З Новим роком і новим сайтом "20 хвилин"! Перейти

Чому жінки вдягають міліцейську форму?

1
757 переглядів

Це красиво? Так. Але ці дами не тільки перебирають папери. Жінки в міліцейській формі на рівні з колегами-чоловіками виїжджають на місця злочинів, допитують рецидивістів та розкривають злочини. Обличчя співробітниць карного розшуку - не для загалу. А от слідчі, експерти-криміналісти і працівниці кримінальної міліції у справах дітей, своєї краси можуть не ховати.


Редакція „20 хвилин” запитала в кількох вінничанок, які обрали для себе роботу в міліцейській формі, чи не заважає їм стать, як переживають стреси і чи не сприймають їх несерйозно бувалі правопорушники.


Наталя Морозкіна (27), досліджує ДНК

На посаді експерта сектору біологічної експертизи Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Наталя майже півтора року. Але її робота – не тільки лабораторна. На питання „Себе більше вважаєте медиком, чи міліціонером?” Наталя, яка закінчила медичний університет і його аспірантуру, відповідає без роздумів – міліціонером.

- Так, в лабораторії ми досліджуємо речові докази. Все, що пов’язане з людиною, з тілом, з її біологічними зразками (це волосся, слина, сперма, потожирові виділення). Але значну частину роботи займають чергування. Виїжджаємо у складі слідчо-оперативної групи як експерти-біологи по всій області, щоб на місці знайти і вилучили інформацію, яка може бути речовим доказом і знаходиться для з’ясування обставин справи.       

- Наслідки різних злочинів бачили. Вбивства, зґвалтування. Як зі стресами боретеся?
- Викарбовується в пам’яті. Не скажу, що взагалі нічого не відчуваєш, бо є різні випадки. Зґвалтування малих дівчат, буквально дітей. Чи коли 12-річна дитина зимою пішла в одних тапочках з дому і не повернулася. Звісно, таке не можна забути. Але під час роботи ти розумієш, що шукаєш слід, який би привів до цієї дитини чи до того злочинця. Хочеться допомогти своєю роботою.

- Колеги чоловіки жаліють, чи навпаки, посилають у вогонь і воду?
- Мені гірше від того, що я жінка, не було ніколи. Експертна служба - один з елітних підрозділів міліції, і наші мужчини завжди допоможуть піднести тяжкий чемодан, допоможуть під час вилучення якогось об’ємного речового доказу. Навіть коли погана погода і треба іти в якийсь дрімучий ліс вночі, можуть сказати: Наталя, почекай, ми самі збігаємо, щоб ти туди не лізла.

- Чому обрали саме цю спеціальність?
- Медицина мене дуже захоплювала. Я тому то й аспірантуру обрала і її пройшла. А коли з’явилася вакансія на ДНК-лабораторії, це для мне була велика подія. Я була дуже щаслива, що іду на таку цікаву роботу, де кожний раз - щось нове. Речовий доказ завжди є унікальним. Щоразу ти обдумуєш, навчаєшся, десь щось треба підчитати. Мені здається – це набагато цікавіше, ніж бути лікарем-терапевтом, наприклад.
 

Марія Гусак (24), розслідує кримінал

Марія на посаді слідчого міської міліції працює три роки і каже: бути жінкою в міліції не складно.

- Підозрювані намагаються менше ображати, менше виражатися нецензурно. А колеги стараються підтримати якщо щось не виходить, допомогти по роботі. Єдина проблема - мало особистого часу. Але це загальна біда слідчих, як чоловіків, так і жінок.

- Не кажуть підозрювані чи потерпілі: „А, вона жінка, що вона там може розслідувати?” – питаємо.
- Ні. Зверхнього ставленні не відчувала. Я слідча, виконую свої обов’язки, і намагаюся спілкуватися з особами, які мають серйозний процесуальний статус, професійно.

