Уже 20 років поспіль в Україні відбувається перехід на літній час. Щороку це стається в останню неділю березня. Це встановлено постановою Кабінету міністрів №509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року.
Нещодавно Верховна Рада планувала скасувати перехід з літнього на зимовий час і навпаки. Однак такий законопроект не підтримали депутати, й нам знову доведеться перевести годинники.
Перехід на інший час ввели задля раціонального використання світлого часу доби й економії електроенергії на освітлення. Але уже неодноразово доводили, що це не так. Щороку перехід планують скасувати і щороку його залишають.
Деякі країни уже давно відмовилася від переведення годинників двічі на рік. А деякі, як от Німеччина та США, відмовилися та потім все ж повернули все назад.
Перехід на літній час, коли сон раптово зменшується на годину, у багатьох людей може спричинити безсоння, проблеми з концентрацією уваги, дратівливість, занепад сил, зміну настрою та навіть загострення хронічних захворювань.
Фахівці радять, ззаздалегідь самостійно готувати організм до зміни часу. Так, за тиждень-два до цього можна почати трішки раніше лягати спати й прокидатися, поступово «зсуваючи» графік на декілька хвилин.
Корисна для організму будь-яка фізична активність, зокрема прогулянки на свіжому повітрі. Важливо також дотримуватися правильного раціону харчування, виключивши алкоголь та шкідливу їжу, пити багато рідини і, звісно, добре висипатися.
Як ви ставитеся до переходу на літній час?
Читайте також:
Сьогодні пройде Година Землі 2021: що це за акція та як приєднатися
Поліцейські перевіряють, чи дотримуються вінничани самоізоляції
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер