Вінничанин Анатолій Поліщук у березні отримав довгоочікувану робочу візу у Польщу. На підприємстві, на якому працював понад два роки довелося звільнитися. В день виїзду за кордон дізнався, що Європа для заробітчан і туристів закрила кордони на карантин. Так він став безробітним.
— Два місяці я з дружиною та п'ятирічним сином сидів дома, на карантині. На підприємстві, де я працював, назад мене вже не взяли. Оскільки я єдиний годувальник в родині, а фінансові запаси вже вичерпувались, довелось стати на облік у службі зайнятості,— розповідає безробітний. — Поки вакансій для мене немає, допомогу по безробіттю у сумі близько 5 тисяч гривень маю отримати. Звісно, це не моя зарплата у 10 тисяч , але в даній ситуації теж непогано. Та хоч би що там було, роботу шукаю, бо потрібно родину годувати, та й плату за комунпослуги в карантин ніхто не скасовував.
За статистикою у Вінницькому міському центрі зайнятості з січня по травень 2020 року зареєструвалися 3,5 тисячі безробітних і громадян.
В області на сьогодні зареєстровано 26 тисяч вінничан.
За словами керівника Вінницької обласної служби зайнятості Галини Скоковської, кількість безробітних за період карантину зросла на 20%, в Україні — на 44 %.
— Окрім того, за час карантину на 50 % зменшилася кількість роботодавців, які взагалі співпрацюють із службою зайнятості, — розповідає Галина Скоковська. — Також на 35 % зменшилася кількість поданих вакансій, у порівнянні з минулим роком.
Галина Скоковська також повідомила, що служба зайнятості розпочала розглядати пакети документів від керівників малого та середнього бізнесу області, робітники яких претендують на отримання допомоги по частковому безробіттю у період карантину.
— Загалом надійшло 417 пакетів документів від суб’єктів господарювання, їх розглянули і прийняли вже 73 позитивних рішення — це 1364 найманих працівники Вінниччини отримають допомогу по частковому безробіттю в розмірі 4723 грн, тобто в розмірі мінімальної заробітної плати на загальну суму 6,4 млн грн, — зазначила Галина Скоковська. — Процедура подачі та переліку необхідних для цього документів значно спрощена. Служба зайнятості має три дні на розгляд та прийняття рішення про призначення такої допомоги.
— Днями на засіданні Верховної Ради були внесені зміни до «Закону про зайнятість». Вони дозволяють самим ФОПам теж вносити себе в список на отримання допомоги по частковому безробіттю, — наголосила Галина Скоковська. — Окрім того, збільшено кількість днів, за які роботодавець може подати заявку на допомогу по безробіттю — було 30 календарних днів, стало 90 календарних днів.
Так чи інакше, в Вінниці за останні місяці працевлаштовано понад 2 тисячі вінничан. Окрім того, до Вінницького міського центру зайнятості звернулося 940 роботодавців, які надали біля півтисячі актуальних вакансій. Середній розмір заробітної плати — 7575 грн. Станом на травень, найбільш затребувані вакансії у таких сферах діяльності:
— переробна промисловість —111 вакансій;
— гуртова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 99 вакансій;
— будівництво — 53 вакансій;
— транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність — 42 вакансії;
— державне управління і оборона — 38 вакансій;
— охорона здоров’я і надання соціальної допомоги — 33 вакансії.
— Ми пропонуємо роботу безробітним на час карантину, але не можемо застосувати санкції за відмову, — ділиться керівник служби зайнятості Галина Скоковська. — З усім тим, сьогодні допомога по безробіттю становить в середньому 3800 грн, а в половині вакансій заробітна плата пропонується роботодавцями до 8 тис.грн. Люди зацікавлені працювати, бо це більші заробітки.
Читайте також:
Весілля на паузі або коли запрацюють причетні до святкової індустрії вінничани
Єгипет і Туреччина чекає українців у червні. Вінничани підпільно почали туристичний сезон
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер