Народний артист України, заслужений діяч мистецтв України поет-пісняр Вадим Крищенко на своєму творчому вечорі, що відбувся у понеділок 21 листопада у Вінниці в обласному музично-драматичному театрі імені Садовського, неспроста згадав про одного з виконавців своїх пісень – незабутнього Назарія Яремчука. «30 листопада Назарію було б шістдесят років, - сказав зі сцени Вадим Крищенко. - А його вже нема з нами 16 років. В пам’ять про Назарія у палаці культури «Україна» відбудеться святкове дійство. Друзі, знайомі, молоді виконавці співатимуть пісні, які виконував і любив наш народний співак. А ми зараз послухаємо пісню, написану в його пам’ять, коли вже Назарія не стало. Згадаймо, друзі, нашого українського соловейка».
Після цих слів поет-пісняр запросив на сцену народного артиста України Степана Гігу і попросив виконати одну з кращих своїх пісень - «Яворина». Написав її Степан Гіга. Коли зазвучали перші рядки, глядачі піднялися з місць і стоячи слухали проникливі рядки, покладені на таку ж хвилюючу мелодію. Було видно, як на обличчі співака зблиснула непрохана сльоза. Він стер її рукою. Те саме робив дехто з глядачів.
Лейтмотивом на вечорі звучали поетичні рядки талановитого майстра слова, присвячені рідній Україні, нашій мові. Не залишили байдужим слова з вірша «Мадонни сіл і хуторів». Це один з недавніх творів, присвячений сільським жінкам. Поет каже, що написав його після поїздки селами рідної Житомирщини. «Змінюється час, змінюється влада, тільки незмінними залишаються клопоти сільських жінок, - каже поет. - Вони так само. як колись їхні матері і бабусі, гнуть спини у важкій селянській праці. Без манікюрів на порепаних руках, без макіяжів на обличчі…»
Ложку дьогтю у чудовий вечір поезії і пісні додала… режисура. Щоразу, коли хтось із співаків, починав виконувати пісню, на сцену напускали стільки бутафорного диму, що за ним не було видно ні виконавця, ні поета. А музику підсилювали такою силою децибел, що, здавалося, підлога двигтить під ногами. Час від час фонили мікрофони, в такі хвилини поет і виконавець опускали руки, не знаючи, що далі робити. І це за умови, що за квитки глядачі заплатили не так вже й дешево: місця на балконі коштували 50 гривень, а в заліза перші п»ять рядів треба було викласти по 200 гривень за квиток.
- Через таку невдалу режисуру ми навіть не змогли записати фрагмент для телепередачі, - сказала після концерту заслужений журналіст України, ведуча популярних програм на Вінницькому державному телебаченні Ганна Секрет. – Халтура, неповага до глядачів, як інакше це можна назвати.
Розчаровані глядачі й тим, що не побачили на сцені заявлених в афіші виконавців. З чотирьох з них приїхав тільки один – заслужений артист України Павло Мрежук. Не добралися до Вінниці народні артисти Павло Дворський, Микола Свидюк, Лілія Сандулеса.
- Вечір взагалі міг не відбутися, - зізнався зі сцени Вадим Крищенко. – Так склалися обставини.
Врятував вечір народний артист України Степан Гіга. Він не був заявлений для участі в ньому. «Мій щирий давній друг пан Степан відклав усі свої справи і приїхав до вас, дорогі вінничани, - такими словами Вадим Крищенко запросив на сцену виконавця». Разом з ним пісні на вірші відомого поета-пісняра виконувала донька Гіги заслужена артистка України з незвичним іменем Квітослава Гіга, згаданий Павло Мрежук, який зізнався, що він наш земляк, родом з села Комсомольське Козятинського району, ще один співак – Валерій Кириченко приїхав зі Львова.
Довідка
Вадим Крищенко видав 40 поетичних книг. Він автор 500 пісень. Найбільш відомі з них – «Хай щастить вам, люди добрі», «Берег любові», «А де моя любов», «Родина, родина – від батька до сина», «Наливаймо, браття, кришталеві чари», «Батько і мати», «Вишенька-черешенька».
Найбільше пісень на слова Вадима Крищенка – 40! – у репертуарі народного артиста України Іво Бобула. Виконують також всі відомі українські співаки – Софія Ротару, Світлана і Віталій Білоножки, Павло Дворський, Микола Свидюк, Павло Зібров. Особливо проникливо звучали пісні відомого поета, коли їх співали незабутні Раїса Кириченко та Назарій Яремчук.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер