Біля ВПЗ відкрили завод, де роблять сонячні панелі

Біля ВПЗ відкрили завод, де роблять сонячні панелі
На заводі працюють близько 120 фахівців. Середня зарплата на виробництві становить близько 15 тисяч гривень
  • У промзоні, неподалік від мікрорайону ВПЗ, відкрили новий завод KNESS PV.
  • Це перше підприємство в Україні, де збиратимуть сонячні панелі.
  • Їх продаватимуть в Україні, але в планах підприємства — продавати панелі «Made in Vinnytsia» в США, ЄС та Індію. Як їх тут роблять та скільки заробляють працівники?

На вулиці Енергетичній збудували новий завод. Його біло-жовті корпуси яскраво виділяються на фоні сірої промислової зони. Зараз тут працюють близько 120 робітників.

У найближчому майбутньому їхня кількість зросте, як і сама потужність заводу KNESS PV, де 5 лютого почали виробляти сонячні панелі.

Відео дня

Цього ж дня урочисто перерізали стрічку керівництво компанії та чиновники. Генеральний директор групи «KNESS» Сергій Шакалов зазначав, що їх завод — це перше підприємство в Україні, де роблять 100% складових для сонячних електростанцій. Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій розповів, що такий завод є яскравим прикладом, як «хлопці з вінницького Політеху» можуть досягти успіху та відродити закинуту територію Вінниці.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що це вже третій завод, який відкрили за два роки. Торік запустили завод «Грін Кул» з виробництва холодильного обладнання, на базі 45-го заводу відкрили ДП «Електричні системи». Це, за його словами, демонструє сприятливий бізнес-клімат Вінниці.

Після коротких промов вони разом перерізали стрічку і для гостей провели екскурсію лініями виробництва сонячних панелей.

Цехи просторі, але людей в них небагато. Більшість процесів — автоматизовані. Виробничу лінію та роботів розробляли у Національному інституті Китаю, який, за словами представників компанії «НЕСС», є найкращим постачальником високотехнологічного обладнання.

Комплектуючі сонячних панелей склеюють та зварюють між собою машини. Вони ж доставляють їх по лінії. Завдання людей, що тут працюють — контролювати процес, ремонтувати машини і перевіряти якість роботи після того, як це зроблять роботи.

За одну зміну завод може виготовляти мінімум півтисячі подібних панелей, а виробництво діятиме у три зміни. Два великих склади, за словами представників «НЕСС», можуть повністю заповнити панелями за п’ять днів.

Як розказав директор підприємства Сергій Шакалов, панелі з заводу продаватимуть у США, ЄС, Індію, Туреччину. Значну частку реалізовуватимуть в Україні. Хоча ціну сонячних панелей він ще не може сказати:

— Бо такого ринку ще не існує в Україні. І на їх вартість впливатиме ціна гуртової, роздрібної складової та ще безліч інших чинників. Продукцію плануємо вивести на український ринок десь до літа 2019 року. Тоді ж буде точно відома ціна, — сказав Шакалов.

Збільшать виробництво до кінця 2019 року

На будівництво заводу у Вінниці акціонери групи компаній KNESS витратили п'ять мільйонів євро (155 мільйонів гривень). Потужність виробництва — 200 мегаватів сонячних панелей щороку. Цього вистачить, аби забезпечити приблизно 150 тисяч квартир безперебійною електроенергією протягом одного року.

Нині штат працівників першої черги заводу вже набраний. Проте формується кадровий резерв технічних спеціальностей (інженери-механіки з обладнання, інженери контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, електрики). Середня зарплата на виробництві становить близько 15 тисяч гривень.

За планами бізнесменів, до кінця 2019 року збудують другу чергу заводу KNESS PV, що збільшить потужність виробництва до 400 мегаватів.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Igor Maksymovych

    Думаю продукція буде все одно дорога https://prel.prom.ua/ тут  одна з найдоступніших.

  • Petro Petrenko

    Цікаво, чи зможуть вони зрівнятися по якості з такими панелями: https://elektro.in.ua/alternativnaja-energetika/solnechnye-paneli/

  • Tatyana Bondar
    На фірму попости працювати не можливо тільки через знайомих!((((
  • John Soloviov
    Вакансії полюбому є і будут брати всіх підрят...і зп 15 тисяч?))сомніваюсь...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 У Вінниці виробляють 19,5 МВт енергії від сонячних електростанцій 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up