово-комунальні послуги стягуються з урахуванням інфляційних втрат та три відсотки річних. Аналогічно статтею 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми. Наприклад, споживач за рік заборгував за комунальні послуги більше 6,6 тисячі гривень. Однак, через суд стягнули вже дев’ять тисяч, з яких інфляційні витрати (майже дві тисячі гривень), судовий збір за подачу заяви про видачу судового наказу (689 гривень), за позовну заяву (1378 грн), 3% річних (300 гривень) і борг за комунальні послуги. Раджу громадянам своєчасно сплачувати житлово-комунальні послуги, щоб у подальшому не виникало подібних ситуацій. У випадку ж неможливості своєчасного розрахунку можна укласти договір реструктуризації заборгованості.
Читайте також:
Тепловики міста опублікували ТОП-100 боржників за опалення і гарячу воду
Без лічильників на гарячу воду можна отримати втричі більші рахунки
Вінничани побоюються початку опалювального сезону через «величезні суми»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Гройсман - такий гройсман