За освітою вінничанин Павло Бурлака вчитель трудового навчання. На початку навчального року влаштувався на роботу у школу № 20, що на Бучми. Але пропрацювати встиг лише перший семестр. Варто одразу сказати, що директор цієї школи — Олег Слушний, який у 2019 році став найкращим вчителем країни. І тепер молодий вчитель каже, що через непорозуміння з директором у нього в житті виникли проблеми.
Власне, в мережі вчитель публікував відео, як він відпочиває, коли не на роботі. На одному з відео трудовик питає у своїх підписників, чи личить йому корона — особливо цікавиться думкою дівчат.
«Всім привітики, у мене до вас отаке-от запитаннячко: я принц чи ні? Мені підходить корона? Ну просто дуже інтересно. Особливо у дівчат цікавлюсь», — запитав Павло Бурлака в Інстаграмному сторіз та влаштував голосування.
На ще одному відео вчитель слухає музику, показує пляшку з віскі й каже, що… «на#уярився». Увага, відео 18+
— Я не порушив жодної з посадових інструкцій, які були створені у 2007 році. В принципі там було вказано, що вчитель може бути звільнений з посади, якщо дискредитує себе в очах дітей або батьків, але ж там також чітко прописаний перелік місць, де вчитель може таке робити. І в жодному випадку там не йдеться про інтернет та соцмережі, — підкреслює Павло Бурлака.
Через відео в соцмережі Павло Бурлака мав розмову з директором школи, в якій працював на той момент. За його словами, вчителю наказали написати дві заяви на звільнення — з датою та без.
— Директор сказав, що якщо я цього не зроблю (не напише заяву - ред.), то мені доведеться повернути всю зарплату, яку я отримував ще з вересня. Заяву я написав, потім звернувся до нього з проханням забрати цю заяву або переписати «за згодою сторін», але він проігнорував моє прохання і сказав, що «потім все вирішимо». В результаті мене звільнили і навіть в центр зайнятості звернутися в мене можливості немає.
Окрім того, за словами Павла Бурлаки, в конфлікт втягнули ще й його близьких родичів.
— Директор мені зателефонував, м’яко кажучи, він намагався мене «прижучити». Після того випадку, як батьки учнів побачили мої відео, я написав ще кілька постів з проханням, не турбувати мене та не втручатися в особисте життя. А після цього директор обдзвонив всіх моїх родичів і попередив, що якщо я й надалі буду висловлювати свою точку зору, то можна чекати заяв до прокуратури та всіх інших правоохоронних органів, — каже Павло Бурлака. — І до цього часу я постійно від своїх родичів дізнаюся щось нове, якось директор зателефонував до матері і сказав, що в нього є листування, як я розбещував дівчат, але це просто зводилося до того, щоб я просто заткнувся. А ще, перед тим як я мав отримати диплом, мені телефонували з університету і погрожували тим, що мене виженуть. Я не знаю, хто це вигадав, але впевнений, що все робилося через цю ситуацію з Інстаграмом.
Павло Бурлака підкреслює, що окрім непорозумінь з адміністрацією школи та керівництвом, мав ще й конфлікти з батьками своїх учнів. За його словами, останнім не подобалося, що вчитель змушує купувати вартісні матеріали на уроки.
— Мені не давали навіть пояснити, що й до чого. Після цього випадку я не знаю, чи хотів би повернутися до вчителювання, але якщо і буду вчителем, то точно не в цій школі.
Для директора школи №20 Олега Слушного розмова про колишнього працівника стала несподіванкою. Він зазначив, що не пов’язує звільнення Павла Бурлаки з тим інцидентом у соціальній мережі.
— Павло Вікторович мав хороші рекомендації з університету і ми його взяли на умовах строкового договору. В 5-6-х класах він викладав трудове навчання, а в 10-му класі — технології. Це спорідненні предмети, — розповідає Олег Слушний. — Ми зважали на те, що він був студентом і завершував навчання. Педагогічного досвіду в нього не було, тому ми йому призначили досвідченого наставника, а колеги та заступники директора допомагали складати календарний план, вести документацію вчителя, класні журнали. Директор зауважив, що працівник часто порушував правила трудового розпорядку: спізнювався, не дотримувався режиму роботи, календарного планування тощо.
У школі новому вчителю намагалися допомогти адаптуватися і в роботі, і в колективі. За словами Олега Слушного, численні порушення теж давалися взнаки, тут мали місце не лише зауваження від адміністрації та керівників класних колективів, де викладав Павло Бурлака, а й від батьків учнів.
