На творчому вечорі Вадима Крищенка у Вінниці зал стоячи слухав пісню про Назарія Яремчука

На творчому вечорі Вадима Крищенка у Вінниці зал стоячи слухав пісню про Назарія Яремчука
Ложкою дьогтю чудового дійства пісні й поезії у Вінниці стала халтурна режисура.

Народний артист України, заслужений діяч мистецтв України поет-пісняр Вадим Крищенко на своєму творчому вечорі, що відбувся у понеділок 21 листопада у Вінниці в обласному музично-драматичному театрі імені Садовського, неспроста згадав про одного з виконавців своїх пісень – незабутнього Назарія Яремчука. «30 листопада Назарію було б шістдесят років, - сказав зі сцени Вадим Крищенко. - А його вже нема з нами 16 років. В пам’ять про Назарія у палаці культури «Україна» відбудеться святкове дійство. Друзі, знайомі, молоді виконавці співатимуть пісні, які виконував і любив наш народний співак. А ми зараз послухаємо пісню, написану в його пам’ять, коли вже Назарія не стало. Згадаймо, друзі, нашого українського соловейка».
Після цих слів поет-пісняр запросив на сцену народного артиста України Степана Гігу і попросив виконати одну з кращих своїх пісень - «Яворина». Написав її Степан Гіга. Коли зазвучали перші рядки, глядачі піднялися з місць і стоячи слухали проникливі рядки, покладені на таку ж хвилюючу мелодію. Було видно, як на обличчі співака зблиснула непрохана сльоза. Він стер її рукою. Те саме робив дехто з глядачів.
Лейтмотивом на вечорі звучали поетичні рядки талановитого майстра слова, присвячені рідній Україні, нашій мові. Не залишили байдужим слова з вірша «Мадонни сіл і хуторів». Це один з недавніх творів, присвячений сільським жінкам. Поет каже, що написав його після поїздки селами рідної Житомирщини. «Змінюється час, змінюється влада, тільки незмінними залишаються клопоти сільських жінок, - каже поет. - Вони так само. як колись їхні матері і бабусі, гнуть спини у важкій селянській праці. Без манікюрів на порепаних руках, без макіяжів на обличчі…»
Ложку дьогтю у чудовий вечір поезії і пісні додала… режисура. Щоразу, коли хтось із співаків, починав виконувати пісню, на сцену напускали стільки бутафорного диму, що за ним не було видно ні виконавця, ні поета. А музику підсилювали такою силою децибел, що, здавалося, підлога двигтить під ногами. Час від час фонили мікрофони, в такі хвилини поет і виконавець опускали руки, не знаючи, що далі робити. І це за умови, що за квитки глядачі заплатили не так вже й дешево: місця на балконі коштували 50 гривень, а в заліза перші п»ять рядів треба було викласти по 200 гривень за квиток.
- Через таку невдалу режисуру ми навіть не змогли записати фрагмент для телепередачі, - сказала після концерту заслужений журналіст України, ведуча популярних програм на Вінницькому державному телебаченні Ганна Секрет. – Халтура, неповага до глядачів, як інакше це можна назвати.
Розчаровані глядачі й тим, що не побачили на сцені заявлених в афіші виконавців. З чотирьох з них приїхав тільки один – заслужений артист України Павло Мрежук. Не добралися до Вінниці народні артисти Павло Дворський, Микола Свидюк, Лілія Сандулеса.
- Вечір взагалі міг не відбутися, - зізнався зі сцени Вадим Крищенко. – Так склалися обставини.
Врятував вечір народний артист України Степан Гіга. Він не був заявлений для участі в ньому. «Мій щирий давній друг пан Степан відклав усі свої справи і приїхав до вас, дорогі вінничани, - такими словами Вадим Крищенко запросив на сцену виконавця». Разом з ним пісні на вірші відомого поета-пісняра виконувала донька Гіги заслужена артистка України з незвичним іменем Квітослава Гіга, згаданий Павло Мрежук, який зізнався, що він наш земляк, родом з села Комсомольське Козятинського району, ще один співак – Валерій Кириченко приїхав зі Львова.
Довідка
Вадим Крищенко видав 40 поетичних книг. Він автор 500 пісень. Найбільш відомі з них – «Хай щастить вам, люди добрі», «Берег любові», «А де моя любов», «Родина, родина – від батька до сина», «Наливаймо, браття, кришталеві чари», «Батько і мати», «Вишенька-черешенька».
