До сесії міської ради, яка відбудеться 4 жовтня, підготували проекти рішень, в яких йдеться про зменшення муніципальні надбавки педагогам з 20% до 10% від посадового окладу. Так, можуть зменшити надбавку:
вихователям дитсадків Вінниці, школи-дитсадка у Десні, педагогам спеціалізованої школи 1-2 ступенів та «Палацу дітей та юнацтва»;
викладачам мистецьких шкіл: дитяча музична школа №1, дитяча музична школа №2, дитяча школа мистецтв, дитяча школа мистецтв «Вишенька», дитяча художня школа;
працівникам «Центру підліткового клубу за місцем проживання».
Якщо депутати на сесії це ухвалять, то педагоги отримають зменшену надбавку з 1 вересня 2019 року. Чим зумовлено таке рішення?
— Причиною для зменшення надбавки є постанова Кабміну №695 від 10 липня, яка збільшує посадові оклади педагогічних працівників дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти на 10% з 1 вересня.
При чому, відповідну постанову Уряду буде реалізовано коштом уже затвердженого фонду зарплати без компенсації місцевим бюджетам. І враховуючи таке навантаження на міський бюджет підготували проекти рішення про зменшення муніципальних надбавок.
Але насправді педагоги не відчують такого зменшення. Адже якщо в педагогів зростає посадовий оклад, то збільшуються й всі надбавки: за перевірку зошитів, за керівництво гуртками, за вислугу років, за престижність праці тощо. За попередніми розрахунками урядова ініціатива збільшить їхні зарплати на 200-300 гривень, — каже директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.
Питаємо, а чому не можна залишити муніципальну надбавку на рівні 20%?
— У такому випадку ми матимемо дефіцит у зарплатному фонді 20 мільйонів гривень до кінця року. Тобто, в грудні не буде чим платити зарплати викладачам позашкілля та дошкілля, — відповіла Яценко.
Нагадаємо, двоє вчителів з Вінниці потрапили у ТОП-10 кращих викладачів України.
Читайте також:
Головне фото: архів «20хв».
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 45 від 6 листопада 2024
Читати номер
Natasha Makarova
Юра
NY