Яскравий Олімпійський день у Вінниці: сотня дітей долучились до всеукраїнського флешмобу

Яскравий Олімпійський день у Вінниці: сотня дітей долучились до всеукраїнського флешмобу
  • Разом зі всім світом Вінниця яскраво відзначила Міжнародний Олімпійський день.
  • У середу на майдані Незалежності юні спортсмени разом із відомими вінничанами та спортивними героями нашого міста провели «Олімпійську зарядку».
  • Під гаслом «Заряджайся спортом!» такий флешмоб охопив всю Україну і триватиме до 23 липня.
  • Кожен бажаючий, повторивши рухи, може записати відео і виграти олімпійські призи!

– Саме 23 червня у 1894 році у Парижі за ініціативи барона П'єра де Кубертена було створено Міжнародний олімпійський комітет. Відтоді щороку понад 200 країн світу відзначають Олімпійський день, – розповідає «20 хвилин» голова відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області, двократний срібний призер Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту України з плавання Павло Хникін.

У рік літньої Олімпіади, що рівно за місяць стартує у Токіо, в Україні вирішили цьогорічний Олімпійський день зробити особливим і таким чином підтримати українських спортсменів, що скоро виборюватимуть медалі у Японії.

Виникла ідея у кожному містечку, селищі та місті України провести «Олімпійську зарядку» за участю відомих зірок, спортсменів та усіх бажаючих. Авторкою та головною тренеркою всеукраїнської «Олімпійської зарядки» стала бронзова призерка Олімпійських ігор з художньої гімнастики Анна Різатдінова, а пісню-гімн для «зарядки» написав лідер гурту «Антитіла», молодіжний посол UNICEF в Україні Тарас Тополя.

«Олімпійська зарядка» по-вінницьки

Спортивне свято у Вінниці розпочалось 23 червня об 11.00. На майдані Незалежності, перед Вінницькою міською радою, зібралась сотня дітей та відомих вінничан.

Ведучою вінницької зарядки стала фіналістка Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро, срібна призерка ІІ Юнацьких Олімпійських ігор, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики Олена Колесниченко.

Разом з ведучою та дітьми яскравою руханкою заряджались: Павло Хникін – срібний призер Олімпійських ігор в Барселоні, учасник чотирьох Олімпіад, заслужений майстер спорту з плавання,  Світлана Теренчук – дизайнерка одягу та власниця бренду «TERENCHUK Fasion», Сергій Краєвський – заслужений тренер України з боксу, голова комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради, Світлана Хникіна – чемпіонка та рекордсменка України, майстер спорту з плавання, переможниця конкурсу «Краса Країни Вінниця-2020» та Андрій Ковенко – учасник Олімпійських ігор у Пекіні, майстер спорту міжнародного класу з лекої атлетики.

– Це був дуже несподіваний та цікавий досвід! І велика честь для мене бути разом на одному майданчику з олімпійськими призерами, – поділилась враженнями дизайнерка Світлана Теренчук. – Дійсно приємно, що проводяться такі заходи, які надихають молодь та популяризують здоровий спосіб життя. Я трохи хвилювалась, але старанно готувалась до «Олімпійської зарядки»  і у результаті отримала велике задоволення, щиро зарядилася гарним настроєм та позитивом.

Як у Києві запалювали зірки

Одночасно із вінницькою, «Олімпійську зарядку» у Києві на чолі з ідейною натхненницею та авторкою руханки Анною Різатдіновою провели відомі зірки: лідер «Антитіла» Тарас Тополя, телеведучі Лілія Ребрик та Марічка Падалко, співак Арсен Мірзоян і дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан.

– Для нас це особливе свято спорту. Олімпійський день – це нагода нагадати всім про одвічні ідеали, що лежать в основі олімпійського руху – про цінність миру та єдності, рівності і поваги один до одного. Це нагода ще раз наголосити про важливість занять спортом та вагоме значення здорового способу життя. І нині, під час протистояння масштабній пандемії, ці ідеали та цінності як ніколи актуальні. Сьогодні, у мінливому світі, такі символи солідарності дають нам надію на краще майбутнє. Саме спортсмени є взірцем стійкості, долаючи перепони на шляху до перемог та передають світові важливе послання мирного протистояння за найвищі нагороди в атмосфері дружби та поваги, – привітав усіх президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка. – Переконаний: не менше натхнення та радість принесуть і здобутки українських атлетів на аренах олімпійського Токіо. Тож у цей святковий день бажаю всім нам олімпійської наполегливості, спортивної працьовитості та незламної віри на шляху підкорення життєвих та спортивних вершин!

