Володимир БАБКОВ
Володимир БАБКОВ
0982671548
Володимир БАБКОВ - Всі Статті (134)

Вони не настільки популярні, як естрадні виконавці, але на сцені можуть дати фору будь-кому з них. Джем-сесії, коли музиканти на різних інструментах грають без підготовки, для них звична і улюблена справа. Вінницькі андеграуендери не залишились осторонь війни та почали організовувати свій музичний фронт у тилу. А об’єднав наші таланти поціновувач їхньої творчості та волонтер Андрій Юхновський. Чоловік поділився з нами ідеєю та планами.

У Вінниці функціонують сім спортивних шкіл. Вони культивують 26 видів спорту. Від початку війни всі були вимушені фактично припинити роботу.  Займалися тільки в онлайні. Тренери по телефону і відеозв’язку проводили заняття дистанційно. Вже у травні повернулися до звичного режиму роботи.

На початку квітня у Вінниці відбувся перший благодійний аукціон для підтримки ЗСУ. Його влаштував оргкомітет конкурсу краси «Міс Вінниця», а лоти у вигляді картин, хенд-мейду та прикрас готували самі красуні. Тоді вторгували майже триста тисяч гривень, на які придбали два позашляховики. Найкоштовніший лот відпустили за 47 тисяч гривень. Наприкінці травня відбудеться черговий аукціон і ми дізнавалися, що на нього виставлять.

Після того, як у російських ЗМІ з’явився фейк про українську пернату біологічну зброю, вінницька творча майстриня винайшла іще один символ спротиву — ним виявилася м’яка іграшка у вигляді бойового гуся.  Він озброєний, носить військове взуття, шолом і має суворий погляд. Охочих придбати сувенір виявилося чимало з різних регіонів держави. Наталя Дремлюга не встигає із замовленнями.

Із бізнесвумен на волонтерів перекваліфікувалися засновники та майстрині ательє Лесі Зіанурової під брендом «COMARZI». Замість суконь та одягу для жінок вони шиють плитоноски та розгрузки. На невеликому підприємстві нерідко збираються більше двадцяти жінок і навіть при цьому роботи вистачає, адже знають, що якісний пошив — процес достатньо технологічний і відповідальний.

У перші дні російського вторгнення Ольга Твердохлібова просилася у військкомат добровольцем на фронт. Їй відмовили. Відповіли, що найбільше нашим воїнам потрібно її слово. Про цей випадок дуже швидко довідалися не лише в Україні, а й за межами держави. Написали матеріали в Румунії, Польщі та Італії. Журналіст «20 хвилин» зустрівся із жінкою та дізнався подробиці.

Восьмеро «азовців», що захищали Маріуполь і яким пощастило евакуюватися, сьогодні прибули до Вінниці. Були серед них і такі, хто зазнав важких поранень, у тому числі із ампутацією кінцівок. Мета одна — через центральні і регіональні медіа привернути увагу світової спільноти до необхідності евакуації решти солдатів батальйону. Залишати їх напризволяще неприпустимо.

Хай буде Щедриком на честь твору Леонтовича, чиїм іменем назвали парк? Чи, може, Хлібна або Каліча?  Журналіст «20 хвилин» на площі Гагаріна, яку пропонують перейменувати, запитав перехожих, як варто назвати це місце.

Вітчизняний бренд Lesia, чиє виробництво розташоване у Черкасах, вирішив порадувати українок з нагоди весни. У мережі започаткували акцію з безкоштовної роздачі одягу переселенкам. Журналіст «20 хвилин» побував у магазині, що у ТРЦ «Sky Park», та дізнався про умови для отримання подарунку і асортимент весняної колекції.

Вінницький планетарій залишився єдиним працюючим в Україні. Решта аналогічних установ та обсерваторій припинили свою роботу через війну.  Для різних вікових груп науковці створили цікаві програми. Їх всього близько сотні. Розказуємо коли ви можете відвідати планетарій і скільки це коштує.

keyboard_arrow_up