Один день із життя «Хорта»: вранці затримали, увечері – відпустили під особисте зобов’язання

Один день із життя  «Хорта»: вранці затримали, увечері – відпустили під особисте зобов’язання
Судове засідання по справі Юрія Павленка, на якому розглядалось питання про обрання йому запобіжного заходу, все-таки відбулось сьогодні, 23 вересня, о четвертій годині дня. Суд ухвалив рішення звільнити активіста з зали суду під особисте зобов’язання. Одразу після оголошення вироку, Павленко написав заяву на ім'я слідчого, в якій попросив дозволу терміново поїхати до Києва, бо кінцевий термін подачі документів до ЦВК - до 25 вересня включно. Нагадаємо, активіста затримали сьогодні вранці на залізничному вокзалі. Юрій збирався до Києва, щоб подати документи до ЦВК, аби балотуватись по 12 округу, по якому також балотується син президента Олексій Порошенко.

За попередньою інформацією, суд мав початись о другій годині. В коридорах вже чекали активісти, журналісти та правозахисники.

- Про те, що сина затримали, дізналась зі статті на "20 хвилин", - каже мати Юрія Павленка. Жінка очевидно хвилюється, але тримається.

Відео дня

Близько третьої години назначили суддю Ігора Вишаря, який мав розглядати справу. Спочатку суд  назначили на завтра на пів дванадцятої. Але захисник «Хорта» Валерій Палій добився, щоб він відбувся сьогодні, о четвертій годині.

-  Сьогодні вранці Юрій мав їхати в ЦВК в Київ, щоб подати документи в 12 виборчий округ як конкурент сина президента Олексія Порошенка. За ним слідкували, тільки він з’явився на вокзалі, тільки він купив білет, за 15 хвилин його схопили, і помістили спочатку в лінійний відділок, потім в територіальний, потім привезли сюди. Явно хотіли затягнути, щоб він просидів під вартою 36 годин, а після того розглядалась справа, - говорить захисник «Хорта» Юрій Палій.

За словами захисника, Юрій Павленко 30 грудня 2013 року  був засуджений умовно за статею 161,  за розпалювання міжрелігійної і масової ворожнечі. Апеляційний суд в березні скасував цю справу і направив її на дорозслідування. Справа закрита не була.  Декілька разів з допомогою суду Юрія намагались то  під домашній арешт взяти, то під варту. Суд відмовляв. І от першого серпня суддя Чернюк задовільнив  клопотання і виніс ухвалу про привід для розгляду клопотання відносно взяття активіста під варту.

- Стаття, по якій від обвинувачується 161, ч.1,  взагалі не передбачає позбавлення волі тобто це був значний злочин, - каже Валерій Палій. - Ми поставили питання, що явно там складу злочину немає, слідча не змогла пояснити жодний параметр, в чому заключається «розпалювання», ні расова, ні релігійна. Ні будь-яка ворожнеча. Йому інкримінують розпалювання ворожнечі і що він начебто ховається від слідства, в той час як слідство не мало права оголошувати його в розшук без  пред’яви підозри. Взагалі не було підстав для того, щоб якусь підозру пред’являти. 

Перед засіданням захисник зробив прогноз щодо можливих варіантів.

- Юрія можуть нахабно притягнути до кримінальної відповідальності, можуть оголосити йому умовну міру покарання, і не більше. Головне, що може бути найбільш болюче, що його не допустять до участі у виборах на 12 виборчому окрузі. Можливо, нам вдасться  добитись сьогодні справедливості, бо справа "шита білими нитками", - каже Валерій.

- Не те що клопотання про обрання запобіжного заходу, і не те, що оголошення підозри, сама справа не мала бути взагалі відкрита, - сказав на суді Юрій Павленко, -  Я вважаю, що це клопотання і висунення підозри після того, як мене оголошують в розшук тихенько – це не та Україна, за яку я боровся.

Слухання тривало годину. Потім суд півтори години радився. Суддя виніс ухвалу звільнити  Хорта із зали суду під особисте зобов’язання. Це зобов’язує його з’являтись в будь-який час коли його викличе слідчий.

Одразу після оголошення вироку, Павленко написав заяву на ім’я слідчого, в якій попросив дозволу поїхати до Києва щоб подати документи аби балотуватись по 12 округу. Кінцевий термін подачі документів до 25-го вересня включно. 

В інтерв’ю "Хорт" сказав, що не очікував, що сьогоднішній день так почнеться. Каже, сьогодні не встигає, вже, поїде в Київ завтра зранку. Націлений на перемогу.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (29)
  • Анна
    Журналісти цього видання вкотре навіть не намагаються висвітлити реальну сторону справи. Навіщо, якщо можна взяти коментар у злочинця... Мабуть, треба багато розуму поцікавитися в компетентних осіб, в чому саме обвинувачують цю людину, знайти в Єдиному реєстрі відповідіні судові рішення, ту ж ухвалу про обрання йому особистого зобовязання, і в результаті - викласти на розсуд людей ФАКТИ, а не чергові домисли.
  • Anonymous
    Новое видео (свежак) клоуна из США))) Для Хорта и др рехволюционаров он бог и авторитет)
  • леся
    Хорт_молодець, ВІнниця з тобою!!!!
  • Николай Павлович

    Пока патриоті воюют Любовник Натальи Солейко избегает АТО http://ord-02.com/item/51028-lyubovnik-natali-soleyko-izbegaet-ato

    Anonymous reply Николай Павлович
    Какой у нее может быть любовник?))) Она же уже старуха))) Пиши ещО)))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up