«Гагарін літав на Місяць»: що вінничани кажуть про День космонавтики

«Гагарін літав на Місяць»: що вінничани кажуть про День космонавтики

Юрій Гагарін є почесним громадянином Вінниці. Та не всі вінничани знають про його здобутки. Одні думають, що космонавт побував на Місяці. Інші припускають, що це було у дев'яностих. Треті були свідками запуску космічного корабля «Восток-1» з космодрому «Байконур».

 


Матеріал від 12 квітня 2018 року


У 1961 році, 12 квітня радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі. Політ тривав 1 годину і 48 хвилин. А починаючи з 1962 року в цей день святкують День космонавтики.

З того часу минуло 56 років, і ми вирішили дізнатися, чи знають вінничани, чому День космонавтики відзначається 12 квітня, куди літав Гагарін та коли це було.

Також, ми зустріли жінку, яка в 1961 році працювала медсестрою на космодромі «Байконур» і була свідком запуску. Каже, що коли побачила великого космонавта з близької відстані — він як завжди посміхався.

 
 
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (37)
  • Гоша
    С интелектом сучасных украинцев полный абзац и маразм крепчает Жаль но псевдоевропейская нация приблизилась к маразму циников
  • Alwalo Alwalo
    ;) опубліковане 12 квітня 2017 року...3 роки новина їхала на цей сайт ;)
  • Вовк
    Українець (Корольов) замість собак запустив у космос кацапа (Гагаріна).
  • Наталья Горошко
    Полная деградация
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:13 Весна чи продовження лютих морозів? Дізнайтеся, який прогноз дав новий головний синоптик країни 13:00 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 12:11 Блокування нереєстрованих терміналів: уряд впроваджує обов’язкову верифікацію Starlink в Україні 11:20 Як підготуватися до НМТ без репетиторів? Зібрали ТОП безкоштовних сервісів Від читача 06:30 Податок на нерухомість у 2026 році — коротко і по суті. 10:10 Із прифронтового Марганця — у журналістику: як 17-річна Настя будує нове життя у Вінниці (соціальна реклама) 10:01 –27° на вулиці та холодні батареї вдома: де 2 лютого у Вінниці відключили тепло і воду 09:47 Трамваї та тролейбуси у Вінниці їздять рідше через пошкодження обладнання 09:39 Капітан Ігор Рудаков загинув, рятуючи побратима: сьогодні прощання у Вінниці 09:26 «Для мене кожен раунд був як війна». Вінницький боксер Сергій Богачук переміг росіянина photo_camera 09:21 Стрітення 2026: навіщо освячують громничні свічки та стрітенську воду 08:17 Сьогодні відзначають День Бабака. Історія, традиції та заборони 2 лютого 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 26 січня по 2 лютого, які ви могли пропустити 19:46 У Вінниці зростає захворюваність на дитячі інфекції, зокрема вітрянку та скарлатину 18:33 Полковнику Геннадію Куцому з Вінниччини присвоїли звання Героя України 17:12 За січень у Вінницькій області добули понад десяток хижаків. Яку небезпеку несуть шакали 16:08 «Тут я відчуваю себе щасливою» — переселенка відкрила в Дорошівці пекарню та створює райський сад photo_camera 15:46 У Вінниці підняли Олімпійський прапор на підтримку збірної України на Іграх в Італії photo_camera 15:03 Тріскучі морози до -28° і ожеледиця: якою буде погода на Вінниччині наступного тижня 14:30 У вінницьких трубах знайшли трьох єнотів: яких ще екзотичних тварин помічали на вулицях міста play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up