- Яка справа запам’яталась найбільше?
- На пару з колегою-чоловіком розслідували зґвалтування. Під час добового чергування, майже на місці, затримали чоловіка, який підозрювався у вчиненні зґвалтування неприродним шляхом, взяли його під варту і надалі засудили до 4,5 років позбавленні волі. Це було... класно! Цей чоловік був дуже схильний до кримінальних правопорушень. Йому років 40 було. Нещодавно звільнився з місць позбавленні волі. Таким просто не місце в цивілізованому суспільстві. Напав він в під’їзді на жінку, яка дійсно була порядна, заміжня жінка, з дітьми. Це, звичайно, була травма для тієї жінки. Зґвалтування - це категорія таких справ, де необхідна участь жінки під час слідства. Жінка жінці може розповісти значно більше, і набагато конкретніше, ніж якби слідчим був чоловік.


Мирослава Горбенко (33), шукає відбитки пальців

Мирослава працює експертом-криміналістом вже 14 років. Її посада – старший експерт сектору дактилоскопічної експертизи відділу кримінальних експертиз Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру. В неї теж постійні нічні виїзди плюс лабораторні дослідження.  

- Трошки домашні від цього страждають, тому що, якщо ми чергуємо, то це 24 години. Деякі були незручності з дитиною – треба ж зранку її зібрати в школу, заплести, підготувати. Але я вже працюю давно, тому звикла. Хіба що до емоційних виїздів, пов’язаних з пригодами із дітьми, ніяк не звикну. Наприклад? Ми їздили в 2009 році в Шаргородський район. Там 3-річний хлопчик втопився узимку. Ми його шукали вночі, десь близько трьох годин ночі, і потім знайшли його під кригою.  

- Як відволікаєтеся від стресів?
- Може я така морально стійка, але відволікаюся. Активний відпочинок допомагає. Робимо виїзди з палатками літом, зимою - на лижі. А в інші дні домашні турботи відволікають завжди. Прийшла додому, погрузилася в свої питання - і забулася. Але скажу, що стати міліціонером – це була моя мрія з дитинства. Я завжди знала, ким буду. В мене більше ніяких варіантів не було. В мене батько був міліціонером, може, тому я так захотіла.


Ольга Телепенко (36), „дитячий” міліціонер

Ольга - старший оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей. В міліції 16 років. Зараз, коли ви читаєте цей матеріла, ця жінка робить важливу роботу – розповідає дітям про вибухонебезпечні предмети, як з ними поводитися, як реагувати на залишений кимось підозрілий предмет.

- Ми постійно проводимо навчання в школах, в технікумах, коледжах. Розповідаємо, як правильно себе поводити в різних ситуаціях. Розповідаємо також про кримінальну і адміністративну відповідальність дітей, щоб вони не вчиняли правопорушення. Мета – профілактика дитячої злочинності і безпека дітей.

- Те, що ви жінка, допомагає чи заважає в роботі?
- Допомагає. Жінка, як мати, може більше до себе викликати довіру. Говорю з ними не як працівник міліції, а стараюся, щоб вони побачили в мені товариша. Так дітям легше і більш приємно спілкуватися. Зі всіма знаходжу спільну мову. Весь мій робочий шлях – це робота з дітьми.

- А чи не користуються цим колеги-чоловіки? Не кажуть: піди ти – цим малим поговори, ти жінка, тобі легше?
- Мені в колективі дуже комфортно і приємно працювати. Взагалі, я всіх дуже люблю – і колег, і дітей, з якими доводиться спілкуватися.


Нагадуємо, сайт 20minut.ua та газета RIA розпочали проект для жінок та про жінок "Вона і Вінниця".


 

спецпроекти
Інші статті по темі: Вона і Вінниця
Читають зараз: 1
(1)
Коментарі
img
img
Дарья 11.03.2015 10:30
з Вінниці

Цікава робота експерта криміналіста, особливо захоплює робота в лабораторії де досліджуюють речові докази, але я мабуть не змогла б там працювати навіть маючи відповідну освіту. Занадто складно на все це дивитись.

Найчастіше коментують

За годину сексу з 53-річною проституткою вінничани викладали 500 гривень (ФОТО)
...