Свої вітання з нагоди свята адресував усім українцям і Міністр молоді та спорту, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт:

– Для нас дуже важливо, щоб якомога більше наших громадян займалися руховою активністю. Щоб вони приводили своїх дітей до спортивних секцій , а через 10 років ми побачили цих дітей на Олімпійських іграх. Тож будьте активними та займайтесь спортом!

На завершення свята у столиці Сергій Бубка, Вадим Гутцайт разом з Іриною Тростянською, бронзовою призеркою чемпіонату світу з фехтування Оленою Кривицькою та наймолодшим чемпіоном Європи в історії стрибків у воду Олексієм Середою й іншими учасниками свята випустили у небо олімпійські кульки, як символ мирного і спортивного майбутнього України.

Челендж «Олімпійської зарядки» триватиме до 23 липня

Ще протягом місяця – до 23 липня – всі бажаючі можуть долучитися онлайн до всеукраїнського челенджу і виграти олімпійські подарунки.

Потрібно повторити вправи за зірками «Олімпійської зарядки» та юними блогерами з TikTok House і розмістити своє відео на офіційних сторінках Національного олімпійського комітету України у соціальних мережах.

Таким чином, напередодні старту Олімпійських ігор в Токіо, що розпочнуться 23 липня, енергія спорту захопить всю Україну. Тож сповнюйтесь натхненням, силою та позитивом – заряджайтесь спортом щодня!

Читайте також:

Олімпійська слава Вінниччини: де тепер і чим займаються наші чемпіони?

Вінничани встановили ряд рекордів на чемпіонаті України з важкої атлетики

З малюнками про Токіо-2020 і мрією про свою олімпіаду. У Вінниці розіграли «Олімпійське лелеченя»

«Три Зет» всій Україні показали, як танцює Вінниця! З фестивалю в Умані привезли Гран-прі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Татьяна Калюжная
    Так ведь в Виннице новая волна ковида,а вы все не нагуляетесь
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:15 У кількох містах Вінниччини зафіксували відхилення у якості питної води photo_camera 13:19 «Скринінг здоров’я 40+»: чому вінничанам варто встигнути до 30 червня 12:18 Злива підтопила дитячий садок у Калинівці 12:04 Викрили «паперову мобілізацію» на Гайсинщині: двом працівникам ТЦК оголосили підозру Від читача 01:19 У теплій та дружній атмосфері провели зустріч для емоційної підтримки молоді. 11:20 Мамографія, денситометрія та КТ: де у Вінниці пройти обстеження за доступними цінами та без черг? (Новини компаній) 11:03 Продав 16 дронів свого підрозділу: на Донеччині затримали військового медика photo_camera 10:23 Зливи, ремонт Соборної та відключення послуг: що чекає на вінничан 9 червня 10:21 У Вінниці фінішувала серія футбольних турнірів New Stars 10:00 Куди вступити після 11 класу: огляд кращих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 10:00 Вважався зниклим безвісти: підтвердилася загибель морпіха з Тульчина Ігоря Ватраля 09:30 Вакансії в ТМ «М'ясний Майстер», супермаркеті «Грош», АН «Благоустрій», перукарнях «Експрес Стрижка» та 64 актуальні пропозиції роботи у Вінниці (оновлено) 09:14 На Андрія Юсова, який раніше працював у мерії Вінниці, готували замах play_circle_filled photo_camera 08:07 Сьогодні відзначають Міжнародний день друзів. Історія, заборони та прикмети 9 червня 21:01 Чіпляються за потяги заради відео: у Вінниці дітям пояснили, чим небезпечний зачепінг photo_camera 20:02 100 років виповнилося відомій вінницькій лікарці Ользі Батуріній photo_camera 19:29 Видобуток піску біля Сосонки: що кажуть документи та чому інвестор говорить про маніпуляції? play_circle_filled 19:03 В Агрономічному затримали «закладчика»: вилучили майже 50 згортків із психотропами photo_camera 18:33 «Каналізаційні відходи течуть по подвір’ю»: чому в Агрономічному вже кілька днів проблеми з водою? photo_camera 18:31 «Це не ми, це папєрєдніки»: як у Хуторах сільрада «намалювала» ще один номер будинку 73 і позбавила спадщини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up