На засіданні виконкому міської ради, 11 липня, надали містобудівні умови для проектування заводу на території Вінницького індустріального парку, що на Немирівському шосе, 213.
У ескізі вказано, що товариство «УКРО-ЕКСПЕРТПОСТАЧ» хоче збудувати завод для виробництва лецитину — харчової добавки, що використовують у медичній галузі.
Окрім виробничих приміщень, збудують адмінкорпус, лабораторію, котельню, склади, очисні споруди, поставлять декілька резервуарів для зберігання сировини.
Заступник міського голови Владислав Скальський розказав, що підприємство хоче розпочати будівництво вже цьогоріч та відкрити першу чергу заводу вже у 2020 році.
— Це українська компанія, що вже зареєстрована у Вінниці на території індустріального парку. Будівництво розпочнеться найближчими місяцями, адже в інвестора є амбітні плани щодо запуску 1-ої черги.
Об'єм інвестицій — понад 100 мільйонів гривень. 80 мільйонів вони планують інвестувати у першу чергу заводу. Але конкретний обсяг буде визначений проектом.
Згідно з меморандумом, на підприємстві створять 65 робочих місць. А далі будемо визначатися. Домовилися з ними, що якщо буде необхідність, то підприємство може розширитися. Ми забезпечуємо їх умовами — під'їзні дороги, підключення до електрики та водогону тощо, — каже Скальський.
Питаємо, з чим пов'язано, що вони так швидко оформлюють документи та хочуть запуститися?
— Вони працюють в реальному секторі економіки, і їм немає часу «розгойдуватися». У них є серйозний попит на продукцію, вони знайшли свою нішу, канали постачання сировини у Вінницькій області. Є технологія виробництва, є обладнання, що вже закуплене, — відповів заступник міського голови Владислав Скальський.
Ще він додав, що у 2022 році заплановано будівництво другої черги заводу. І водночас, зараз ведуться перемовини ще з п’ятьма інвесторами, що хочуть відкрити промислові об’єкти на території Вінницького індустріального парку.
ДОВІДКА. Товариство «УКРО-ЕКСПЕРТПОСТАЧ» — це компанія, що перереєструвалася з Києва на територію Вінниці: на Немирівському шосе, 213.
За даними Opendatabot, компанія раніше займалася обробленням та видаленням безпечних відходів, а нині її вид діяльності — це виробництво олії та тваринних жирів. Власники компанії: Андрій Масляєв (внесок — 396 000 грн, 60%) та Галина Канюка (внесок — 264 000 грн, 40%).
Масляєв є співзасновником ще ряду підприємств на Вінниччині та Київщині, що займаються вирощуванням зернових, бобових та олійних культур. Володіє 10% харківської компанії, що з 2008 року займається вантажними перевезеннями. При цьому 41% цього підприємства належить громадянину РФ Валерію Бєлякову.
Галина Канюка не є власником інших компаній, окрім вінницького ТОВ «УКРО-ЕКСПЕРТПОСТАЧ».
Нагадаємо, мерія продала ділянку австрійській компанії «HEAD» на території індустріального парку. Там побудують завод з виробництва лиж.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 45 від 6 листопада 2024
Читати номер
Vitaly Pavlovsky