Сьогодні пройде Година Землі 2021: що це за акція та як приєднатися

Сьогодні пройде Година Землі 2021: що це за акція та як приєднатися
фото ua.depositphotos.com
  • Щорічно в останню суботу березня проходить Міжнародна екологічна акція. Вона має назву Година Землі.

Година Землі (англ. Earth Hour) — міжнародна екологічна акція, організована Всесвітнім фондом дикої природи. Мета акції — привернути увагу жителів планети до проблем навколишнього середовища.

Історія

На початку 2000-их років організація WWF Австралії шукала спосіб привернути увагу австралійців до екологічних проблем. Так було придумане Велике клацання, яке пізніше перейменували в Годину Землі. Вперше захід був організований Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald в 2007 році. У цей день близько 2 мільйонів австралійських будинків і підприємств вимкнули світло в будівлях на одну годину.

З кожним роком акція ставала все більш відомою. Сотні міст по всьому світу підтримали подію, а відомі пам'ятки відключали підсвічування своїх будівель на одну годину. В акції брали участь Емпайр-стейт-Білдінг, міст «Золоті ворота», римський Колізей, Біг-Бен, єгипетські піраміди, Собор Паризької Богоматері, Батьківщина-мати в Києві та багато інших.

Як і коли проходить акція

Акція проводиться з 20.30 до 21.30 за місцевим часом. Взяти участь в ній може будь-хто. Для цього в будинку відключають світло та електроприлади. У події беруть участь також пам'ятки та міські будівлі, які на годину відключають підсвічування.

У Години Землі є багато критиків, які вважають акцію марною. Скептики, як пише УНІАН, заявляють, що відключення електрики на годину не зупиняє турбіни на електростанціях і навіть може викликати перепади напруги по всьому місту. У відповідь на критику організація WWF відповідає, що метою акції є не економія електроенергії, а привернення уваги суспільства до екологічних проблем.

До речі, у Вінниці сьогодні пройде два заходи з нагоди проведення акції. О 18.00 стартує екологічний велопробіг, а о 21.00 — акустичний концерт розмова.

До того ж о 20.00 і протягом однієї години на території всієї Вінниці буде вимкнено необов'язкове світло: підсвітки визначних будівель, площ, собору, театру, вежі Артинова, а також київський та центральний мости.  Кожен вінничани також на годину може вимкнути світло у своїй оселі.

 

Читайте також:

В Україні провели уже 7,9 мільйона ПЛР-тестувань. Дані про COVID-19 на 27 березня

Медики, які працюють у «ковідних» лікарнях, не отримали досі зарплатню за лютий

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:02 Інсульт без очевидних симптомів. Як розпізнати «інсульти-хамелеони» та «тихі» інсульти 15:47 Визначено переможців спартакіади «Найкраща спортивна міська громада Вінниччини» 14:45 У Дністрі біля Великої Кісниці потонув чоловік. Його тіло знайшли за п’ять метрів від берега 13:50 У школах змінили правила реагування на булінг. Що тепер мають знати батьки та вчителі Від читача 11:04 Щотижня поруч: у Гайсині «Українська команда» роздає продуктові набори тим, хто потребує допомоги 13:20 «Батьків сніп був тугенький, а мамин — тендітний»: жнива у полі і в спогадах 12:42 «Її витинанки знали у світі»: раптово померла відома мисткиня, чиє дитинство минуло на Вінниччині photo_camera 11:50 Вінничани у складі збірної України досягли європейської вершини у хокеї на траві 5s photo_camera 11:37 «Нива» вдома розійшлася миром із «Вільхівцями»: не втримала перевагу на фініші 11:26 Сів у Mercedes і втік з місця ДТП — нові деталі аварії біля Садового 10:58 Врізався у Lexus, а той — у Volkswagen: на Вінниччині п’яний водій спричинив потрійну ДТП 10:18 Вакцинація дітей перед школою та садочком: що варто знати батькам перед навчальним роком 09:11 «Camino Podolico» стане офіційним брендом. Вінниця подала заявку на реєстрацію торгової марки 08:07 Сьогодні відзначають Горіховий Спас. Які є прикмети та заборони 16 серпня 21:00 Нетверезий мотоцикліст на Тульчинщині пропонував поліцейському десять тисяч гривень 20:05 Вінниччина готується до приїзду понад 30 тисяч хасидів. Паломництво до Умані розпочнеться у вересні 19:06 На Вінниччині з 15 серпня заборонений вилов раків. Що загрожує порушникам 18:31 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 18:10 Огородили понад 0,1 га комунальної землі: вінничанина зобов’язали прибрати паркани біля водойми 17:33 Чому вінничани платитимуть 25 гривень за проїзд, а не 20: що відповіла міськрада на петицію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up