Виконком міської ради 11 березня затвердив перелік учасників процедури компенсації ЄСВ роботодавцям за новостворені робочі місця. У документі читаємо, що гроші з бюджету, за 4 квартал 2020-го року, отримали сім ФОПів та одне приватне підприємство. Загалом їм виплатили 52 тисячі 992 гривні.
Цю програму підтримки бізнесу започаткували у Вінниці ще в травні 2020-го як складову антикризової програми підтримки «Вінничани важливі». Розповідаємо, які нюанси програми та як отримати компенсацію?
Торік оголошували, що вінницьким підприємцям готові повертати увесь єдиний соцвнесок, який бізнес сплачує за новостворені робочі місця. Тобто, 1039 грн на місяць за кожного співробітника.
Ми поділили суму компенсації на кількість співробітників та на три місяці (один квартал) і вийшло, що деякі підприємці отримали менше суми, менше від тих, що були заявлені у міськраді. Чому так?
— Це пов’язано з тим, що роботодавці долучились до програми не з початку кварталу, а посередині. Наприклад, створили робочі місця не у жовтні, а в листопаді чи грудні. Тому, компенсацію ЄСВ отримали за 1-2 місяці, а не за три, — пояснює журналісту заступник міського голови Андрій Очеретний.
Ще один важливий нюанс — підприємцю необов’язково щомісяця створювати нові робочі місця, щоб отримувати компенсаційні виплати з бюджету.
— Якщо людина найняла трьох співробітників, наприклад, у січні цього року, то вона буде отримувати повернення ЄСВ за них протягом всього 2021 року. Підставою для припинення виплат є звільнення працівників до тієї кількості, яка була на початку участі в програмі, заборгованість зі сплати податків (ЄСВ, ПДФО, військовий збір - авт.), — каже Очеретний.
Також він додає, що через збільшення мінімальної зарплати до 6000 грн зросли і компенсації ЄСВ: а це щомісячно 1320 грн за одне нове робоче місце.
Отже, учасниками програми з компенсації ЄСВ за нових робітників, можуть бути підприємці (ФОП та юрособи), що зареєстровані та ведуть господарську діяльність на території Вінницької міської тергромади.
Підприємці повинні працювати в «білу»: не мати заборгованості по сплаті податків, зарплат, офіційно працевлаштувати співробітників. До того ж підприємство має діяти та не перебувати в стані ліквідації, реорганізації.
Плюс, обов’язковою вимогою є виплата зарплати найманим працівникам не менше мінімальної — 6000 гривень.
Для участі в програмі компенсації потрібно заповнити три заяви. Їхні шаблони є на сайті міськради за цим посиланням.
Якщо буде позитивна відповідь, то учаснику програми будуть перераховувати кошти протягом двох місяців від завершення кварталу. Наприклад, виплати за 4 квартал 2020-го підприємці отримали в середині березня 2021 року.
Подати заяви можна в паперовому вигляді у всіх «Прозорих офісах» Вінниці, про що вказано за цим посиланням. Детально про умови процедури компенсації — у рішенні міської ради.
У мерії звітували, що до програми компенсації ЄСВ у 2020-му році долучилися 13 учасників, які створили 27 робочих місць. Голова спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін розповідав, чому так мало учасників.
— Програми з відшкодування коштів за нові робочі місця та здешевлення обслуговування отриманих кредитів наразі спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу. Мікро-бізнес не кредитується, не хоче брати бюджетні кошти, бо побоюється прискіпливої уваги від контролюючих органів. На мою думку, гроші, які міська влада хоче витратити на ці програми, варто вкласти у гранти для підтримки підприємців-початківців. Тоді від цього кроку буде реальний результат, — говорив Печалін.
І 23 березня у мерії оголошують про запуск конкурсу бізнес-проектів для молоді «VINIDEA». Взяти участь можуть студенти профтехучилищ та вишів, віком від 16 до 25 років. Їх будуть навчати підприємництву: від пошуку ідеї та основ просування своєї продукції і до того як вести фінансову звітність та як з колективу зробити команду переможців. Подробиці за цим посиланням.
Читайте також:
Від яких податків можуть звільнити вінницький бізнес? Склали інструкцію для підприємців
Достатньо буде трьох ознак. Як уряд пропонує боротись з неофіційною роботою
Історія однієї «Пропаганди» або Як вінницький бар зумів вижити на карантині
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 36 від 4 вересня 2024
Читати номер