«Це не відчай, це крок вперед». Народний художник України Володимир Козюк залишає Вінницю

«Це не відчай, це крок вперед». Народний художник України Володимир Козюк залишає Вінницю
  • Народний художник України Володимир Козюк повідомив про намір переїхати до Києва, аби там продовжити втілювати в життя свої мистецькі проекти.
  • Що змусило митця покинути Вінницю, де він протягом кількох десятиліть реалізовував себе як меценат, художник і колекціонер? 

Днями стало відомо, що володарем гран-прі Всеукраїнської премії у галузі культури і мистецтв став Володимир Козюк. Отримав вінницький художник нагороду як голова правління ГО «Кращий художник» за найкращий мистецький проект минулого року. Йдеться про IV Міжнародний конкурс-пленер «Кращий художник», який традиційно проходив у Вінниці за ініціативи митця. 

Художники Володимир Козюк та Іван Марчук

Народний художник України Володимир Козюк замість того, щоб пишатися  перемогою і готуватися до реалізації цьогорічного, ювілейного міжнародного пленеру, він пакує валізи, щоб найближчим часом залишити наше місто. 

З собою митець і колекціонер має намір забрати найбільшу колекцію подільської ікони, аналогів якій немає у світі. Колекцію колись хотів подарувати Вінниці, проте з місцевою владою домовитись про відкриття музею не вдалось.Те саме сталося і з колекцією марок. 

Відео дня

Останньою крапкою стала відмова міської влади в минулому році підтримати проект «Кращий художник». Про це Козюк гучно заявив у себе на сторінці в Фейсбуці.

 «Кращий художник»-2021

«Хотів усі ікони подарувати місту, багато років про це говорив, тай показав свої наміри на ділі, передав кілька десятків музею, десь там вони валяються під шаром пилу. Але не склалося, місцева влада тут проста, родом з іншого виміру чим мій, їм не до музеїв. Уявляєте! Не взяли!) Як і не взяли найбільшу колекцію українських марок, не потрібно це вінничанам, чи тим хто ними править. Усі кошти що заробляв за багато років вкладав у розвиток та збереження української культури та мистецтва, дбав, відшукував, зібрав, світ ахнув, але не місто, не влада міста.

За кілька місяців відбудеться міжнародний пленер «Кращий художник», вже п’ятий, ювілейний, у минулому році він вже відбувся лиш за підтримки Вінницької обласної адміністрації, та підтримки міського голови Житомира, у цьому році отримав десятки пропозицій від мерів та обласних голів різних областей, підемо далі з тими хто найбільше цінує розвиток свого міста, розвиток своєї області чи регіону, тих хто розуміє, що без культури немає країни, що святкування Дня незалежності це не морда у тарілці з олів’є, не сценка з бидлопісеньками, не море пива і п’яних бійок у парку, а гімн культурі України. 

П'ятнадцять років мене буквально просили закордонні колеги-художники рухатися з ними разом, все вірив, що можу змінити своє місто, зможу наповнити яму свіжою водою, кого тільки сюди не привозив; мерів європейських міст, діячів культури, цілі делегації, все своїм коштом, думав побачать, навчяться, зрозуміють, але все марно.

Це не відчай, це крок вперед, до розвитку культури України, до розвитку світової культури, колись спалив понад двісті картин, це було свідомо і обдумано, сьогодні вибір теж зроблено, позаду лиш рудименти, тому вперед до перемоги» — емоційно зазначив у власному дописі художник.

Учасники проекту «Кращий художник» в Житомирі

«Місту це стало непотрібно»

В інтерв'ю журналісту «20 хвилин» Володимир Козюк підтвердив, що й насправді його слова — то був не просто емоційний допис, а обгрунтоване і виважене рішення.

— Я не бачу з боку міської влади відповідного відношення до мене, як до народного художника, до моєї роботи, належної підтримки і поваги, — ділиться митець.— Я чимало зробив для міста, все йшло в його скарбницю. В результаті, до Дня народження отримую вітання від усіх вінничан, відомих українців і поважних людей з різних куточків країни, від Володимира Гройсмана (коли він був мером міста, мистецтво і культура стояло на вищому щаблі), крім нашого міського голови і начальника управління культури. 

Володимир Козюк на пленері

Також художник сказав, що йому не подобається, що відбувається в культурній галузі міста. Відтак конкурс-пленер він у Вінниці більше не проводитиме.

— Що зробило місто для культури за рік? Які проекти було реалізовано? — говорить художник.— Я власні кошти вкладав в мистецький конкурс «Кращий художник», але місту і це стало непотрібно. В минулому році в мерії до останнього казали, що обіцяють підтримати проект. Ми каталоги розробили, фото мера розмістили. В результаті перед фіналом конкурсу телефоную — а в міській раді навіть слухавку не беруть. Добре, що Вінницька обладміністрація і голови райцентрів простягнули руку допомоги. Але все на краще. В цьому році я нікого нічого не просив, навпаки мери міст України самі проявили ініціативу підтримати проект. Відтак, «Кращий художник» цьогоріч теренами Вінниці і області не обмежиться, міжнародний конкурс відбудеться на загальнодержавному рівні. Тут в проекти я власні кошти вкладати більше не буду. Мою позицію підтримують Джига і Коровій.

Унікальну колекцію подільської ікони колекціонер і меценат теж планує забрати з собою.

— Іконам потрібна реставрація, догляд, місце для експозиції. В наших музеях ніхто цим займатися не буде, та і сприйняття міста до святинь теж не буде.

Подільска ікона з колекції Козюка

Володимир Козюк також розповів, що столицею України він не обмежиться. В майбутньому з родиною, можливо, він переїде і кудись далі.

— Прийшов час працювати на себе, на власний розвиток і задля моєї сім'ї. Столиця для цього найкраще місце, — розповідає митець. — Але попередньо потрібно віддати борги за минулорічний міжнародний пленер, який мерія не підтримала. В Києві буде легше, там мої картини купують, бо люди цікавляться мистецтвом. У Вінниці такого немає. Родину перевезу в столицю пізніше, бо зніматиму житло в оренду, та й адаптуватися на новому місці потрібно. В Києві мене давно чекають, у світі теж.

Володимир Козюк з родиною

 

Читайте також:

Відомий вінницький співак Олександр Онофрійчук взяв Гран-прі конкурсу імені Квітки Цісик
Не уланівською картоплею єдиною. Про страви, які подарувала Вінниччина світові, розповідає гастрогід

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Оксана Борачук
    А то Козюк думав, що він особливий. Це нормальне ставлення влади до творчих людей.
  • Олег Каськов
    #нехайщастить
  • Nikolay Seleznyov
    Шкода, що місто втрачає людей, яким реально не байдуже на Українську культуру і мистецтво. Таких одиниці
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up