Отримав штраф і оскаржив його у суді. Як вінничанин три місяці «воював» з поліцією

Отримав штраф і оскаржив його у суді. Як вінничанин три місяці «воював» з поліцією
В’ячеслав Биков каже, що його оштрафували за порушення вимог цього знаку. Але розвернутися не було можливості, тому порушення — вимушене
  • В’ячеслав Биков майже три місяці оскаржував постанову поліції про порушення ПДР
  • Інцидент стався ще на початку липня
  • Чоловік каже, що порушення було вимушеним, через неправильно встановлені дорожні знаки. Тому він пішов до суду

В’ячеслав повернув з вулиці Соборної на Петра Могили, керуючи Mazda 6, та проїхав приблизно 100 метрів. Там зустрів дорожній знак 3.21 («Проїзд заборонено»). Але вузенька вуличка та габарити авто не дозволяли йому розвернутися, щоб поїхати назад. А рухатися заднім ходом він теж не міг, зважаючи на зустрічний та попутній рух інших автівок. Тому і продовжив їхати вперед.

Ось така табличка використана під знаком 3.21 (Проїзд заборонено). Якщо це відстань до початку зони дії знаку — значить є 30 метрів двостороннього руху. Але жоден знак про це не говорить

Далі В’ячеслава зупинив патрульний. Він склав на місці постанову про порушення вимог знаку. Штраф за таке порушення — 255 гривень.

Відео дня

— На місці зупинки мною було написано скаргу на дії працівника патрульної поліції та вимогу привести дорожні знаки у відповідність з діючими законами та державними стандартами, — говорить чоловік. — Від Соборної до Магістратської невеличка вулиця. Але я нарахував там чотири грубих порушення правил встановлення знаків. Наприклад, під знаком 3.21 є табличка, яку ніхто не може ідентифікувати, бо вона може трактуватися по-різному. Або відстань до об’єкта, або напрямок та дистанція дії знаку. Під цим знаком ні та, ні інша табличка не може бути використана, тому її неможливо ідентифікувати.

Чоловік каже, що при в’їзді на вулицю має бути знак, що далі рух буде обмежений.

— Поліцейський мені вказав на цей знак (з табличкою — авт.), але я не погодився з ним, бо мені не зрозуміло, що саме це за знак, — говорить В'ячеслав. —  Мені патрульний сказав, що табличка означає дію знаку через 30 метрів на цій вулиці. Значить заїжджати туди можна. Однак машини, які рухаються назустріч, не знають, що тут двосторонній рух, бо немає відповідного знаку.

Незабаром знак при в’їзді на вулицю Петра Могили таки встановили. Але постанову на В'ячеслава ніхто не скасував.

— Неіснуючі знаки також не зняли, знак кінець одностороннього руху також не встановили, — говорить він.

Що кажуть у поліції

З початку роботи у Вінниці патрульні поліцейські склали 15 470 постанов про порушення правил дорожнього руху. Скільки з них оскаржили — невідомо. Кажуть, що такої статистики вони не ведуть.

У прес-службі Управління патрульної поліції Вінниці розповіли, що патрульний відреагував на факт порушення вимог знаку. Тому і виписав постанову. А за встановленням дорожніх знаків має слідкувати міська влада.

— Патрульний побачив, як водій проігнорував знак 3.21 «Проїзд заборонено», — каже прес-секретар УПП Вінниці Тетяна Фіщук. — Склав постанову. Власником вуличної шляхової мережі є вінницька міська рада. Патрульна поліція знаки не встановлює. Дійсно, влада внесла зміни до організації дорожнього руху на той момент. Але поліцейський не міг про це знати. Він побачив знак та порушення щодо знаку. Суд вирішить, чи скасовувати постанову.

Що каже ДСТУ

ГОСТ ДСТУ 4100-2014 регулює застосування дорожніх знаків. Ось що там сказано про таблички, які дозволяється встановлювати разом зі знаком 3.21:

У разі встановлення знака 3.21 на ділянці дороги між перехрестям на початку ділянки повинен бути встановлений попередній знак 3.21 з табличкою 7.1.1. 7.1.1

Не допускають застосовувати знак 3.21 з табличками 7.3.1 - 7.3.3, 7.5.1 - 7.5.8.

Таблички 7.1.3 і 7.1.4 «Відстань до об'єкта» повинні застосовуватись з попереджувальни­ми знаками в місцях повороту в бік небезпечних ділянок дороги, а також із знаками 5.1, 5.3, 5.38 — в місцях повороту до зазначених об'єктів.». Тобто ці таблички можуть бути встановлені разом з попереджувальними знаками, а їх застосували разом із заборонним знаком 3.21.