Найбільше пісень на слова Вадима Крищенка – 40! – у репертуарі народного артиста України Іво Бобула. Виконують також всі відомі українські співаки – Софія Ротару, Світлана і Віталій Білоножки, Павло Дворський, Микола Свидюк, Павло Зібров. Особливо проникливо звучали пісні відомого поета, коли їх співали незабутні Раїса Кириченко та Назарій Яремчук.
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Anonymous
    А мені Мрежук не сподобався Чекала від нього більшого він може краще співати ніж співав того вечора був сеерд усіх слабкою ланкою Взагалі всі вони гуділи під фонограму та ще й халтурну бо бувало ен завжди оппадали в такт музиці
  • Anonymous
    Ми з батьками ходили на Вадима Крищенка Двома руками підтверджую що від диму на сцені у деякі моменти артистів взагалі не було видно Так само як і самого поета Мама вуха затуляла від гучності Реально підлога гуділа так гриміло все А білеті ж дорого продали дешевше 70 гривень у залі не було Батьки сказали що на такі концерти більше ніколи не погодяться
  • Anonymous
    Я теж пригадую той вечір Був тоді у залі місць вільних не було Це точно Сам бачив Вірші справді чудові за душу беруть сльозу викликають Поет змушений був працювати за себе і за того хлопця Сьогодні почув по раді, що 3 грудня якщо не помиляюся буде ще олдин творчий вечір Галябарди На жалдь не у Вінниці а в Тернополі Це його мала батьківщина Ще одне Мені сказали в ттеатрі хто саме організовував вечір Крищенка Кажуть є така жінка на прізвище Цимбал По моєму звати її Валдентина сказали Це вона так постаралася Сиділа в залі і не могла зауваження зробити щоб хоч того диму скільки не напускали Цей спецефект давно вже ніхто не практикує а тут як подуріли Та можна було попросити щоб звук динаміків приглушили Згоден з написаним така організація зіпсувала все Як приємно слухати на вситавах артистів театру Без мікрофонів у у руках і Все чути навіть на гальорці а тут...
  • Anonymous
    Шкода, що не вміють у нас організовувати подібні заходи. Колись була на схожому творчому вечорі Степана Галябарди - в останню мить захід перенесли із театру до Будинку офіцерів (певно не вистачило грошей на аренду), не було заявлених виконавців і автору окрім своїх чудових віршів довелося читати довжелезний список місцевих царьків, які виділили йому якісь копійки/купили квитки і дякувати їм. Було соромно за свою країну.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:23 У Тростянці власник магазину побив і примотав 22-річного експедитора до стовпа 08:49 «Нива» вдома перемогла сусіда по турнірній таблиці «Чайку» 08:16 В цей день вітайте Івана та Марію. Історія, заборони та прикмети 27 квітня 21:00 Кінотеатр Коцюбинського показали на історичних фотознімках Від читача 16:15 Північна Корея вимагає значних поступок від Росії за участь у війні 20:02 Малюки бурої ведмедиці з Подільського зоопарку вийшли на першу прогулянку 19:03 Командир штурмового полку поліції Руслан Гурняк отримав від вінницьких волонтерок розмальований тубус play_circle_filled 18:08 В Жмеринському районі травмувалися два неповнолітні мотоциклісти. Обставини аварій 17:32 Як вирішити проблему з електросамокатами у Вінниці? Ми запитали 17:02 Світові лідери і тисячі вірян попрощалися з Папою Франциском у Ватикані play_circle_filled 16:07 У Ладижинській громаді стартувала ветеранська програма з елементами іпотерапії 15:36 Садиба Вітгенштейна і печера «Бабина діра»: що можна побачити в селі Бронниця 15:08 Чи варто приносити їжу на кладовище: розповідає священник 14:10 У Вінниці стартують Європейські дні Шляху святого Якова 13:31 Як штучний інтелект бачить міста Вінниччини: створили зображення за допомогою чату GPT 13:06 На Пирогова заборонили розворот: встановили новий знак для безпечнішого руху 12:13 На пішохідному переході у Вінниці водій Renault наїхав на жінку 11:33 Київ і Дніпропетровщина лідирують за штрафами від ТЦК: яка ситуація на Вінниччині? 11:12 У Вінниці вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС 10:09 Сім років під радіацією: як живе село, переселене із зони Чорнобиля після аварії на атомній станції?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up