П'ять правил, як не стати жертвою кіберзлочинців, купуючи подарунки до Нового року

П'ять правил, як не стати жертвою кіберзлочинців, купуючи подарунки до Нового року
  • Шопінг онлайн найбільш активний перед новорічно-різдвяними святами.
  • Як не потрапити на гачок злочинців та вберегти свої гроші?

Уже минула половина грудня. Через кілька днів День Святого Миколая, там і не за горами Різдво та Новий рік.

По всьому світі на ці свята рідні та друзі готують близьким подарунки. Презенти дуже просто замовити через Інтернет, але так само просто потрапити на гачок кіберзлочинців.

Спеціалісти ESET розповіли про п'ять правил, які допоможуть зробити безпечно покупки у мережі. Ознайомтеся з ними та з радістю проведіть свята.

Відео дня

1. Підозрілі посилання та листівки від невідомих відправників

Шляхом маніпуляцій зловмисники видурюють дані карток українців. Для цього вони часто надсилають фішингові електронні листи з різними вигідними пропозиціями.

Якщо ви не впевненні у відправнику — не натискайте на посилання. Спробуйте знайти офіційний сайт чи таку ж пропозицію у перевіреному магазині.

У будь-якому разі не переходьте за незнайомими посиланнями, це допоможе оминути шахраїв.

2. Фальшиві повідомлення від служби доставки

Якщо ви очікуєте посилку — відстежуйте її на офіційних сайтах. Надіслані вам посилання від кіберзлочинців, де ви ніби то можете перевірити статус замовлення, можуть містити віруси чи зчитати ваші особисті дані.

3. Купуйте у перевірених інтернет-продавців чи веб-магазинах

Шахраї часто створюють торговельні майданчики, де розміщують вигідні пропозиції. Навіть відгуки у наш час не роблять хорошої репутації, їх з легкістю можна накрутити.

Перше, що вас має насторожити це нижча ринкової ціна і передоплата за товар. Оминайте такі ресурси.

Також зверніть увагу. Вебсайт має при оплаті використовувати шифрування. Зашифрована адреса сайту, як правило, починається з «https://» або має знак у вигляді невеликого замку в адресному рядку браузера.

4. Перевіряйте суму, яку зняли за оплату

Після оплати зайдіть в інтернет-банкінг та перевірте чи зняли у вас ту суму, яку мали. Якщо більше — зверніться до представника банку за номером, який зазначений на вашій картці. Також варто заблокувати карту, якщо після оплати на ній почалася підозріла активність.

Також не варто здійснювати оплату використовуючи загальнодоступні Wi-Fi мережі.

5. Купуйте електронні пристрої лише у перевірених місцях

Смартфон, планшет чи інші девайси нині дуже популярний подарунок. Не всі можуть придбати новий товар, тому шукають вживаний.

Купуючи вживану річ можна легко стати жертвою кіберзлочинців. Варіантів чимало — оплата на перед і не отримання товару чи покупка товару з браком, який покаже себе згодом.

Умільці навіть дійшли до того, що продають смартфони дешевше, але з вірусами, які потім зчитують ваші платіжні дані.

Усе це не означає, що не варто брати вживані девайси. Перевіряйте продавця, товар та оновлюйте програмне забезпечення перед використанням.

Раніше ми писали про телефонних аферистів, їх популярні схеми обману та як вберегтися від них.

Нагадаємо про п'ять найбільш поширених схем, за якими працюють аферисти. Усі вони полягають у тому, аби застати жертву зненацька, приголомшити якоюсь новиною, потім натиснути емоційно і змусити надати необхідну інформацію. За цими схемами аферисти працюють вже роками, інколи модифікують легенду під щось актуальне. Докладніше читайте у матеріалі «П'ять схем телефонних шахраїв та як перевірити номер, з якого вам дзвонять».

 

Читайте також:

«Солона справа». Судитимуть трьох посадовців мерії за розтрату п'яти мільйонів

Не вірте дзвінкам з невідомих номерів і заведіть «фінансову» SIM-ку, бо аферисти обнагліли

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up