Спочатку ЦВК повідомила, що надрукує 60,36 мільйонів виборчих бюлетенів. Як запевняли - для двох турів. Спочатку ЦВК розподілила кількість бюлетенів порівну: для першого і для другого туру по 30,18 мільйонів. Але вже 12 березня ЦВК уклала додаткову угоду з ДП «Поліграфічний комбінат «Україна», в якій змінила кількість бюлетенів для першого туру – 30,44 мільйонів штук. Хоча під час укладання угоди з ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» 7 березня ЦВК, посилаючись на Державний реєстр виборців, зазначила кількість виборців у розмірі 29,94 мільйона. Цікаво, що ця цифра більше в жодному документі не повторюється. Тож виходить, що 31 березня спливе ще півмільйона голосів, але аж ніяк не виборців. А 21 квітня цих півмільйона голосів не вистачатиме (?!).
У поясненні до додаткової угоди ЦВК посилалося на те, що певній кількості українців саме на день голосування виповниться 18 років та на те, що деякі виборці змінили своє місце голосування без зміни виборчої адреси. Щось ця арифметика в голові не вкладається. Хіба що наводить на висновок про ймовірну фальсифікацію. Хоча не тільки цей факт може свідчити про виборчу гру в наперстки. ЗМІ звинувачували вже провладне оточення в створенні сітки, участі в перегонах провладних технічних кандидатів, підкупу виборців через монетизацію субсидій та видачу благодійної допомоги з бюджету.
Точної кількості населення, яке на сьогодні проживає в Україні, немає. Бо в Державному реєстрі і мертві, і ті, хто виїхав за кордон. Для підтвердження достатньо зайти на сайт www.drv.gov.ua в кабінет виборця та знайти ту чи іншу людину. Так от, серед виборців мої знайомі знайшли своїх родичів, як померли 5 років тому. Є тут і покійні син Януковича та ватажок так званої ДНР Олександр Захарченко (!). Правда один користувач за добу може перевірити лише три особи, адже сайт видає інформацію при пошуку четвертої особи, що добовий ліміт перебрано.
Є тут і функція, яка дозволяє повідомити про те, що та чи інша людина вже не є виборцем. Але знову ж таки, один українець може повідомити за добу лише про три неіснуючих виборці і, це зовсім не означає, що неіснуючого виборця одразу приберуть зі списку: інформацію перевірятимуть. А як і скільки часу піде на це – невідомо. Тобто бюлетенів надрукували і для покійників, і для тих близько двох мільйонів українців, які виїхали за кордон.
На думку про фальсифікацію наштовхує і той факт, що ЦВК так і не домовилась про виготовлення прозорих боксів для транспортування бюлетенів (возитимуть, приміром, в картонних ящиках з-під ксерокса). А це означає, що до них буде злочинний доступ при транспортуванні.
І це ще не все. Чомусь цього разу бюлетені на виборчі дільниці завезуть не за дві доби до виборів, як було в попередні рази, а за тиждень (!). За цей час вже напевне, що «прогосують» і мертві душі, і ті, хто за кордоном.
Та буде фальсифікація чи ні – довести буде дуже складно. Очевидно, що такий хід голосування на руку чинній владі, адже в іншому випадку хоча б за рік до виборів провели перепис населення. Розробили б механізм видалення зі списку тих, хто помер. За місяць до виборів провели б митне інспектування: хто, коли виїхав, коли заїхав. А ще краще – ввели б електронне голосування паралельно з паперовим, як це робиться у США та інших країнах. А так поки все залишатиметься так, як є, жодні вибори в Україні не будуть легітимними.
Тому ретельно обмірковуй свій вибір, виборець. Обов’язково прийди на свою дільницю та знівелюй можливість використати саме твій бюлетень!