— Під час освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання Павло Вікторович не завжди дотримувався розкладу занять, міг провести урок або пізніше, або раніше і цим порушував графік роботи цього класу на весь день. Ми з ним розмовляли на цю тему, але зворотний зв'язок результатів не дав, — каже Олег Слушний. — Батьки зверталися до мене як усно, так і письмово, скаржилися, що вчитель не об’єктивно оцінює роботу учнів, дає багато завдань і в дітей немає часу на виконання інших предметів. В тому числі були і звернення через те відео: батьки скаржилися, що Павло Вікторович пропагує аморальну поведінку. Ми провели бесіду, але це ніяким чином не пов’язано з його звільненням.
Директор зазначає, що вчитель трудового навчання подав свою заяву на звільнення за власним бажанням 11 грудня, а звільнений був аж 4-го січня.
— Працівник, який написав заяву на звільнення за власним бажанням, може відкликати її. Однак після написання, він жодного разу не звертався з тим, що передумав, — каже директор школи. — Павло Вікторович неодноразово скаржився на проблеми зі здоров’ям і на те, що йому важко поєднувати роботу з навчанням. Заяву на звільнення він писав самостійно і ніякого тиску не було. Я зі свого боку просив вчителя не звільнятися раніше часу, пропонував допрацювати семестр, щоб навпаки, він отримав аванс і зарплату.
Олег Слушний також зазначив, що в цьому випадку його співпраця з університетом завершилася на пошуках кандидатури на посаду вчителя трудового навчання.
— Допоміг мені знайти вчителя трудового навчання його викладач. А от як я можу вплинути на рішення ректора щодо не допуску до екзаменів чи випуску з університету — для мене все ж загадка, — каже Олег Слушний.
Директор також розповів, що справді телефонував родичці викладача. Але не з метою поскаржитися. Це був спосіб зв’язатися з працівником.
— Тітка Павла Бурлаки приходила в школу ще до першого вересня, хотіла дізнатися, де буде працювати її племінник, переймалася його майбутнім та попросила мій номер телефону про всяк випадок, щоб знати, як в нього справи. Оскільки взимку Павло Вікторович не виходив тривалий час на зв'язок, не відповідав на повідомлення, а нам потрібно було заповнити всі необхідні документи в школі при завершенні навчального семестру, я зателефонував до тітки і повідомив їй про це. Ось і вся історія, — підкреслив директор школи.
Журналісти 20 хвилин запитали в експерта з правових питань Євгена Кокуци, чи є в цій ситуації неправомірні дії. За словами адвоката, у вільний від роботи час будь-який працівник має право займатися чим завгодно.
Читайте також:
Вінницького видавця та ветерана Влада Сорда затримали після акції у Києві
Вінницьким підприємцям платять за нові робочі місця. Скільки та як отримати гроші
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Павло Бурлака 6 квітня 2021 р.
Vlad Винница 26 березня 2021 р.
Yevhenii Mamchur 25 березня 2021 р.
Моя думка на тему звільнення проста: якщо б Павла звільняли не за його бажанням то ви уявляєте як би він почав про це всюди кричати? А звільнитися, потім в силу своєї гнилоти духовної пробувати створити проблеми директору школи, це навіть не по чоловічому... я надіюсь що таких вчителів як Павло не буде в жодній школі нашої країни, бо вчитель це не професія- люди цим живуть. Я надіюсь що ця ситуація дійде до усіх директорів Вінницьких шкіл, щоб ніхто більше не помилився і не взяв такого недовчителя на роботу.
Валентина Григорівна 24 березня 2021 р.
Вчитель стільки говорить про нашого директора, але ж він знав його всього лише пів року. А для кожного з нас, Олег Миколайович - це людина, яку поважають батьки, учні та вчителі. Це саме той директор, який завжди допоможе, підтримає та порадить, директор, до якого можна звернутися в будь- яку хвилину, і він допоможе.
Ми щиро бажаємо Павлу Вікторовичу у майбутньому стати таким вчителем як Олег Миколайович. Вчителем, до якого діти із задоволенням будуть ходити на уроки, брати з нього приклад та поважати.
Павло Бурлака reply Валентина Григорівна 24 березня 2021 р.
Валентина Григорівна reply Павло Бурлака 25 березня 2021 р.