Верховна Рада 30 березня ухвалила закон № 540-IX, для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні.
Законодавці вирішили зробити одноразову виплату людям поважного віку: якщо пенсія є меншою, аніж п’ять тисяч гривень, то пенсіонеру дадуть 1000 гривень. Також Вінницьке управління Пенсійного фонду повідомляє, що люди, віком від 80 років, будуть отримувати щомісячну надбавку до 500 гривень. Виплати почнуть проводити, коли будуть ухвалені зміни до Держбюджету України на 2020 рік. Крім того, всім пенсіонерам проведуть чергову індексацію пенсій, яка призначена на 1 травня. Планується, підвищити пенсії на 11%.
На час дії карантину встановлять додаткові доплати медпрацівникам, які займаються боротьбою з коронавірусом. Надбавки можуть сягати до 300% від окладу. Однак у Вінниці ще не знають, як її виплачувати.
— Уряд поки що не відпрацював повний алгоритм, коли, за рахунок яких джерел фінансування та як можна виплатити цю надбавку, — говорив міський голова Сергій Моргунов. — Ми зробили муніципальну надбавку інфекціоністам, працівникам невідкладної допомоги, приймалень і реанімаційних відділень міських лікарень. Це 439 працівників, які у березні та квітні отримують доплату за кошти міста: 5000 гривень чистими отримує лікар, 3000 — медсестри, 1500 — молодший медперсонал.
Водночас парламентарі на період карантину звільнили бізнес від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства. Зокрема, ФОПи можуть не платити ЄСВ за два місяці: з 1 березня до 31 березня та з 1 квітня до 30 квітня.
Крім того, на час дії карантину скасовані штрафи, пеня за несвоєчасну або неповну сплату єдиного соцвнеску, а також за несвоєчасне подання звітності з ЄСВ. На податкові перевірки і продовження розпочатих перевірок запровадили тимчасовий мораторій. Відклали на три місяці обов’язкове запровадження РРО для всіх категорій «спрощенців».
Люди, яких звільнили з роботи під час карантину за ініціативою роботодавця, мають право на субсидію. Її призначають після реєстрації у центрі зайнятості, на підставі допомоги по безробіттю. У вінницькій мерії повідомили, що всі отримувачі субсидій матимуть збільшену субсидію.
— На період карантину буде проведений перерахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів, у межах яких надається держдопомога. Це збільшення стосуватиметься таких послуг, як водопостачання та водовідведення, постачання гарячої води, газ та електропостачання, — каже директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова
Під час карантину банкам заборонили нараховувати та стягувати неустойки, штрафи, пеню або інші санкції, які передбачені за прострочення виплат по кредитах. Водночас законодавці заборонили піднімати відсоткову ставку за всіма кредитними договорами.
Клієнти банків можуть взяти паузу і не платити за іпотечними кредитами. При цьому банки в таких випадках не мають права стягувати з них заставу.
Верховна Рада внесли зміни до Цивільного кодексу, за якими наймачі можуть бути звільнені від сплати оренди того майна, яким вони не користуються через карантин.
Таке звільнення не працює автоматично. Аби скористатися можливістю, наданою законом, слід негайно письмово повідомити орендодавцю про намір скористатися звільненням від орендної плати та внести необхідні зміни до договору оренди. Такі ж дії потрібно зробити, щоб повернути всю (або частину) орендної плати, сплаченої наперед.
Але звільнення від плати за оренду не стосується тих, хто винаймає житло, знімає нерухомість для бізнесу, що продовжив працювати в умовах карантину (аптеки, продуктові магазини, онлайн-магазини, що орендують склади тощо).
Карантин, нагадаємо, посилили від сьогодні, 6 квітня.
Як ставитесь до таких карантинних пільг?
Читайте також:
«Це не адаптація, а виживання» Як вінницькі ресторани та магазини переживають карантин
«Місцевий бізнес — серце Вінниці» Чому варто купувати вінницьке, розповів у інтерв'ю Вадим Павлов
Позачергове засідання ВР: мери написали звернення щодо коронавірусу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Светік
Рената Соецкая
Igor Fed'kov
Igor Antonov