Відео до мурашок! Українські артисти 12 мовами заспівали давній піснеспів до Великодня

Відео до мурашок! Українські артисти 12 мовами заспівали давній піснеспів до Великодня
  • Прем’єра відео відбулася сьогодні зранку і вже б’є рекорди переглядів.
  • Подія дійсно історична: традиційна пісня, яку на Великдень співає весь світ, завдяки українським артистам вперше об’єднана однією мелодією.
  • А на додачу – у кліпі наші зірки співають 12 мовами: від української, грузинської й італійської до арамейської, якою, як вважається, говорив Ісус Христос та його учні.

– З давніх-давен існував один уніфікований пасхальний піснеспів, що об’єднував усіх християн на Великодні свята — слова для всіх мов були однаковими і не змінювалися сотні років, а от музичний супровід кожна країна обирала на свій лад, – розповідає автор проекту, народний артист України Олександр Пономарьов.

Саме він вирішив у ці непрості часи об’єднати світ та написав єдину мелодію для всіх. До запису пісні запросив 12 вітчизняних та міжнародних знаменитостей.

Сам Пономарьов заспівав українською, співачка Злата Огнєвіч – італійською, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя – англійською, DZIDZIO – польською, Оля Цибульська – іспанською, Віктор Павлік – турецькою, Тоня Матвієнко – старослов’янською, Віталій Козловський – грецькою, психологиня Наталя Холоденко – грузинською, оперний співак Хе Му – китайською, настоятель монастиря у Грузії, схиархімандрит отець Серафим – арамейською, а Арсен Мірзоян, який 13 червня з концертом приїде у Вінницю – французькою.

Відео дня

– Ми записали «Христос Воскрес!» дванадцятьма мовами, аби цей піснеспів могли послухати в усьому світі і католики, і православні, – говорить Олександр Пономарьов.

Результат вийшов дійсно вражаючим! Відео – до мурашок!

Зйомки історичного відео проходили 27 квітня на території дендрологічного парку «Добропарк», що розташований у селі Мотижин за 29 км від Києва. Режисерами відеороботи виступили Влад Разіховський та Максим Арделян, що відомі своєю співпрацею із багатьма українськими артистами.

Загалом у проекті взяли участь більше 120 людей, у тому числі оркестр та хор Заслуженого Академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України на чолі з художнім керівником Дмитром Антонюком, діти Art music school ZABAVA, а також бандуристка Марина Круть, відома своїм виступом на Національному відборі на «Євробачення 2020».

У день прем’єри артисти поділилися враженнями від участі у безпрецедентному проекті, а також розказали про цікаві традиції країн, мовами яких заспівали.

Dzidzio:

– Вкотре вдячний Олександру за запрошення долучитися. Попередня наша колаборація «Чому» трималася у трендах більше тижня. Цього разу я просто не мав права відмовитися! Великдень — це світле свято Воскресіння Христа. І в цьому проекті, завдяки його багатомовності, ми маємо можливість бути почутими в кожному куточку світу і тим самим популяризувати нашу Україну!

Злата Огнєвич:

– Я вірю, що саме музика об'єднує людей усього світу. У дитинстві в мене була платівка із записами Робертіно Лоретті, та хоча я зовсім не розуміла сенсу пісень, мурашки йшли від самого лише голосу! Коли Саша Пономарьов запропонував заспівати італійську частину, я подумала – це знак. Адже по батьковій лінії у нас у роду були італійці. Знаю дуже цікавий звичай, який зберігся у Флоренції — Великодній «вибух воза». Неймовірно барвисте видовище щороку збирає безліч туристів і дбайливо підтримується місцевими жителями. Цей символічний «вибух» на П’яцца-дель-Дуомо викликається спеціальною ракетою у вигляді «Коломбіни» або голубки — символу Святого Духа.

