Володимир БАБКОВ

Володимир БАБКОВ

0982671548
Володимир БАБКОВ - Всі Статті (158)

Зазвичай подібні питання ставлять вчителі учням у школах, коли задають тему твору. Дорослі ж сприймають таке за нісенітницю. Між тим, самі вони серед близьких вміють давати поради навіть президентам великих держав. Журналіст «20 хвилин» не наважився торкатися геополітичних тем. Однак вирішив поцікавитися у перехожих, щоб вони зробили, якби хоча б на одну добу стали очільниками міста.

Вже кілька років по вулиці Олега Антонова 48(а) працює кафе «Віто». Здебільшого заклад відвідують чоловіки, аби після роботи перехопити трохи міцненького. Кафе розташоване впритул до двох прилеглих багатоповерхівок. Їх жителі не мають спокою вечорами, бо нетверезі відвідувачі забувають про правила поведінки у громадських місцях.

Перший в історії хокею чемпіонат Європи у варіації 5 на 5 розпочнеться 6 липня у Польщі. З-поміж 13-ти збірних команд-учасниць участь у ньому візьме і українська дружина. Наша збірна майже на сто відсотків складена із вінничан. Вони завершують останній етап підготовки перед виїздом. В стані команди розповіли про підготовку до форуму.

Попри те, що через воєнний стан в державі скасовані вихідні з нагоди свят, у день Конституції України громадські активісти не забули нагадати містянам про значущість основного закону.  З року в рік вони проводять такі собі соціальні експерименти на предмет знання конституції. Цього разу, на відміну від попередніх, перехожі у центрі міста не просто згадували статті, а й дослівно виписували їх на ватмані.

У селі Ілляшівка, що поблизу Тростянця у Гайсинському районі, настоятель місцевого храму Різдва Святої Богородиці отець Андрій створив бійцівський клуб ММА. Заклад функціонує вже вісім років і за цей час підготував не просто учасників світових змагань, а й призерів та переможців континентальних. Як співіснують віра у Бога та бойові мистецтва дізнався журналіст «20 хвилин».

За п’ять місяців 2022 року у Вінниці сталося майже 30 ДТП з вини пішоходів. Троє людей у результаті загинули. Громадські активісти спільно з міською радою та поліцейським провели чергову акцію «Відповідальний пішохід». Про що мають знати піші учасники дорожнього руху далі у матеріалі.

Аби дізнатися про асортимент та ціни на зброю, журналіст «20 хвилин» відправився до спеціалізованих крамниць Вінниці. Пропозиція і вартість виявилися доволі різноманітними.  У найбільшому попиті сьогодні рушниці. Зокрема, помпові. Їх продаж і придбання регулює дозвільна система, яку спростили від початку воєнного стану. Як саме?

Сьогодні повістки вручають на вулицях, у таксі (зупиняють і виписують водіям та пасажирам), у чергах на АЗС... Здебільшого, це виклик на військово лікарську комісію у терцентр комплектування, який призначають на ранок наступного дня. В результаті вже за добу людина може опинитися в учбовому центрі ЗСУ. Як правильно себе поводити у таких випадках та про які права і обов’язки сторін необхідно знати, журналіст «20 хвилин» розпитав у фахівця.

Комендантська година, дотримання вимог світломаскування, скорочення, затримка та невиплата заробітних плат — це далеко не повний перелік обмежень, які вже спіткали нас через воєнний стан. Нерідко люди скаржаться і на зухвале порушення їхніх прав і свобод навіть за впроваджених умов. Журналіст «20 хвилин» розпитав юриста, про що необхідно знати в таких випадках.

Сьогодні — 112-й день повномасштабної війни з росією. І наші люди добре вивчили, як звучить сигнал повітряної тривоги. А чи реагують на нього? Йдуть в укриття чи продовжують займатись буденними справами? Ми спитали вінничан.

keyboard_arrow_up