На конкурс з оновлення музею Коцюбинського подали заявки 18 команд

На конкурс з оновлення музею Коцюбинського подали заявки 18 команд
Фото з фб-сторінки «Коцюбинський вдома»
  • На архітектурний конкурс «Коцюбинський вдома» подали заявки 18 команд з Києва, Львову, Вінниці, Чернівців та інших українських міст.
  • Протягом цього літа вони мають розробити проектну пропозицію, якою змінять площу перед музеєм Коцюбинського і саму садибу. Мета — підсилити «присутність» письменника у нашому місті.
  • Загальний призовий фонд — 300 тисяч гривень. А серед журі є правнук Михайла Коцюбинського

Щоб отримати проектну пропозицію з оновлення музею-садиби Коцюбинського і площі з пам’ятником перед ним мерія оголосила архітектурний конкурс «Коцюбинський вдома». 

Заявки подали 18 команд з різних українських міст, серед яких Запоріжжя, Львів, Чернівці, Хмельницький, Київ, Вінниця тощо. Про розповів головний архітектор Вінниці Євгеній Совінський, передає прес-служба міської ради.

— Конкурс відбувається у два етапи. Уже закінчилася реєстрація заявок на участь. Відібрали 18 заявок. Зараз триває період, коли проектанти готують свою пропозицію. У липні та серпні журі відбере найкращі ідеї. До Дня народження Михайла Коцюбинського, у вересні, маємо визначити переможців. Матеріали учасників конкурсу будуть закритими до висновку журі, — сказав Совінський.

Відео дня

Доповнять сад рослинами з творчості письменника

За словам головного архітектора,одне із завдань архітектурного конкурсу — розробити задум як оновити площу та музей-садибу, щоб посилити «присутність» Коцюбинського у Вінниці. Щоб люди, які прямують до музею, відчували, що це «дім Коцюбинського, до якого вони йдуть в гості». Крім того, доведеться розробити рішення про появу нового входу з проспекту, а не тільки з вулиці Бевза.

— Пам’яткоохоронний статус музею-садиби накладає певні обмеження. Насадження не можна змінювати просто чиєсь однією думкою, це зазвичай комплекс науково-проектної документації, — сказав Євгеній Совінський. — Але класичний розподіл – садиба, сад, хутір, все це «з'їлося» містом в процесі розвитку — з'явились нові вулиці, тротуари, забудова. Тому важливо зберегти ауру самої садиби, при чому дати можливість території розкритися і бути серйозним осередком, оскільки на Замості не так багато таких зелених зон. Сад Коцюбинського потрібно доповнити тими рослинами, які були характерними у творчості Коцюбинського.

Хто журі конкурсу

У конкурсу «Коцюбинський вдома» є своя сторінка на фейсбуці. Там повідомили, що для дослідження стану і розробки програми збереження, лікування дерев на території садиби запросили арбориста Володимира Ветроградського. 

Фахівець розроблює звіт, в якому детально опише стан кожного дерева. Ба більше, на території є дві липи та три груші-глеки, які ростуть там ще з часів Михайла Коцюбинського.

Раніше, нагадаємо, ми розповідали, що загальний преміальний фонд конкурсу складає 300 тисяч гривень. І буде три призових місця — 90 тисяч за перше місце, 80 тисяч — друге місце, 70 тисяч — третє місце. Також є дві заохочувальних премії — 30 тисяч кожна. Їх можуть призначати за рішенням журі під час першого етапу конкурсу.

На архітектурному конкурсі діятиме склад журі: 

  • Ганна Бондар — архітекторка, народна депутатка України (м. Київ).
  • Ігор Коцюбинський — директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М Коцюбинського, правнук Михайла Коцюбинського (м. Чернігів). Лариса Кравченко — директорка Вінницького літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського (м. Вінниця). 
  • Євгеній Совінський — перший заступник директора Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, головний архітектор міста, представник замовника (м. Вінниця).
  • Максим Коцюба — ландшафтний архітектор, керівник студії ландшафтної архітектури KOTSIUBA (м. Київ).
  • Олександр Антонець — архітектор, розробник дизайну нової експозиції вінницького музею Коцюбинського (м. Суми).
  • Ростислав Чопик — літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Львівського національного університету ім.І.Франка (м. Львів). Євгенія Дулько — урбаністка, координаторка освітніх програм Харківської школи архітектури (м. Харків).
  • Назар Коваленко — урбаніст, заступник директора з інфраструктурних питань та просторового розвитку КП «Інститут розвитку міст» (м. Вінниця).

Завершити ремонт парку «Хімік», нагадаємо, планують до осені. Що там буде?

 

Читайте також:

Літаки, зірки, планети: що і чому називали на честь Вінниці та відомих вінничан

Вперед за новими враженнями: добірка вінницьких музеїв, які варто відвідати

Нащадки Потоцьких, Грохольських, Коцюбинського і Пирогова. Де вони тепер, чи цікавляться спадщиною?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up