Що необхідно знати про туберкульоз та особливості його лікування

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу, так званою паличкою або бацилою Коха. Вона може довго зберігати життєздатність при висиханні, замерзанні (в землі, снігу, в льоду), після обробки спиртом, кислотою, лугом. Мікобактерії туберкульозу гинуть тільки при тривалій дії прямих сонячних променів, високих температур, знезаражувальних речовин.

Як відбувається зараження туберкульозом?

При кашлі, чханні, розмові хворі з “відкритою” форму туберкульозу виділяють велику кількість мікобактерій, які в переповненому, погано провітрюваному приміщенні можуть залишатися в повітрі у вигляді суспензії протягом декількох годин. Здорова людина в такому приміщенні вдихає велика кількість цих мікроорганізмів.

 

Паличка Коха

Інфікування можливе в громадських місцях (магазини, кінотеатри, кафе та ін.). Не всі інфіковані хворіють. Найчастіше хвороба у людини розвивається тому, що її імунітет ослаблений.

Причинами цього можуть бути перевтома, неправильне харчування, стрес, наявність інших захворювань, які призводять до порушення роботи імунної (захисної) системи людини. Мікобактерії виділяються в зовнішнє середовище тільки при відкритій, формі туберкульозу. Всі інші форми захворювання не є небезпечними з точки зору передачі збудника. Туберкульоз поширюється, якщо хвора людина не приймає необхідне лікування.

Які особливості лікування туберкульозу?

Складність лікування полягає в тому, що бактерії туберкульозу дуже стійкі, тому, щоб їх знищити, необхідно приймати кілька препаратів протягом тривалого часу. Кількість протитуберкульозних препаратів обмежена. При порушенні режиму або тривалості лікування мікобактерії виробляють стійкість до цих ліків, що робить лікування значно тривалішим і менш успішним. Запорукою успіху лікування туберкульозу є тісна співпраця лікаря і пацієнта в боротьбі з хворобою.

 

ЗАВДАННЯ ЛІКАРЯ - правильно підібрати лікування і пояснити пацієнтові, як правильно приймати ліки.

ЗАВДАННЯ ПАЦІЄНТА - чітко виконувати всі вказівки лікаря, повідомляти про всі зміни свого стану і самопочуття, своєчасно відвідувати лікаря.

Цілі лікування туберкульозу

  • Одужання хворого
  • Попередження виникнення ускладнень
  • Профілактика поширення туберкульозу

Для досягнення цих цілей лікар вибирає оптимальне поєднання протитуберкульозних препаратів, які повинні відповідати основним вимогам: затримувати зростання і розмноження мікобактерій туберкульозу; вбивати мікобактерії туберкульозу; попереджати розвиток стійкості мікобактерій туберкульозу до ліків.

У різних протитуберкульозних препаратів ці властивості виражені в різних ступенях. Саме тому лікар призначає кілька протитуберкульозних препаратів, які доповнюють один одного. Лікування повинно бути безперервним (приймати ліки необхідно регулярно, в один і той же час дня, чітко дотримуватися режиму лікування, призначений лікарем), щоб мікобактерії туберкульозу не мали можливості “схаменутися” від “бомбардування” лікарськими препаратами до повного їх знищення.

Коментарі (0)

Україна готується до плану переходу на державне фінансування і наша організація теж веде активну підготовку. Чесно кажучи,...

У 2018 році ми розпочали реалізацію масштабного проекту по впровадженні ДОТ-стратегії та психосоціального супроводу хворим...

Небезпека під ногами

Ви чи ваша дитина необережності вкололися невідомим шприцом. Що робити в таких випадках? По-перше, необхідно місце контакту...

«Світ без тюрем» - не просто гасло, а стратегічна ціль

Що в гірших умовах живе людина у виправній колонії, то менше за все вона хоче після звільнення повернутися назад. А отже...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:32 В «Кубку АкТИвних» проти молодих нивівців зіграв володар Кубка УЄФА Євген Селезньов photo_camera 09:21 Напружена доба на фронті: ЗСУ відбили 184 атаки та знищили понад тисячу окупантів 08:17 Сьогодні 7 липня: Яке свято, хто іменинник та головні прикмети дня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 30 червня по 7 липня, які ви могли пропустити Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 20:08 «Страх був лише за дітей»: історія кухарки Лариси, яка годує бійців 120-ї бригади ТрО 19:04 Палац Меринга у Старій Прилуці руйнується. Національну пам’ятку залишили без уваги і фінансування photo_camera 18:04 Не стало Віктора Насушного — досвідченого хірурга з Іллінців 17:34 Занедбана пам’ятка у Гущинцях: історія палацу княгині Абамелек на Вінниччині photo_camera 17:03 Етнолокація з душею: як на Вінниччині перетворили старий клуб на туристичну родзинку photo_camera 16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах 15:12 У Вінниці організовують безкоштовний сплав на катамаранах для дітей Захисників 14:09 ТОП-5 оригінальних рецептів холодної кави, які варто спробувати вдома 13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up