Біля ВПЗ відкрили завод, де роблять сонячні панелі

Біля ВПЗ відкрили завод, де роблять сонячні панелі
На заводі працюють близько 120 фахівців. Середня зарплата на виробництві становить близько 15 тисяч гривень
  • У промзоні, неподалік від мікрорайону ВПЗ, відкрили новий завод KNESS PV.
  • Це перше підприємство в Україні, де збиратимуть сонячні панелі.
  • Їх продаватимуть в Україні, але в планах підприємства — продавати панелі «Made in Vinnytsia» в США, ЄС та Індію. Як їх тут роблять та скільки заробляють працівники?

На вулиці Енергетичній збудували новий завод. Його біло-жовті корпуси яскраво виділяються на фоні сірої промислової зони. Зараз тут працюють близько 120 робітників.

У найближчому майбутньому їхня кількість зросте, як і сама потужність заводу KNESS PV, де 5 лютого почали виробляти сонячні панелі.

Відео дня

Цього ж дня урочисто перерізали стрічку керівництво компанії та чиновники. Генеральний директор групи «KNESS» Сергій Шакалов зазначав, що їх завод — це перше підприємство в Україні, де роблять 100% складових для сонячних електростанцій. Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій розповів, що такий завод є яскравим прикладом, як «хлопці з вінницького Політеху» можуть досягти успіху та відродити закинуту територію Вінниці.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що це вже третій завод, який відкрили за два роки. Торік запустили завод «Грін Кул» з виробництва холодильного обладнання, на базі 45-го заводу відкрили ДП «Електричні системи». Це, за його словами, демонструє сприятливий бізнес-клімат Вінниці.

Після коротких промов вони разом перерізали стрічку і для гостей провели екскурсію лініями виробництва сонячних панелей.

Цехи просторі, але людей в них небагато. Більшість процесів — автоматизовані. Виробничу лінію та роботів розробляли у Національному інституті Китаю, який, за словами представників компанії «НЕСС», є найкращим постачальником високотехнологічного обладнання.

Комплектуючі сонячних панелей склеюють та зварюють між собою машини. Вони ж доставляють їх по лінії. Завдання людей, що тут працюють — контролювати процес, ремонтувати машини і перевіряти якість роботи після того, як це зроблять роботи.

За одну зміну завод може виготовляти мінімум півтисячі подібних панелей, а виробництво діятиме у три зміни. Два великих склади, за словами представників «НЕСС», можуть повністю заповнити панелями за п’ять днів.

Як розказав директор підприємства Сергій Шакалов, панелі з заводу продаватимуть у США, ЄС, Індію, Туреччину. Значну частку реалізовуватимуть в Україні. Хоча ціну сонячних панелей він ще не може сказати:

— Бо такого ринку ще не існує в Україні. І на їх вартість впливатиме ціна гуртової, роздрібної складової та ще безліч інших чинників. Продукцію плануємо вивести на український ринок десь до літа 2019 року. Тоді ж буде точно відома ціна, — сказав Шакалов.

Збільшать виробництво до кінця 2019 року

На будівництво заводу у Вінниці акціонери групи компаній KNESS витратили п'ять мільйонів євро (155 мільйонів гривень). Потужність виробництва — 200 мегаватів сонячних панелей щороку. Цього вистачить, аби забезпечити приблизно 150 тисяч квартир безперебійною електроенергією протягом одного року.

Нині штат працівників першої черги заводу вже набраний. Проте формується кадровий резерв технічних спеціальностей (інженери-механіки з обладнання, інженери контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, електрики). Середня зарплата на виробництві становить близько 15 тисяч гривень.

За планами бізнесменів, до кінця 2019 року збудують другу чергу заводу KNESS PV, що збільшить потужність виробництва до 400 мегаватів.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Igor Maksymovych

    Думаю продукція буде все одно дорога https://prel.prom.ua/ тут  одна з найдоступніших.

  • Petro Petrenko

    Цікаво, чи зможуть вони зрівнятися по якості з такими панелями: https://elektro.in.ua/alternativnaja-energetika/solnechnye-paneli/

  • Tatyana Bondar
    На фірму попости працювати не можливо тільки через знайомих!((((
  • John Soloviov
    Вакансії полюбому є і будут брати всіх підрят...і зп 15 тисяч?))сомніваюсь...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:12 На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати 17:10 Пілот штурмової авіації Ігор Пархоменко отримав найвищу державну нагороду 16:34 «Гітлерівців з караваєм не зустрічали»: записки лікаря «Пироговки» під час окупації Вінниці 16:03 Карен Аветісян, який у січні збив двох студенток у центрі Вінниці, отримав умовний термін play_circle_filled 15:15 Порівнюємо зарплати у Вінниці та сусідніх обласних центрах: як вони змінилися з минулого року 14:45 В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів 14:35 У селі під Баром зловили наркоділка з 47 кілограмами канабісу. Суд дав йому дев’ять з половиною років тюрми 14:25 Дитячі розважальні центри Вінниці або чим зайняти діток у холодну пору року (партнерський проєкт) 13:42 У Вінницькій колонії «смотрящий» влаштував шахрайську схему, видуривши півмільйона гривень 13:35 Як добре знаєте нові назви вулиць Вінниці? Пройдіть тест від «20хвилин» 13:06 Вінницький підприємець сплатив 4,5 мільйона податків після візиту БЕБ 12:44 В Стрижавському будинку-інтернаті влаштували концерт «Вишиванки моєї мами» 12:04 У Жмеринській лікарні облаштовують реабілітаційне відділення для цивільних та військових 11:25 «Ворог сильний. Але стратегічно ми його переграємо» (соціальна реклама) 11:02 Колишнього капітана Повітряних сил ЗСУ засудили до 15 років позбавлення волі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up