Barbie Dangerous

Одни воруют милионы ,на Донбасе что не день так труп . А они за бабой бегают ловят "преступницу" которая сексом занималась что бы на хлеб было. Нет слов... одни буквы

Чому газ жовтий та не смажаться яйця? Роз’яснює «Вінницягаз»
...

виталий малашевский

Віталій. Не треба нас дурити. Якщо годину газ горить синім полумям, потім 20-30 хвилин жовтим, а потім знову синім, це що, плита винна?

Володимир Гройсман анонсував будівництво автобану «Via Carpatia» через Вінницю
...

Прокоповна Проня

Свы хоть тротуары почистите, "строители"

«Важко дістатися до померлих родичів». Вінничани хочуть тролейбус до моргу
...

Next

Автор вищезгаданої петиції Вадим Шмагалов, однозначно ще нікого зі своїх родичів не ховав, бо НЕ знає що не всі небіжчики, мають проходити через судово-медичну експертизу, хай спочатку поцікавиться цим, і більше не пише тупих петицій. А провидити тролейбусну лінію по вул. Гл.Успенського - нерентабельно, і відсутня технічна можливість. Там ходять маршрутки.

Найчастіше читають

За годину сексу з 53-річною проституткою вінничани викладали 500 гривень (ФОТО)
3 дні тому
23

Двоє жінок зняли квартиру. В ній влаштували бордель. За годину сексу клієнти платили по 500 гривень.

Володимир Гройсман анонсував будівництво автобану «Via Carpatia» через Вінницю
3 дні тому
9

В Кабінеті Міністрів України розказали про пріоритетні проекти автодорожніх робіт в Україні.  Одним з яких є транзитна магістраль «Львів – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Умань – Одеса».

Чому газ жовтий та не смажаться яйця? Роз’яснює «Вінницягаз»
3 дні тому
12
 • Нарікання з приводу якості газу у топі гарячих питань взимку
 • Який хороший газ та чи розбавляють його?
 • Керівниця прес-центру «Вінницягаз» роз’яснила ці та інші питання у фейсбуку
На Вінниччині сталася смертельна ДТП. Одна людина загинула
3 дні тому
1

В четвер на дорогах у Вінницькій області сталось дві аварії. В результаті яких одна людина загинула та одна отримала травми.

Карантин у всіх вінницьких школах закінчився. Діти у понеділок підуть до школи
3 дні тому

Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ у Вінниці покращилася. Епідемії немає. Діти після майже місячної перерви у навчанні підуть до школи.

Читайте також

Як пройшла церемонія нагородження переможців конкурсу «Народний бренд...
15 грудня 2016
1
Вчора, 14 грудня в ресторані Aura відбулася церемонія нагородження конкурсу «Народний бренд 2016». Свої... Читати далі
Хто переміг в конкурсі «Народний бренд». Результати голосування
06 грудня 2016
2
Голосування в народному конкурсі «Народний бренд», яке тривало два місяці, завершилося. За цей... Читати далі
Пройшов рік змін у поліції. Що точно зроблять поліцейські до кінця 2016-го?
30 листопада 2016
Як працювала поліція протягом року, звітував минулого тижня її керівник Юрій Педос. Сказав,... Читати далі
Від ручки до кліку: як відбувалася еволюція конкурсу «Народний бренд»
22 листопада 2016
За 15 років існування конкурс «Народний бренд», відповідаючи потребам часу, поступово перенісся... Читати далі
ТОП-3 новини вівторка, 15 листопада. Найцікавіше у Вінниці
15 листопада 2016
Редакція «20 хвилин» відібрала найцікавіші новини цього дня   Читати далі
ТОП-3 новини понеділка, 14 листопада. Найцікавіше у Вінниці
14 листопада 2016
Редакція «20 хвилин» відібрала найцікавіші новини цього дня Читати далі
Чому варто взяти участь у конкурсi «Народний бренд-2016» і проголосувати?
11 листопада 2016
Конкурс «Народний бренд-2016» стартував майже місяць тому, і вже проголосувало більше 4000 людей. Навіщо... Читати далі
ТОП-3 новини четверга, 10 листопада. Найцікавіше у Вінниці
10 листопада 2016
Редакція «20 хвилин» відібрала найцікавіші новини цього дня       Читати далі
Вінницькі поліцейські досі не зняли міліцейської форми. В чому причина?
10 листопада 2016
3
Переатестація поліції завершилася, а по співробітниках, яких зустрічаємо на вулицях Вінниці, не помітно. По... Читати далі
ТОП-3 новини середи, 9 листопада. Найцікавіше у Вінниці
09 листопада 2016
Редакція «20 хвилин» відібрала найцікавіші новини цього дня     Читати далі

