Що робити, якщо дитя скаржиться на біль у животі чи під грудиною? На питання відповіла Світлана Слюсар, лікар-гастроентеролог Вінницької обласної дитячої лікарні. Вона має два роки досвіду роботи.
Під час новорічно-різдвяних свят навіть найвибагливіші батьки, буває, втрачають контроль над харчуванням дитини. Воно й не дивно: море смачної (і не завжди корисної) їжі, гості, подарунки, солодощі, смажене, жирне, щедро приправлені салати, відсутність гарячих перших страв…
Як повідомляють у прес-службі Вінницької дитячої обласної клінічної лікарні, збій у звичному графіку харчування є чималим стресом для підшлункової залози дитини і причиною найпоширеніших “подарунків” після свят: гастритів та функціональних розладів шлунково-кишкового тракту.
За словами лікаря-гастроентеролога Світлани Слюсар, впродовж 8 та 9 січня до лікарні звернулося більше 30 дітей зі скаргами на біль у животі. Переважна більшість - із функціональним розладом шлунково-кишкового тракту.
1. Дитя скаржиться на біль у животі:
2. Дитя скаржиться на нудоту:
3. Зміна характеру випорожнень:
4. З’являється гіркий присмак у роті
— Якщо дані симптоми не зникають після дієти, супроводжуються періодичним підвищенням ацетону і тривають більше трьох днів, не потрібно сподіватися на "саме мине", а одразу звернутися до лікаря-гастроентеролога, — зазначає Світлана Слюсар.
Лише лікар, обстеживши дитину, може встановити діагноз - маємо справу із гастритом чи функціональним розладом шлунково-кишкового тракту.
— Пам’ятайте, що гастрит як запальний процес потребує більш кропіткого і тривалого лікування, в той час як на початковій стадії можна обійтися звичайним дотриманням раціонального харчування та симптоматичним лікуванням, — радить медик.
Читайте також:
Епідемія насувається: українців попередили про другу хвилю грипу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер