Віддалений контроль (англ. remote control) можна використовувати, наприклад, для допомоги чи контролю за співробітниками, не встаючи зі свого робочого місця, для отримання технічної допомоги системного адміністратора без необхідності його виїзду. А також для доступу до інформації і програм офісного чи домашнього комп'ютера з будь-якої точки планети. Звичайно, якщо там є інтернет.
Керування через Windows небезпечне
Віддалене управління можна реалізувати силами самої операційної системи Windows, не використовуючи додаткові програми. Все що необхідно - додати на одному комп'ютері користувача віддаленого робочого столу, а на другому - запустити "підключення до віддаленого робочого столу" командою mstsc. Цей спосіб дозволить отримати доступ до ресурсів, програм комп'ютера та документів.
- Віддалене управління робочим столом за допомогою вбудованих засобів Windows – річ, безумовно, зручна, - каже вінницький інженер-програміст Ігор Куц. - Але якщо ви використовуєте свій комп’ютер для чогось більш серйозного, ніж ігри і спілкування в мережі, функцію віддаленого доступу до робочого столу краще відразу відключити. Це потрібно, щоб захистити свій комп’ютер від «небайдужих» людей, які «вештаються» по чужих комп’ютерах.
Плюси:
ви можете користуватися ресурсами комп'ютера
Мінуси:
відкриваючи доступ до свого комп'ютера із зовнішнього світу, ви піддаєте його серйозній небезпеці хакерських атак, тому що Windows досить легко зламується
Спеціальні програми захистять файли
Програми для віддаленого керування – Citrix, Remote Administrator та інші, дозволяють працювати в пасивному режимі - режимі спостереження, не проявляючи свою присутність. Також вони дозволяють працювати в активному режимі, беручи безпосередню участь в роботі, і перехоплюючи управління комп'ютером на себе. У даній ситуації ви отримуєте доступ безпосередньо до робочого столу авторизованих користувачів.
- Якщо для роботи необхідний віддалений доступ до комп’ютера, значно безпечніше у порівнянні з засобами Windows використовувати спеціалізовані програми сторонніх розробників, - каже інженер-програміст Ігор Куц. - Вони менш вимогливі до ресурсів системи і дозволяють налаштувати прийнятний рівень безпеки.
Плюси:
ви отримуєте повний доступ до ресурсів і документів комп'ютера з правами авторизованого користувача;
ваш комп'ютер більш захищений від атак ззовні
Мінуси:
заходячи в комп'ютер ззовні в активному режимі, ви можете заважати користувачеві, який працює на комп'ютері
Детальніше про те, як налаштувати дистанційне управління своїм робочим столом, читайте у бібліотеці 1479.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер