Новий закон про комуналку скасує квартплату. Які загрози для городян

Новий закон про комуналку скасує квартплату. Які загрози для городян
Фото для ілюстрації матеріалу. Джерело: архів «20хвилин»
  • Улітку починає діяти новий закон про житлово-комунальне господарство. За ним впроваджується пеня та абонплата на комуналку
  • Крім того, нардепи викреслили квартплату за утримання багатоповерхівки. Замість неї — плата за управління
  • На управління домом потрібно оформити договір. Без нього можна втратити субсидію на цю послугу та саме обслуговування дому

З 10 червня набуває чинності деякі положення з закону «Про житлово-комунальні послуги». За ним нардепи викреслили плату за утримання і таке поняття як «квартплата».

Замість неї з’явиться плата за управління будинком, про що потрібно оформити договір з управлінською компанією. Без угоди — будинок не будуть обслуговувати (ремонтувати, прибирати тощо), а жителі можуть втратити субсидію на цю послугу.

— Якщо співвласники не визначаться з формою управління свого будинку до 10 червня 2018 року, то їх будинок не буде обслуговуватися. Тобто, наприклад, не будуть виконуватися поточні ремонти, обслуговування ліфтів, прибирання території дому тощо, — казав раніше директор департаменту ЖКГ Роман Фурман. — Послугу з утримання будинків скасували, натомість ввели послугу управління, яка включає й утримання. На цю послугу управління будуть надаватися субсидії: держава буде компенсувати до 9 гривень на квадратний метр. А якщо договору на управління не буде — не буде й субсидії на цю послугу.

Аби такого не сталося, департамент ЖКГ проведе конкурс на визначення управителів. Як розказав Роман Фурман, на цей конкурс виставлять близько 100 будинків.

— На них оголосили конкурс на обрання управителя. Зголосилися взяти участь в конкурсі три компанії з Києва, Вінниці та Львова, які підприємства, що будуть надавати управлінські послуги, — сказав очільник департаменту ЖКГ. — Щодо субсидії на цю послугу, то ми ще працюємо з департаментом соцзахисту та напрацьовуємо базу документів, які мають подати мешканці багатоповерхівок на призначення субсидій. За три тижні, а саме стільки до набуття чинності закону про житлово-комунальні послуги, ми встигнемо.

Додаткова інформація: (0432)59-52-19 — міський департамент ЖКГ (0432) 59-51-81 — відділ по розвитку ОСББ

 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:35 «Винесли з під’їзду на руках»: у вінницькому ТЦК прокоментували інцидент за участі військових 12:12 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 11:48 На Замості пролунали постріли: поліція шукає стрілка, який цілив у ТЦК 11:13 «За 13 років він перевіз два мільйони пасажирів» — як у Вінниці оновлюють «Богдани» photo_camera Від читача 14:02 Ірина Лупащенко про синтез сценографії і живопису, творчість в умовах війни, та живописний проєкт «Нескорені» 10:34 Упала у ванній і пролежала майже добу. На Замостянській рятували пенсіонерку 10:15 Сигарети й пальне зростуть у ціні — що чекати вінничанам 09:08 Від легенд Єрусалимки до вареників на Колодія: анонс екскурсій на лютий 08:08 Кого вітаємо і що святкуємо 1 лютого: історія, прикмети та заборони 21:00 Невидима загроза: як уберегтися від отруєння чадним газом — пояснила експертка 19:53 Держава дає до 300 тисяч гривень на світло і тепло. Хто і як може отримати гроші 18:39 День Ангела у лютому: повний календар іменин 18:08 Палац Чацького у Серебринцях: історія маєтку, який отримав шанс на відродження photo_camera 17:33 Церковний календар на лютий: коли Трифона, Стрітення та інші важливі дати 17:14 Краса попри негоду та блекаути: якою вінничани показували зимову Вінницю в TikTok play_circle_filled 16:44 Регіонам дозволили самостійно обирати формат навчання під час морозів. Чи підуть до школи діти на Вінниччині 15:33 Кількість шахрайств в Україні впала на чверть: скільки справ зареєстрували на Вінниччині 15:02 Мінімальні пенсії в Україні можуть зрости до шести тисяч. Кого торкнеться підвищення? 13:53 Піймали на гарячому: на Вінниччині «корупційний борець» вимагав $6000 за вплив на військових play_circle_filled 13:31 Що ви думаєте про повернення вихідних на свята в Україні? Ми запитали вінничан
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up