У Вінниці почав працювати муніципальний евакуатор. За що забирають авто і як його повернути?

У Вінниці почав працювати муніципальний евакуатор. За що забирають авто і як його повернути?
Евакуатор у середмісті Вінниці / Скріншот з відео Володимира Гірі
  • Від сьогодні 16 березня муніципальна служба почала забирати авто з вулиць Вінниці на штрафмайданчик. Йдеться про автомобілі, які суттєво перешкоджають дорожньому руху.
  • Раніше у вінницькій мерії розробили порядок дій муніципального евакуатора. І з нього ми дізнались, за що можуть забрати автомобіль, куди його відвезуть, як повідомлятимуть, що машину забрати на штрафмайданчик і скільки доведеться заплатити за повернення.

Ще в 2020 році міська влада закупила евакуатор. На машину Ford Trucks 2533, яка має маніпулятор, лебідку, евакуаторну платформу, витратили 3 мільйони 411 тисяч гривень з бюджету. Вантажопідйомність (до 15 тонн) дозволяє перевозити легкові автомобілі та буси.

Евакуатор привезли до Вінниці в липні минулого року, поставили на баланс комунальному підприємству «Архітектурно-будівельний сервіс». І від сьогодні, 16 березня, машина стала виконувати свою функцію — вивозити автомобілі порушників на штрафмайданчик.

Відео дня

Те, що муніципальний евакуатор вже працює, підтверджує директор МКП «Архітектурно-будівельний сервіс» Анатолій Плахотнюк.

— Вже забрали одну машину на штрафмайданчик. Муніципальний евакуатор зможуть викликати на місце події інспектори відділу паркування. А як дізнається водій, що його транспорт евакуювали? Буде телефонувати в поліцію і там йому розкажуть, де автомобіль і куди треба їхати, щоб забрати. Виконком розробив детальний порядок, як воно все має працювати, — сказав Плахотнюк.

Процедура евакуації

Раніше виконком міської ради погодив порядок роботи муніципального евакуатора. З нього ми розповідали про причини евакуації, процедуру вивезення машини і про те, як діяти водію, щоб отримати свій автомобіль назад. Отже, по порядку. Як відбувається евакуація?

Якщо автомобіль суттєво перешкоджає руху або створює небезпеку на дорозі інспектор з паркування викликає муніципальний евакуатор. Вичерпний перелік причин для евакуації транспортного засобу вказаний у статті 265-4 Адмінкодексу.

Перед цим інспектор, у присутності двох понятих та водія евакуатора, складає акт огляду та тимчасового затримання авто. У ньому службовець вказує дату, час, місце порушення і підставу для евакуації; записує свої дані (ПІБ, посаду та місце роботи). 

До завантаження на евакуатор інспектор складає опис транспортного засобу порушника: тип, марка, державний номер, перелік візуальних ушкоджень. 

У цьому ж акті вписує назву, місцезнаходження та номер телефону комунального підприємства, представники якого працюють на евакуаторі. Їхні дані також будуть в акті, як і адреса штрафмайданчику.

Заповнений акт підписують інспектор, двоє понятих та людина, яка працює на евакуаторі. До акта за можливості додається фото машини, яку відвезуть на штрафстоянку. Про евакуацію авто інспектор невідкладно інформує Нацполіцію. Правоохоронцям має назвати номер затриманого транспорту, точний час його затримання та місце зберігання — адреса та телефон спецмайданчика.

А як водій дізнається, що його машину забрали на арештмайданчик?

— У цьому рішенні чітко прописані права та обов’язки усіх сторін. Оскільки балансоутримувачем арештмайданчику є Нацполіція, то саме її працівники мають надавати інформацію про місцезнаходження затриманого автомобіля. Тому водії мають звертатися на спецлініцію 102, де їм нададуть інформацію про місце розташування машини, — пояснює керівник відділу паркування Геннадій Богуславський.

Крім того, за постановою уряду №990, інформацію про місце евакуйованого авто мають розміщувати на сайті виконкому місцевої ради (тут), а також повідомляти власнику або належному користувачу на мобільний телефон або електронну пошту.

Як повернути авто

Машину порушника будуть відвозити на поліцейський арештмайданчик, що на Ботанічній, 28. Міська влада домовилася, що Нацполіція надасть півсотні місць на стоянці. Людина, яка працює на стоянці, має внести дані про затриманий автомобіль у журнал обліку.

