П'ять правил, як не стати жертвою кіберзлочинців, купуючи подарунки до Нового року

П'ять правил, як не стати жертвою кіберзлочинців, купуючи подарунки до Нового року
  • Шопінг онлайн найбільш активний перед новорічно-різдвяними святами.
  • Як не потрапити на гачок злочинців та вберегти свої гроші?

Уже минула половина грудня. Через кілька днів День Святого Миколая, там і не за горами Різдво та Новий рік.

По всьому світі на ці свята рідні та друзі готують близьким подарунки. Презенти дуже просто замовити через Інтернет, але так само просто потрапити на гачок кіберзлочинців.

Спеціалісти ESET розповіли про п'ять правил, які допоможуть зробити безпечно покупки у мережі. Ознайомтеся з ними та з радістю проведіть свята.

Відео дня

1. Підозрілі посилання та листівки від невідомих відправників

Шляхом маніпуляцій зловмисники видурюють дані карток українців. Для цього вони часто надсилають фішингові електронні листи з різними вигідними пропозиціями.

Якщо ви не впевненні у відправнику — не натискайте на посилання. Спробуйте знайти офіційний сайт чи таку ж пропозицію у перевіреному магазині.

У будь-якому разі не переходьте за незнайомими посиланнями, це допоможе оминути шахраїв.

2. Фальшиві повідомлення від служби доставки

Якщо ви очікуєте посилку — відстежуйте її на офіційних сайтах. Надіслані вам посилання від кіберзлочинців, де ви ніби то можете перевірити статус замовлення, можуть містити віруси чи зчитати ваші особисті дані.

3. Купуйте у перевірених інтернет-продавців чи веб-магазинах

Шахраї часто створюють торговельні майданчики, де розміщують вигідні пропозиції. Навіть відгуки у наш час не роблять хорошої репутації, їх з легкістю можна накрутити.

Перше, що вас має насторожити це нижча ринкової ціна і передоплата за товар. Оминайте такі ресурси.

Також зверніть увагу. Вебсайт має при оплаті використовувати шифрування. Зашифрована адреса сайту, як правило, починається з «https://» або має знак у вигляді невеликого замку в адресному рядку браузера.

4. Перевіряйте суму, яку зняли за оплату

Після оплати зайдіть в інтернет-банкінг та перевірте чи зняли у вас ту суму, яку мали. Якщо більше — зверніться до представника банку за номером, який зазначений на вашій картці. Також варто заблокувати карту, якщо після оплати на ній почалася підозріла активність.

Також не варто здійснювати оплату використовуючи загальнодоступні Wi-Fi мережі.

5. Купуйте електронні пристрої лише у перевірених місцях

Смартфон, планшет чи інші девайси нині дуже популярний подарунок. Не всі можуть придбати новий товар, тому шукають вживаний.

Купуючи вживану річ можна легко стати жертвою кіберзлочинців. Варіантів чимало — оплата на перед і не отримання товару чи покупка товару з браком, який покаже себе згодом.

Умільці навіть дійшли до того, що продають смартфони дешевше, але з вірусами, які потім зчитують ваші платіжні дані.

Усе це не означає, що не варто брати вживані девайси. Перевіряйте продавця, товар та оновлюйте програмне забезпечення перед використанням.

Раніше ми писали про телефонних аферистів, їх популярні схеми обману та як вберегтися від них.

Нагадаємо про п'ять найбільш поширених схем, за якими працюють аферисти. Усі вони полягають у тому, аби застати жертву зненацька, приголомшити якоюсь новиною, потім натиснути емоційно і змусити надати необхідну інформацію. За цими схемами аферисти працюють вже роками, інколи модифікують легенду під щось актуальне. Докладніше читайте у матеріалі «П'ять схем телефонних шахраїв та як перевірити номер, з якого вам дзвонять».

 

Читайте також:

«Солона справа». Судитимуть трьох посадовців мерії за розтрату п'яти мільйонів

Не вірте дзвінкам з невідомих номерів і заведіть «фінансову» SIM-ку, бо аферисти обнагліли

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає 18:22 «Не звинувачуйте себе, що син загинув на війні»: як дати надію згорьованій матері? Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині 15:49 Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю? 15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв 09:55 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up