Від Читачів

Дивитись всі >

БЛОГИ

Всі блоги >

Карта

Відеогалерея

RIA

Скільки ви платите за комуналку на місяць?
 • менше 200 гривень
 • 200-400 гривень
 • 500-1000 гривень
 • більше 1000 гривень
 • є субсидія, що все покриває
 • субсидія є, але доплачую
 • свій варіант відповіді
Голосувати
Скільки ви платите за комуналку на місяць?
менше 200 гривень
1.59%
 
200-400 гривень
5.73%
 
500-1000 гривень
25.48%
 
більше 1000 гривень
48.73%
 
є субсидія, що все покриває
3.18%
 
субсидія є, але доплачую
10.83%
 
свій варіант відповіді
4.46%
 
Всього голосів: 314

Розсилка новин

Розслідування

Кого у Вінниці судили за #зраду?

Кого у Вінниці судили за #зраду?
Вінницький міський суд має судити заочно 33 дезертирів. Як Януковича. От тільки як? ​Ніхто не знає – ніхто в Україні так ще судив…

Нечесний тендер на «Райдугу»? Ймовірно, була змова між учасниками — експерти

Нечесний тендер на «Райдугу»? Ймовірно, була змова між учасниками — експерти
У кінці 2016 року мерія провела тендер на відновлення «Райдуги», що у Центральному парку. Бюджет ремонтів — майже три мільйони гривень Аукціон...

По Вінниці самовільно наставили парканів. Міськрада закриває очі?

По Вінниці самовільно наставили парканів. Міськрада закриває очі?
 Багатоповерхівки на Зодчих відгороджуються від міста без права власності на землю. Муніципальна поліція та міськрада вже рік, як у курсі. RIA...

Намутили на мільйон? Мерія майже не зекономила на реконструкції «Райдуги»

Намутили на мільйон? Мерія майже не зекономила на реконструкції «Райдуги»
Міська влада уклала договір з товариством «Олеріт» на реконструкцію кіноконцертного залу «Райдуга» Конкурс провели дуже дивно:...

Інфографіка

Як зняти хату на свято та скільки коштує орендувати квартиру на Новий рік?

Як зняти хату на свято та скільки коштує орендувати квартиру на Новий рік?
Торік із початку грудня усі квартири для святкування Нового року були заброньовані. Зараз, як розказали в агенціях нерухомості, вінничани не поспішають...

Справу затягують? За загибель зубрів майже рік тому досі ніхто не відповів

Справу затягують? За загибель зубрів майже рік тому досі ніхто не відповів
У лютому 2016 року на Вінниччині трагічно загинули 17 зубрів Пройшов уже майже рік, а винних не знайшли Правоохоронці не кажуть, як проходить розслідування Активісти...

Регулюємо опалення в домі. Коли та як зменшаться рахунки за тепло?

Регулюємо опалення в домі. Коли та як зменшаться рахунки за тепло?
Теплові лічильники можуть стати обов’язковими в 2018 році. Про це свідчить законопроект №4901, який прийняли в першому читанні. Вінницю відділяє...

По 30 тисяч гривень премії платитимуть спецагентам поліції. За яку роботу?

По 30 тисяч гривень премії платитимуть спецагентам поліції. За яку роботу?
Агентам, що будуть виконувати спеціальні завдання відділу боротьби з кіберзлочинністю, нараховуватимуть по 30 тисяч гривень премії. Редакція дізналася,...

Ми у соц. мережах