Протягом травня Кабмін декілька разів змінював порядок призначення субсидій: правила то посилювали, то дещо послаблювали. Проте до постанови №848 все ж внесли кілька суворих норм.
Перед 1 травня, коли в Україні настає час автоматичного перерахунку субсидій на літо, уряд вирішив скасувати цю умову: отримати субсидію можна було лише після подання нової заяви і пакету документів.
Втім, 19 травня, Кабмін вніс корективи і дозволив органам соцзахисту відновити перепризначення субсидій без додаткового звернення. У департаменті соцполітики Вінницької міськради кажуть, що роблять це після верифікації — фінансовий стан претендента на субсидію перевіряють в Мінфіні.
Проте деяким вінничанам, які хочуть отримувати субсидію, все ж доведеться записатись на прийом до «Прозорих офісів». Це стосується людей, які взимку отримували субсидію в безготівковій формі; або винаймають житло чи є внутрішніми переселенцями. Треба подати новий пакет документів, якщо в домогосподарстві є різниця між прописаною і фактичною кількістю мешканців.
— Решта сімей, які мали субсидію взимку, після проведеної перевірки отримають СМС-повідомлення про призначення субсидій, — каже керівниця департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова. — Плануємо повністю провести автоматичний перерахунок протягом червня.
Уряд ухвалив ще ряд норм, які посилюють контроль за призначенням допомоги на комуналку. Отож, не зможуть отримати субсидію люди, які:
Ухвалили більш жорсткі умови щодо транспорту в сім'ї.
— Раніше діяло правило, що субсидію не можуть отримати люди, в яких є транспортний засіб, з моменту випуску якого минуло до 5 років. Тепер субсидію не призначать, якщо в родині є більше, ніж один транспортний засіб з моменту випуску якого минуло менше 15 років, — пояснює директорка департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова.
Також уряд вирішив, що якщо у власності домогосподарства є більше, ніж одне житло, то субсидія не призначається. Виняток — якщо ці «додаткові» житлові приміщення є в сумісній або спільній частковій власності, або знаходяться в сільській місцевості (наприклад, були набуті в спадщину).
Продовжує діяти правило, що субсидію не призначать, якщо один з членів домогосподарства був за кордоном 60 днів . Винятком є навчання, лікування і також догляд за дитиною до 3-х річного віку.
І ще можна втратити субсидію, якщо є борг за комунальні послуги складає понад 340 гривень. Якщо заборгованість сплачена, то субсидію повернуть з наступного місяця після місяця, коли пройшла оплата.
При виконкомі раніше діяла комісія, де розглядали справи вінничан, що за правилами не могли отримати субсидію. Для прикладу, мали прописаного родича, що не жив з родиною; витратили більше 50 тисяч гривень на дороговартісне лікування; мали площу житла понад норму. Комісія часто йшла на зустріч і таким заявникам призначали держдопомогу на комуналку.
Рішенням уряду комісії для розгляду особливих випадків ліквідували. Повноваження передали на працівників органів соцзахисту. І на думку представників Мінсоцполітики, це втричі пришвидшить розгляд заяв.
Але в департаменті соцполітики пояснюють, що працівники мусять діяти відповідно до порядку постанови №848.
— Якщо в людини є підстави для отримання субсидії — її буде призначено. Немає підстав — не буде субсидії, — розповідає директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова. — Однак ми можемо призначати субсидію на понаднормову площу помешкання.
Станом на 31 травня близько 18 тисяч вінничан отримали талони попереднього запису, щоб прийти на прийом за субсидією на літо. П’ять тисяч заяв розглянули, орієнтовно 2300 людям субсидії на літо вже призначили.
Держдопомогу на комуналку в літній період можна буде оформити протягом червня-вересня. При цьому призначатимуть субсидію з травня. Тобто, гроші на комуналку нарахують з початку неопалювального періоду.
Щоб прийти на прийом, потрібно отримати талон попереднього запису. Його призначають за номерами телефонів:
Відвідувачів просять дотримуватись усіх протиепідемічних рекомендацій: мати захисну маску, дотримуватись соціальної дистанції, не приходити до «Прозорого офісу», якщо занедужали.
Раніше, нагадаємо, розповідали, що зміниться для вінничан з 1 червня.
Читайте також:
Капремонт дворів у Вінниці: скільки зроблять в 2021 році та як потрапити в чергу
Річний тариф на газ почне діяти з 1 травня. Яким він буде для вінничан?
Скільки коштує купити дачу у Вінниці та недалеко від міста? Ми перевірили
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер