Купуйте землю, адже її ніхто більше не виробляє…

У 1991 році розпався Радянський Союз. У спадок він залишив нам одну з найкращих економік в Європі. Згадаймо Вінницю  й те, скільки було потужних промислових заводів,  таких як: “Маяк”, “Термінал”, “Хімпром”, електротехнічний, підшипниковий, ламповий заводи тощо. На сьогодні на цих територіях маємо аквапарк, кафе, офіси – це  в кращому випадку, а подекуди -  сміттєзвалища або  забуті недобудови з заповненими водою цехами і самосійними  деревами. Вінниця перетворилася з індустріального міста на місто з фонтанами. За 28 років «недолугі керовники» створили придаток до Москальщини та Польщі з України . Багато хто ще пам’ятає свої перші заробітки від продажу вітчизняної техніки в поляків, а зараз українці за злоті тяжко працюють  на польського пана. Такі реалії. Але чи не надурять нас у черговий раз із землею?

Найцінніше, що ще залишилося у власності народу – ЗЕМЛЯ. Українські чорноземи  становлять 9 відсотків світових земельних запасів та 30 відсотків – європейських. Загалом у світі грунтів цього виду є до 300 мільйонів гектарів. В Україні ж використовується близько 24 мільйонів гектарів чорноземів, а всього сільськогосподарської землі близько 41 мільйону гектарів. Українська земля – це  той наріжний камінь, до якого, як на мене, не можна торкатися.

Ринок землі – великий обман. Під соусом з певними  складовими  - утиск прав землевласників, економічний прорив, більше інвестицій, нові робочі місця -   нам уже в першому читанні в так званому “турборежимі” пропхнули, м’яко кажучи, зовсім неякісний закон, на підставі якого намагаються  в черговий раз за копійки продати найдорожче, що в нас залишилося.

Популісти вже визначили  й  ціну без нас,  і це орієнтовно дві тисячі доларів за гектар. Тобто, за всю сільгоспземлю необхідно сплатити всього 82 мільярди доларів США. Як Ви думаєте,  чи зможуть держави, де бюджети складають трильйони, виділити такі незначні кошти, щоб зробити невеличке капіталовкладення в майбутнє?

«Агов, а де ж обіцяний референдум?» - запитаєте Ви. А Вам відповідатимуть: «Буде референдум тільки з приводу продажу землі  іноземцям… , або  яке відношення до ринку землі мають люди,  що проживають у містах?» Адже це ж  навіть не варте уваги,  що 35 % сільськогосподарської землі перебуває в державній власності? І все це супроводжується  шаленим відволіканням людей від основної проблеми. Щодень все нові й нові політичні шоу в ефірі. 

У ХІХ столітті письменник Марк Твен написав: “Купуйте землю, адже її ніхто більше не виробляє”. Не випадково я процитував американського письменника, тому що запеклими захисниками зазначеного закону є одні з лідерів «слуг народу» з сумнівною посвідкою на постійне  проживання. Хто саме проголосував за зраду українських інтересів з вінницьких слуг, поговоримо в наступному блозі. Мабуть, уже настав час наказати їм зупинитися і ще раз подумати, чи нам потрібний такий земельний ринок?

Коментарі (0)
Український феномен

24 лютого 2022 року в шостій годині ранку мені зателефонував брат і повідомив про початок повномасштабного вторгнення на...

Як ми будемо жити?

Як ми будемо жити? Дев’ятий рік триває війна. У багатьох людей в одну мить змінилося все життя. Хтось втратив найріднішу...

Мій шлях у незалежність

Вересень 1992 року. Хлопчина чотирнадцятирічного віку прийшов у російську школу Вінниці здобувати знання. На плечі майоріла...

Як ніколи назріла тема – судова реформа. 30 років незалежності, до сьогодні ще діють три кодекси радянських часів,...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:05 Два дні літератури: Вінниця запрошує на книжковий фестиваль VinBookFest 18:08 Декомунізація у Вінниці: три вулиці та сім провулків змінять свої назви 18:02 Фонтан Roshen у Вінниці знову працює: дата відкриття та графік водного шоу 17:37 Чи вирішать проблеми Гавришівки та які села громади фінансують найменше: відповідь міськради play_circle_filled photo_camera Від читача 16:15 Північна Корея вимагає значних поступок від Росії за участь у війні 17:35 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Чи безпечне повітря у Вінниці? Оприлюднили офіційні дані перевірки photo_camera 16:16 З травня Московський патріархат перевірятимуть на зв’язки з РПЦ: що це означає? 16:11 «Він був світлом, опорою, незламним воїном»: спогади про загиблого Вадима Губара 15:57 Чи є підставою для звільнення зі служби догляд за батьками з інвалідністю — пояснює адвокат 15:15 Понад 12 гектарів відкритої території згоріли на Вінниччині за добу photo_camera 14:34 За три зупинки — понад 1 мільйон. Вінниця продовжує ставити скляні павільйони 14:04 Жителі села Бережани б'ють на сполох. В громаді міліє єдиний ставок через щорічний спуск води 13:15 «Дитино, молю тебе, знайдися»: недавно загинула дочка, тепер на фронті зник безвісти син 13:13 Українські захисники відбили 178 атак окупантів за минулу добу photo_camera 12:37 Хабарі не пройшли: п'яні водії відповідатимуть ще й за підкуп поліції photo_camera 11:06 На Тульчинщині внаслідок зіткнення авто та автобуса загинув водій photo_camera 10:45 Де у Вінниці 29 квітня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:55 Куди вступити після 11 класу: огляд кращих навчальних закладів Вінниці та Словаччини (партнерський проєкт) 09:10 Сьогодні Вінниця попрощається з Героєм Олександром Гриценком, який загинув на Сумщині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up