Повернення транспортного засобу відбувається невідкладно після сплати штрафу за вчинене правопорушення та оплати вартості послуг з доставки, зберігання машини.

 Де буде оплата штрафу?

— Оплата штрафу, платежі за транспортування і зберігання має відбуватися на Ботанічній, 30. Там, зокрема, є і банківські термінали. Чи буде зручно або ні? Питання сервісу повинна буде забезпечувати поліція як балансоутримувач арештмайданчику, — відповів Богуславський.

У рішенні виконкому прописано, що забрати машину можна за письмовим зверненням від власника (фізичної або юридичної особи) автомобіля; належного користувача (якщо про цю людину є відомості у держреєстрі ТЗ); виконуючого обов’язки керівника юридичної особи. 

Віддадуть й затриманий автомобіль на іноземній реєстрації, якщо буде звернення від людини, яка ввезла машину в Україну або від людини, яка керувала цим автомобілем на момент вчинення правопорушення.

Працівник арештмайданчику має вписати видачу авто у журнал обліку перед його поверненням водію.

Скільки доведеться заплатити

Розміри платежів за транспортування та зберігання на арештмайданчику чиновники взяли з міністерських наказів від 2013 року № 967/1218/869

Так, перевезення авто, вагою до 2000 кілограмів — це 720 гривень. Транспорт, вагою від двох до трьох тонн відвезуть за 840 гривень. А от найдорожчим буде перевезення машин, вагою від трьох тисяч кілограмів — 1020 гривень за послугу. 

Зберігання машини на спецмайданчику за перші сім діб коштуватиме 144 гривні за добу, а за кожну наступну добу, починаючи з восьмої — 24 гривні в день. Усі ціни рахували з ПДВ.

«Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту складення Акта, а строк зберігання — з моменту доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик (стоянку)», — зазначено у рішенні виконкому.

Причини евакуації

У службовців є вичерпний перелік підстав для тимчасового затримання транспорту, вказаний у Адмінкодексі. 

Машину заберуть, якщо є суттєве перешкоджання руху або є загроза безпеці на дорозі за умови, що автомобіль поставлено на проїзній частині у два та більше рядів. Також, якщо машина розташована у заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки. А саме:

  • на залізничних переїздах;
  • на трамвайних коліях;
  • на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
  • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
  • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
  • на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
  • на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
  • ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності — ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
  • ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
  • у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;
  • ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
  • своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
  • розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
  • розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
  • перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
  • порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

У випадках, коли водій присутній на місці події, евакуація автомобіля-порушника не здійснюється. Правоохоронець виписує штраф, після чого водій повинен прибрати автомобіль з місця, де паркування, зупинка чи стоянка заборонені, повідомляють у патрульній поліції.

Інспектори з паркування, нагадаємо, працюють вже рік. Що про їх роботу кажуть вінницькі водії.

Опитування

Як ставитесь до появи муніципального евакуатора?


 

Читайте також:

Як платні парковки можуть врятувати Вінницю від заторів

Штрафи для водіїв можуть зрости вже з 17 березня. На що збільшили суми покарань?

П’яний експоліцейський на Land Cruiser врізався у Skoda. Двоє загиблих (ВІДЕО зіткнення)

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
  • Олександр Зелений

    Аліллуйя
  • Олег Каськов

    І чи довго він збиратиме?
  • Руслан Оржехівський

    Гарно виходить
  • Виталий Добржанский

    "Евакуатор привезли до Вінниці в липні минулого року" а що евакуатор возив до цього?

    Виталий Добржанский reply Виталий Добржанский

    Yurii Yampilskyi Напевно свої сра*овозки вони за 1 день вводять в експлуатацію!

    Yurii Yampilskyi reply Виталий Добржанский

    Виталий Добржанский Напевно ще враховували погодні умови для початку роботи.

    Виталий Добржанский reply Виталий Добржанский

    Yurii Yampilskyi 7 місяців? Ви жартуєте?

    Yurii Yampilskyi reply Виталий Добржанский

    Виталий Добржанский Напевно проходило оформлення документів на евакуатор, пошук та навчання персоналу з отриманням відповідних посвідчень, отримання дозволу від Держпраці, укладення договорів страхування.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up