«Йшли, бо інакше ніяк»: бойовий медик із Калинівки врятував бійців, подолавши пішки 22 кілометри

- Щоб урятувати поранених розвідників під час Курської операції, головний сержант медроти 41 ОМБр Богдан із Калинівки разом із побратимом подолали понад 22 кілометри пішки під постійною загрозою атак ворожих дронів.
Головний сержант медичної роти 41 окремої механізованої бригади Богдан із Калинівки разом із побратимом під час Курської операції здійснив пішу евакуацію поранених розвідників. Долаючи понад 22 кілометри під постійною загрозою ворожих дронів, військові доставили бійців на стабілізаційний пункт. Завдяки цьому героїчному рейду щонайменше двом захисникам було врятовано життя.
На допомогу пораненим спочатку вирушила евакуаційна машина, однак вона потрапила під обстріл російських військ і була знищена. В умовах небезпеки Богдан з побратимом «Лютіком» прийняли рішення рухатися пішки, адже іншого шансу на порятунок бійців не було.
До початку повномасштабної війни Богдан працював фельдшером на швидкій допомозі.
— У цивільному житті ти знаєш, що маєш поїхати до бабусі поміряти тиск, і повернутися. Тут не так, —каже медик з позивним «Блонд».
Військові тоді подолали 22 кілометри дорогою, всіяною залишками розбитої техніки, яку сам Богдан назвав «цвинтарем автомобілів». Над головами безперервно кружляли ворожі дрони.
До поранених розвідників йшли понад дві години, а дорога назад зайняла ще більше часу через активні атаки ворожих FPV-дронів, які чатували на відкритих ділянках. Бронежилети і медичні рюкзаки вагою до 40 кілограмів хлопці несли на собі.
Богдан зауважив, що зазвичай медики не йдуть пішки під обстрілами, але тоді іншого виходу не було. Найважливіше, що вдалося зберегти життя бійців.
Читайте також:
«Вінницяпобутхім» передали Фонду держмайна: кінець російського впливу чи початок нової гри?
Оформив «бойові» за тил: на Вінниччині військовому світить до восьми років за махінації з виплатами
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.