На сесії міськради, 22 травня, депутати ухвалили ряд рішень, які мають сприяти бізнесу пережити коронавірусний карантин та вихід з нього. Розказуємо, що саме ухвалили і хто зможе отримати таку допомогу.
Міськрада вирішила, що за період з 01 березня по 31 березня 2020 року, не нараховується та не сплачується плата за землю, яка використовується для господарської діяльності (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної, комунальної власності).
Підприємці (крім фізичних осіб) можуть подати до податкової нову уточнюючу декларацію, де вказати зміни до податкового зобов’язання за березень 2020 року.Також скасували сплату податку за нежитлову нерухомість на березень 2020 року.
Водночас, ці податки за квітень можуть бути сплачені до 30 червня 2020 року, без будь-яких штрафних санкцій для підприємців. Рішення
Для ФОПів 1 та 2 групи тимчасово встановили нульову ставку єдиного податку. Вона діятиме на період квітень-травень 2020 року. Рішення
До того ж, міськрада ухвалила рішення про звільнення від орендної плати тих підприємців, які орендують комунальну нерухомість і не можуть працювати через карантинні обмеження. Звільнять від плати за оренду на два місяці — з 1 квітня до 31 травня.
При цьому, кошти, які були сплачені за оренду у ці місяці будуть зараховані як оплата за наступні періоди. Але для цього потрібно ще заповнити заяву до виконкому міськради, бланк якої є в рішенні. Важливо: дія цього рішення не поширюється на орендарів, яким попередньо нараховувалась пільгова орендна плата у розмірі 1 гривня на рік та/або 1 гривня за квардратний метр.
І ще міськрада звільнила від сплати та нарахування по договорам земельного сервітитуту на березень і квітень. Цим правом зможуть скористатися ті підприємства, які вимушені були призупинити свою роботу через карантин. Детальніше про порядок у рішенні.
Плюс, влада вирішила фінансувати розвиток підприємництва у Вінниці та Десні. Підприємцям будуть виплачувати компенсацію податку ЄСВ за новостворені робочі місця. Цей механізм діятиме з 1 липня до 31 грудня 2020 року.
— Ми будемо компенсувати такому підприємству 1039 гривень за кожну найняту людину. Важливий фактор — аби не було заборгованості за ЄСВ, підприємство працює на території Вінницької міської ОТГ, а зарплата працівника — не менше мінімальної в Україні, — раніше говорив міський голова Сергій Моргунов.
Автоматично цей механізм не запрацює, потрібно подати заяви, бланки яких є в цьому рішенні.
Часткову компенсацію сплачених податків обіцяють мікро, малому і середньому бізнесу, які залучають кредити на розвиток власної справи.
Міська влада буде повертати 50% від сплаченого ПДФО (в т.ч. і за найманих працівників) і єдиного податку, які сплачуються в місцевий бюджет. Ці кошти можна буде витратити на погашення відсотків по кредиту, розміром не більше 1 мільйона гривень зі строком погашення до 84 місяців. У рішенні є розлога пам’ятка учасника програми, а прочитати більше про цю міську програму можна за цим посиланням.
Вінничанам, нагадаємо, пропонують оформити соцвиплати за кошти міста.
Читайте також:
«Програми Уряду — не працюють»: що буде з бізнесами після закінчення карантину
Карантин і його наслідки: у Вінниці зареєструвалося 3,5 тисячі безробітних
Скільки коштує застрахуватись від COVID-19 та які виплати передбачені
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер