Новообраний Президент має реальну підтримку 73 відсотка виборців, а депутати ВРУ, за соціальними опитуваннями, мають довіру не більше 3-4 відсотків.
Такі депутати не можуть вважатися представниками народу України, хоча ще здійснюють свої повноваження.
То чи існує у новообраного Президента відповідальність та обов'язок присягати перед народом України, дивлячись в обличчя депутатів, яким такий народ не довіряє?
Всіх вимог Конституції і законів України щодо інавгурації Президента України можливо дотриматися і не в сесійній залі Верховної Ради.
Відкрито, перед народом, перед громадою - на Майдані незалежності. Саме така інавгурація відповідає своїй суті щодо урочистості, відкритості народу. Такий сценарій надає можливість бути присутнім кожному бажаючому громадянину України на такому засіданні та всім депутатам ВР України, відкрити його Голові ВР України, доповісти про результати виборів голові ЦВК та приведення до присяги Президента Головою Конституційного Суду України.
В Конституції та законах України не передбачено, що таке урочисте засідання має відбутися в приміщенні Верховної Ради України. Таке згадування є тільки в Постанові ВР України від 2004 року N 2227-IV, а це не закон. Постанову можна змінити при наявності народної та політичної волі.
Відкритість засідань Верховної Ради України передбачено статтею 84 Конституції України. Заступати на пост президент має не пізніше ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складення присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради України. Приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конституційного Суду України. (ст.104 Конституції України).
Засідання в приміщенні Верховної ради України виглядає якось закрито і не для народу. Тобто і не зовсім відповідає вимогам Конституції України.
Відтягування встановлення дати інавгурації Володимира Зеленського вже ніяк не порятує чинного гаранта і його поплічників, але забирає час для повноцінної роботи новообраного Президента і його команди. А місце інавгурації має бути знаковим.
Присягу та інавгураційну промову Президент дійсно має проголошувати Українському народу, а не депутатам.
Зеленський запропонував 19 травня, хоча Верховна Рада має повноваження, щоб проголосувати й за іншу дату – так, як це було з інавгурацією попередніх президентів. Так само можна визначити і місце проведення інавгурації. Як себе поводитимуть «німбовані» обранці народу, побачимо під час найближчого засідання, котре заплановане на 14 травня.
Місце інавгурації Володимира Зеленського однозначно потрібно змінити. Майдан Незалежності, Маріїнський палац, Європейська площа - вибір великий, і це точно має бути не сесійна зала Верховної Ради.
У перших часах становлення Війська Запорозького військова рада відбувалася там, де було зібране військо, на Запорожжі, або в «полі», під час походу. На «волості», улюблене місце зборів було над річкою Росавою, особливо над Масловим Ставом, в околиці Корсуня, а на Лівобережжі — в Переяславі. Раду скликали в міру потреби, найчастіше на весну або восени. Раду скликав гетьман, а як гетьмана і не було, старшина, на Січі — кошовий.
Отже на сьогодні найкраще місце проведення інавгурації Президента - Гетьмана України – це майдан Незалежності. Президент має присягати на тому місці, де відбувалися найважливіші події в житті нашої сучасної держави. І це місце волевиявлення українського народу – Майдан Незалежності. Саме тут відбувалося державотворення України.
Майдан Незалежності став відомим на весь світ після трьох українських революцій: Революції на граніті 1990 року (студентського голодування); Помаранчевої революції 2004-2005 років та Революції гідності 2013-2014 років. І це вже не просто місце чи головна площа країни, а національний символ Незалежності України. Місце, де Президент має постійно спілкуватися з народом - відкрито на площі, але не тільки в соцмережах. Не тільки сипати лозунгами, а слухати людей, чути їх і відповідати на запитання, якими б незручними вони не були.
Тому Президент має присягати на вірність Україні, нести зобов'язання перед народом усіма своїми справами, боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі безпосередньо перед народом України на Майдані.