Ольга Цибульська:

– Я виросла на піснях Олександра Пономарьова, тому коли він зателефонував, сказав: «Привіт» – і запропонував зробити історичний проект для всіх людей разом — відмовитись було неможливо. Нарешті до українських артистів дійшло, що бути значимими разом краще, ніж бути пафосними поодинці! (посміхається) Я одразу забронювала іспанську мову. Аргумент був переконливим: я вільно говорила іспанською ще до того, як це стало мейнстримом у нашому шоу-бізнесі. Іноді мені здається, що в минулому житті я була Фрідою, щоправда, жила в Барселоні і з Хав’єром Бардемом (посміхається). Галаслива й ексцентрична Іспанія відзначає Великдень доволі колоритно. Свято тут буквально винесене на рівень державного значення — весь тиждень неробочий, а по вулицях гамірно проходять карнавали, паради та церковні ходи. У небі безперервно літають білі голуби, випущені на знак вознесіння Ісуса і чистоти його душі. Паски в Іспанії трохи відрізняються від звичних нам, тому що всередині здобного солодкого кексу запікають яйце. Так би мовити, об’єднують одне з іншим.

Віталій Козловський:

– У проекті я співаю грецькою, тому що люблю цю сонячну країну, відпочивав там не раз, мені близька її культура. Знаю, що є дуже багато спільного у грецьких та українських великодніх традиціях. Адже більшість вірян там — це православні християни. У греків Великдень — це велике свято, як і в нас. Вони фарбують яйця в червоний колір, випікають пісочне печиво, йдуть до церкви на урочисту службу, готують подарунки для дітей, чисто прибирають будинки перед святом. Ще одна грецька традиція — смажити ягня та відкорковувати пляшку вина минулорічного врожаю. Це свято яскраве, наповнене танцями, піснями, а часом навіть феєрверками, адже греки роблять акцент не на стражданнях Христа, а на радості його Воскресіння. До речі, в нас є Вербна неділя, а у греків — Пальмова, на честь гілки, яка була в руках у Господа при в’їзді до Єрусалиму.

Бандуристка Марина Круть:

– Ще з дитинства Олександр був для мене великим прикладом і, так би мовити, легендою нашого міста Хмельницького, тому для мене запрошення попрацювати разом було великою несподіванкою! Це велика честь. Від себе я додала трохи української етніки. Власне, я підігравала на бандурі, на куплеті Олександра. Його частина виконується українською, так, на мою думку, традиційний український інструмент був дуже доречним. Не пам’ятаю взагалі схожих проектів за останній час в Україні, таких масштабних, де залучено оркестр, хор, традиційні інструменти і так багато артистів.


Віктор Павлік:

– Це справді подія світового масштабу, і я впевнений, що пісня буде почута далеко за кордонами України. Оскільки я кілька років жив у Туреччині і трохи знаю мову, звісно, Олександр Пономарьов запропонував мені заспівати турецькою. Ця країна є знаковою для мене, до речі, звідти я і привіз ряд пісень, зокрема «Шикидим». Після мого приїзду з Туреччини виконував багато пісень турецьких композиторів з українським написаним текстом. Крім глибини проекту, дуже тішуся, що зйомки відео проходили в унікальному місці – Добропарку. Це сакуровий гай, де кожен з артистів причепив бірочки зі своїм іменем. І тепер дерева там будуть рости іменні.

Тарас Тополя:

– Впевнений, що ця пісня та відео справді увійдуть в історію, і не лише України. Ми записали епічну та об’єднавчу річ до Воскресіння Христового. А заодно і добру зелену справу зробили.

