На одного важкого хворого йде за добу 12 кубів, а це два балони кисню. На Вінниччині всього ліжковий фонд — 9075, область має розгорнути 3507 ковід-ліжка. 80% з них мають бути підключені до кисню. Нині 2023 ліжко місця без кисню та 1072 – забезпечені киснем централізовано (107 - концентратором). Про це у фейсбук пише голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.
— На 53% сьогодні вінницькі ковідні лікарні забезпечені киснем. Ми в першій десятці в Україні. 13,7 мільйона у жовтні держава виділила на область — саме на кисень. Гроші йдуть на закупівлю кисневих рамп, балонів та проведення мережі під кисень. Це нам дозволить забезпечити киснем ще 764 ліжка, — пише Борзов. — Ковідними стануть ще п’ять районних лікарень — Тиврів, Іллінці, Погребище, Теплик та Томашпіль. Сьогодні ковідні пакети мають 23 лікарні в області. Забронювали 200 мобільних концентраторів на 10 л.
Також очільник ОДА відзначає, що кисень нині у дефіциті. Заправити один балон коштує 380 грн, а сам балон виріс в ціні до 4000 грн. Потребує кисневої підтримки в області нині 521 людина. З них 44 — постійно.
— Сподіваюсь, що зможемо контролювати ситуацію. Ліжок в лікарнях вистачає. Пік захворюваності в області чекають у лютому. Принаймні, такими є розрахунки Національної служби здоров’я України, — підсумовує Борзов. — Велике прохання: зберігайте дистанцію, не забувайте про маски у громадських місцях!
Читайте також:
На минулому тижні у Вінниці зафіксували добовий ковідний антирекорд
У МОЗ радять бізнесу знайти «інші джерела доходу» на час карантину. ОПИТУВАННЯ
В Україні за добу виявили майже 12 тисяч хворих на COVID-19. Яка ситуація на Вінниччині?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер