Міський евакуатор у Вінниці. Чому за два місяці роботи забрали тільки два авто?

Міський евакуатор у Вінниці. Чому за два місяці роботи забрали тільки два авто?
Евакуатор Ford Trucks 2533 з платформою та лебідкою коштував 3,4 млн грн для бюджету міста / Фото: скріншот з сюжету ВІТА ТБ
  • Більше двох місяців на вулицях міста працює муніципальний евакуатор. За цей час він забрав два автомобілі за порушення правил стоянки. 
  • Ми дізнались, що так сталося, бо водії завчасно забирають машини, ще до приїзду евакуатора.
  • Але якщо темп робіт буде незмінним, то ціну спецтехніки вдасться «відбити» за фантастичний строк — 836 років.

З 16 березня муніципальна служба почала забирати на штрафмайданчик авто з вулиць Вінниці. Тоді, під «прицілом» відеокамер, евакуювали чорний «Лексус», що був припаркований з порушенням на перехресті Соловйова-Монастирської.

Як виявилося, за понад два місяці роботи, на штрафмайданчик вивезли ще одне авто.

«У період з 16 березня по 19 травня інспекторами з паркування складено 10 актів огляду та тимчасового затримання транспортних засобів, на підставі яких доставлено на зберігання на спецмайданчик два автомобіля: Lexus та Hyundai», — пишуть міські чиновники у відповіді на наш інформаційний запит.

Відео дня

«Водії тікають, затримати не можемо»

Керівник відділу паркування міськради Геннадій Богуславський пояснює, що вісім з десяти авто вивезли самі водії: вони забрали машини до приїзду евакуатора.

— Інспектор складає повідомлення про порушення правил паркування відповідно до постанови уряду №990. Після цього приймає рішення про евакуацію, викликає евакуатор. Складає акт огляду та перед евакуацією робить фото/відео-фіксацію стану авто. І після цього водій евакуатора підписує акти та забирає машину. Якщо в цей період прийшов водій — ми не маємо права блокувати автомобіль. Ми ж не Нацполіція, права на затримання в нас немає, — розказує порядок дій Богуславський.

Поки машину закріплюють і везуть на евакуаторі - відповідає за її стан «Архітектурно-будівельний сервіс». Це міське комунальне підприємство є балансоутримувачем спецтехніки 

— Чому за два місяці було всього десять випадків, коли машини порушників мали відвезти на арештмайданчик? — питає журналіст.

— Підстави для евакуації визначені у статті 265-4 Адмінкодексу. Якщо машина, для прикладу, стоїть на пішохідному переході, чи перекриває виїзд, оглядовість, то інспектор приймає рішення на евакуацію авто, — відповів керівник відділу паркування.

— І такі грубі порушення відбуваються нечасто?

— Нечасто-нечасто. Повторюю, якщо водій на місці — автомобіль не евакуюють. Наші люди добре це знають, і тому вивезли на штрафмайданчик 2 з 10 машин, а решта «втекли». Але за порушення правил паркування, стоянки і зупинки водій все одно отримує штраф, — каже Геннадій Богуславський.

Як дізнатись, що машину забрали на штрафмайданчик — в цьому матеріалі.

Який розподіл грошей за евакуацію

Отож, за те, щоб повернути авто зі штрафмайданчику в перший день після евакуації, водій має заплатити від 1,2 тисячі гривень. Це штраф, збір за зберігання на арештмайданчику, робота евакуатора.

Але до бюджету Вінниці, як нам пояснили у міськраді, надходить тільки оплата штрафу — плату за штрафмайданчик отримує вінницький главк Нацполіції (балансоутримувач), а за евакуацію кошти надходять КП «Архітектурно-будівельний сервіс» (балансоутримувач евакуатора, діє на умовах госпрозрахунку).

«За евакуацію двох автомобілів до бюджету Вінницької міської громади надійшли 595 гривень», — йдеться у відповіді на наш інформзапит.

Керівник відділу паркуваня Геннадій Богуславський розказав, що водії сплатили штрафи протягом десяти днів. А це за законодавством — пільговий період, під час якого можна оплатити половину штрафу.

Тому водій «Лексуса», який евакуювали 16 березня, заплатив до бюджету Вінниці 255 грн, а водій «Хюндая», який забрали на арештмайданчик вже після підвищення штрафів, сплатив 340 грн.

Евакуатор Ford Trucks 2533 коштував міському бюджету 3 мільйони 411 тисяч гривень. Якщо спецтехніка і надалі буде забирати одне авто на місяць, то ціну евакуатора вдасться «відбити» за 836 років (3411000 : 340 : 12) . Але навряд чи в «Форда» є такий строк придатності.

Де у Вінниці поставити авто без порушень

У місті, нагадаємо, є майже 9 тисяч місць для стоянки автомобілів. На сайті міськради є мапа, де вказано розташування парковок. Щоб її переглянути — треба перейти за посиланням map.vmr.gov.ua і натиснути на дві позначки, як вказано на скріншоті.

У результаті отримаєте мапу з усіма місцями для стоянки. Змінюючи її масштаб можете детально ознайомитись, де і скільки у Вінниці є легальних паркомісць.

«Планом робіт департаменту комунального господарства та благоустрою в 2021 році заплановано облаштування паркувальної зони по вулиці Андрія Первозванного. Зараз готують проектно-кошторисну документацію, якою визначать кількість паркомісць», — повідомили чиновники у відповіді на наш запит.

 

Читайте також:

«Це масштабна афера від МВС», — активіст виклав схеми з утилізацією авто зі штрафмайданчика

Муніципальний евакуатор. Куди відвозять авто та як уникнути покарання?

Як платні парковки можуть врятувати Вінницю від заторів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (67)
  • Алексей Кревский
    Добре що хоть взагалі кудись їздив
  • Валентин Лесовский
    Явно информация знаков вешают для тех кто не знает город , потому и порядок..........
  • Александр Костынчук
    посмотрите макса бахматова, как нужно организовать этот процесс, на примере Киев а
  • Volodymyr Kamensky
    Окупаемость авто 100 лет))) зачем выкинули деньги?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень 11:10 На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up