Глиняні яйця, вирізблені картини і витинанку-«жар-птиця» презентували юні майстри на обласному конкурсі

Глиняні яйця, вирізблені картини і витинанку-«жар-птиця» презентували юні майстри на обласному конкурсі

На Вінницькій станції юннатів відбувся обласний конкурс юних майстрів народних ремесел «Поділля, творчість, діти». Цей традиційний фестиваль проводять щороку в рамках обласного тижня народознавства «Любіть Україну вишневу свою».  

На конкурс приїхали школярі з 27 районів і 7 міст районів області. Були й представники об’єднаних територіальних громад. Тож від одного деяких районів виступали кілька команд. Юні майстри привезли до Вінниці свої виставкові роботи. А також працювали у майстернях по семи напрямках: народна вишивка, декоративний розпис, гончарство, соломо-, лозо- і рогозоплетіння, робота з дерева, витинанка, писанкарство.

–За дві години юні майстри на очах членів журі мають завершити свої конкурсні роботи. В залежності від складності і обсягу роботи вони починали їх вдома, виконавши до 50 % всіх дій. Але наприкінці конкурсу виріб повинен мати повністю готовий вигляд, – каже координатор конкурсу Ірина Чупринко, методист обласної станції юннатів. 

Найпоширенішими серед учасників конкурсу були декоративний розпис, народна вишивка і робота з деревом. 14-річна Катерина Кмейт (с. Одая, Тульчинський район) презентувала вишивку в стилі «мизь замкова».

Відео дня

–Це традиційна вишивка для нашого району. Вона не дуже складна. Вишиваю рушнички, серветки, дитячі сорочки – для себе і своїх рідних. На виготовлення вишитої сорочки уходить до двох місяців, – каже  Катерина Кмейт.

14-річна Анна Козакевич (Вендичани, Могилів-Подільський район) також цікавиться українською вишивкою. Окрім іншого, вона вже вишила шість картин, сорочки.

–Серветку можна вишити за три години, а на складні вироби йдуть місяці, – наголошує Анна Козакевич.

16-річна Вероніка Третяк (с. Чечелівка, Гайсинський район) привезла на виставку три витинанки. І готувала наступну – під назвою «Жар-птиця». 

–Над витинанками треба довго сидіти. Хоча це дуже цікаво. Заготовки переважно беру з Інтернету. Хоча, буває, щось придумую сама, – інформує Вероніка Третяк.

13-річний Роман Білостегнюк (с. Писарівка, Вінницький район) плете із рогози на верстаті. Цьому навчився у гуртку, який веде в Будинку культури майстриня Галина Заєць. Рогозу для своїх виробів юнак збирає на ставку. Її сушить і лущить, а лише потім починає плести.

–Займаюсь рогозоплетінням п’ять  років. Навчився робити капелюхи, баночки, кошики, килимки.  На виготовлення одного виробу потрібно небагато часу – приміром, один вечір, – ділиться Роман Білостегнюк.

16-річна Олександра Фурманова з Ладижина чудово ліпить із глини. На конкурс  привезла два «козака», яйце і вазу з цього матеріалу.

–Всі роботи виконую для себе. Щоб навчитися ліпити із глини, перш за все потрібно терпіння, – наголошує дівчина.

14-річний Андрій Чекорда (Липовець) займається різьбою по дереву. Юнак спочатку перебиває сам малюнок, а лише потім вирізає його.

–Потрібно все акуратно, по лініям, різбити різцем. Чим складніший малюнок, тим складніше й різьба. Вирізаю картини, птахів і звірів, які красиво виглядають, – розповів Андрій Чекорда.   

Петриківським розписом займалися майже всі дівчата. І лише один юнак – 13-річний Іван Вороницький (село Лукашова, Липовецький район). Він каже, що продовжує справу матусі, майстрині петраківського розпису.

– Петриківський розпис виконують у спеціальній техніці мазками. Я найчастіше розписую дощечки. Зараз працюю над свинею-копилкою. Вироби інколи дарую, рідше продаю, – розповів Іван Вороницький.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука 10:30 Адреси, де у Вінниці 25 квітня тимчасово не буде світла чи води 09:30 Ліквідували ще 1040 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 25 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up