Наталя Холоденко:

– Олександр запросив мене дванадцятою, заключною. Попри те, що до проекту ми жодного разу не перетиналася, він, відмітивши красу мого сопрано, сказав, що вірить у мене. Напевно, тому я і погодилась на цю пропозицію, адже артист такого рівня у мене повірив і покликав нарівні з іншими виконавцями внести свою частинку у добру справу. До того ж, це був виклик, а я завжди йду на проекти, де потрібно працювати над собою! Грузинській мові для вокальної партії мене навчав отець Серафім. Зізнаюсь: спершу було непросто виговорити слово, де перші п'ять букв – суцільні приголосні: «мквдр…». Але потім все вдалося. Це унікальний досвід перед Великоднем так близько спілкуватися із ченцем. Я єдиний учасник проекту, з яким проспівав святий отець Серафім і справжній грузинський хор.

Арсен Мірзоян:

– Насправді у нас з Олександром є дружня домовленість: він не відмовляє мені, а я не відмовляю йому. Звісно, в межах розумного і органічно доповнюючи амплуа одне одного. Порядність наше все! Світла людина — світла ідея!

Тоня Матвієнко

– Я дуже вдячна Олександру, що він піднімає духовні пласти. Те, що ми зробили разом, буде великим внеском у культурний та духовний розвиток нашої нації.

Оперний співак Хе Му:

– Для мене велика честь — взяти участь у такому масштабному проекті, ще й поряд з артистами українського шоу–бізнесу такого рівня! Я надзвичайно вдячний за таку ідею створення інтернаціонального твору Олександру Пономарьову!

Отець Серафим, настоятель монастиря у Грузії:

– Музика, як і віра в усе хороше, об'єднує весь світ, а музика, що написана геніями, створює епоху. Я вдячний Олександру за цей геніальний проект.

 

Читайте також:

Виставки, проєкти та майстер-класи. Вінниця святкує Великдень онлайн

Олена Павлова про особливу паску з шафраном й родинну історію російсько-українського кохання

Традиції Поділля. Як молодь у давнину фліртувала за допомогою писанок на Великдень

Вінницю чекає літо open air’ів! Щотижня концерти проходитимуть просто неба у музеї-садибі Пирогова

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (173)
  • Ірина Мак

    Неймовірно 👌
  • Yana Yana

    Шикарно 👍👍👍
  • Людмила Третяк

    Неймовірно!Браво!
  • Инна Коляда

    А где видео то,выложите его
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:36 В останню путь проводжатимуть вінничанина Романа Стрільчука 10:12 Минулої ночі ворог застосував 99 засобів повітряного нападу: деталі нічної атаки 08:53 Ворожий безпілотник здетонував біля житлового будинку на Вінниччині 08:30 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) Від читача 00:11 Учні з Вінниці здобули призове місце на Таборі підприємництва у Львові 08:17 Сьогодні відзначають День фокусника. Історія, заборони та прикмети 29 березня 21:11 В Україні планують закрити майже всі сільські школи 20:17 У Козятині чоловік осквернив Меморіал полеглим воїнам 19:46 Під час спільного застілля донька побила батька сокирою 19:15 Екстремальна їзда на даху Range Rover: як поліція покарала «каскадерів» photo_camera 18:27 «Патрульний мало не зашпортнувся з TruСАМ у руках». За що поліцейські покарали подружжя військових офіцерів? 18:21 До яких лікарів можна звернутися без електронного направлення? 17:58 Зібрали 66 тисяч гривень на ЗСУ. В техколеджі відбувся благодійний бал в стилі 60 – 70 років photo_camera 17:23 Родинам полеглих військових у Вінниці вручили державні нагороди, присвоєні захисникам посмертно photo_camera 16:46 ТОП 3 ідеї, як відсвяткувати день народження сучасного підлітка у Вінниці (партнерський проєкт) 16:19 Сьогодні у Вінниці завершують опалювальний сезон 15:30 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній) 15:21 З палаючої квартири на вулиці Дачній у Вінниці врятували чоловіка 15:15 Власна справа від 100 тисяч гривень: який готовий бізнес можна придбати у Вінниці photo_camera 14:24 Чемпіон підняв гирю 220 разів. В області визначили найкращих спортсменів серед аграріїв
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up