Суд задовольнив оскарження постанови

Судовий розгляд щодо оскарження постанови мав відбутися ще 23 вересня. Але тоді його перенесли. Врешті розгляд відбувся сьогодні, 28 вересня. Суддя Михайленко повністю задовольнив оскарження постанови про порушення правил дорожнього руху, а саме вимог знаку 3.21 («Проїзд заборонено»). Патрульний поліцейський, який виніс постанову, на судове засідання не з’явився.

Володимир Черкас, голова ГО «Комітет безпеки руху»

— Постанову поліції про порушення правил дорожнього руху можна оскаржити двома способами. Перший — написати скаргу на ім’я начальника Управління патрульної поліції. Він особисто може скасувати постанову, якщо знайде у ній неправомірність дій патрульного. Другий спосіб — одразу писати заяву та йти до суду.

Коментарі (10)
  • Anonymous
    А я бы не остановился на достигнутом. Взяв постановление суда (правда я не знаю с какой трактовкой там закрыли) я бы накатал для начала жалобу в УПП Винницы и копию в Главк для проведения служебного расследования и наказании сотрудника. Кроме того, пошел бы в прокуратуру и написал бы заявление о превышении должностных полномочий и служебном подлоге сотрудником ПП Винницы.

    и вот когда все так будут делать - сэлфикопы займутся своими непосредственными обязанностями а именно бороться с преступностью а не искать нарушителей дорожных знаков и парковки.
    Слава Быков reply Anonymous

    все это можно делать, только в этом нет смысла. Грустно то, что полицейская реформа оказалась пиар-проектом, ширмой. Доверие к полиции стремительно падает http://ua1.com.ua/publications/kriza-viri-chomu-ukrajinci-vtrachayut-doviru-do-policiji-23419.html

  • Анонім
    Бугуга.

    Якщо ви посилаєтесь на ДСТУ, то не полініться і прочитайте далі. Пункт 10.1.4 "Дорожні знаки допускають застосовувати у випадках, не передбачених цим стандартом, якщо необхідність їхнього застосування обгрунтована конкретними умовами дорожнього руху" Подумайте, як в даних умовах краще показати що через 30 м по вул. Могили  починається односторонній рух?

    І це взагалі абзац "...вузенька вуличка та габарити авто не дозволяли йому розвернутися, щоб поїхати назад. А рухатися заднім ходом він теж не міг, зважаючи на зустрічний та попутній рух інших автівок.", бо водій може не виконувати ПДР тільки  у випадку передбаченому частиною "е", п. 2.14 ПДР:

    "Водій має право відступати від вимог законодавства в умовах дії непереборної сили або коли іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтву громадян."

    Наші суди до сих пір "жгуть" і дозволяють собі і громадянам трактувати пункти законів на власний розсуд)
    Слава Быков reply Анонім
    10.1.4 не дает индульгенцию устанавливать что хочу, куда хочу. В данной  ситуации никаких особенных условий нет, просто нужно поставить знаки в соответствии с правилами их установки.
    Анонім reply Слава Быков
    Цікаво, а для чого тоді цей пункт?

    Ви не подумали, що саме він дозволяє, в данних конкретних умовах, використати дорожні знаки так як вони використані. Інакше як вказати що по вулиці через 30 м починається односторонній рух?

    Встановити "кірпіч" на початку вулиці не підходить. Там є заїзд на трериторію Укртелекому, тоді кожен хто буде заїжджати в Укртелеком порушуватиме ПДР.

    З.І. таким самим чином років вже 10 встановлені знаки на перехресті Коцюбинського-Некрасова.

    А тут порушив і починає викручуватись.
    Слава Быков reply Анонім
    почитайте уважно ДСТУ перед тим як коментувати:

    "У разі встановлення знака 3.21 на ділянці дороги між перехрестям на початку ділянки повинен бути встановлений попередній знак 3.21 з табличкою 7.1.1."

    Всього-навсього! І які тут конкретні дорожні умови? Що заважало зробити так як це має бути?
    Шервуд reply Анонім
    вот если б полицай пришел и отстаивал свою точку зрения - тогда  варианты были. Но полицай очканул,  потому что ПДР он только издалека видел. Вот что б не прослыть тупым клоуном он предпочел   потеряться в своей мусарне
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up