Чого облізла вінницька мозаїка?

Чого облізла вінницька мозаїка?
Що спричинило лущення мозаїчного панно біля Центрального парку — морози чи вандали, дізнавалась журналіст RIA

Селфі біля 18-метрової мозаїки, що перед входом до Центрального парку, значно поменшало. Бо виглядає витвір колективного мистецтва неестетично — полущені плитки видаються “плішшю” на святковому загальному фоні.Мозаїчне панно перед входом до Центрального парку створили у минулому році до Дня міста. Під час проекту «Українські візерунки» плитку для панно могли розмалювати всі охочі вінничани. Але до ювілейних півроку мозаїка місцями не дожила - фарба на керамічному “рушнику” подекуди облупилася.

Версій, чому облетіла фарба, безліч. І найпершим у списку руйнівників стоїть аномально різкий стрибок температури у грудні.

Але є й інші варіанти, каже Олександр Никитюк, ініціатор і організатор проекту “Українські візерунки”:

Відео дня

- Звичайно, ми не очікували таких раптових морозів. Фактично, цей проект був експериментальний. Такого до нас у Вінниці ще ніхто не робив. І тому доля ризику була із самого початку. І ці форс-мажорні обставини не забарилися - аномально тепла для грудня погода із плюсовою температурою та дощами в один день перетворилася на 20 градусів морозу.

Олександр каже — розмальована плитка тестувалася морозильною камерою, де витримувала ще не такі температури. Митець розповідає — мають ще дві робочих версії руйнації витвору мистецтва. Хоча насправді їх набагато більше.

- Ми розглядаємо також питання вандалізму. Але щоб дізнатися напевне, треба хімічну експертизу проводити. Ще одна версія: плитку треба було спочатку обезжирити, тобто протерти наждаком, а потім вже фарбувати. Це може бути коренем проблем, - говорить Олександр. - Бо ми розповідали усім, як правильно розмалювати плитку. А вже контролювали цей процес вінничани: хтось виконував правила, а хтось - ні.

Виконуюча обов'язки директора Департаменту культури, начальник відділу культурно-мистецьких закладів Ганна Ковальчук розповіла, що дійсно, плитки тестували перед тим, як почати роботи. Вже є три варіанти вирішення проблеми, але поки що озвучувати їх Ганна відмовилася.

- Наразі проблема обговорювалася тільки на рівні міського голови, і однозначного рішення ще не прийнято. Провести реставрацію можна буде тільки весною. Ми знаємо технологію, яка б витримала перепади температури. Але вона дуже дорога. Кожну плиточку треба окремо випалювати в професійних печах. І покривати не лаком, а глазур'ю. Але це дуже дорого для нашого бюджету.

А тим часом школярка Валерія думає - може краще було б спрямувати гроші, витрачені на проект, у інше русло?

- Я думаю, дуже погано, що вона так швидко облущилася. Краще було б витратити ці кошти на допомогу людям. Адже у нас у Вінниці є дуже багато нагальніших проблем. Наталя, її подружка, вставляє цілком слушне зауваження, дивлячись на яскраві розмальовані плиточки:

- До Вінниці приїжджає дуже багато туристів, і якщо подивитися на облущену мозаїку, можна подумати, що за нашим містом ніхто не доглядає.

Олександр Никитюк каже — усі реставраційні роботи будуть проводитися навесні, і не раніше.

- Справа в тому, що фарба не зможе лягти на поверхню плитки як слід при мінусовій температурі. Тому, мабуть, будемо чекати весни, і вже тоді будемо вживати заходів.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Дарья

    А відразу зробити та проконтролювати це все не можна було, ну правильно, в нас грошей вагонами, десять разів будемо переробляти, ламати, купувати нову і т.д. Чому б ні.
  • Anonymous

    халтурис продакшн
  • Анонім

    Основная и практически единственная версия - закупка некачественной плитки и самых дешёвых материалов по цене космического корабля.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up