На передньому слуханні колегія суддів запланувала, що сьогодні, 24 лютого, потерпілий повідає історію отримання ним трьох вогнепальних поранень. Стріляли у могилівчанина Олександра Коломійця із вогнепальної зброї 10 травня минулого року. За даними досудового слідства, - намагався убити зять мера Петра Бровка Сергій Шевчук.
Нагадаємо, що поранення не несли загрози життю (кулі попали у стегно і сідницю), але злочин кваліфікували, як замах на вбивство.
Перш ніж почати розбиратися у цій справі, причетність до якої підсудний заперечує, прокурор зачитав обвинувальний акт. Суд також прийняв цивільний позов потерпілого. Олександр Коломієць розповів, що хоче за моральні збитки отримати півмільйона гривень і трохи більше 50 тисяч – за транспортування його у Вінницю та лікування тут. Далі сторони обговорили, у якому порядку працюватимуть далі.
Усі погодилися: спершу свідчитиме обвинувачений, потім потерпілий, далі свідки, а після цього досліджуватимуть документальні докази, які є.
- Ви будете давати свідчення? – питала головуюча суддя у підсудного, а перед цим, як годиться, роз’яснила статтю 63 Конституції України (Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів...).
- Так, буду давати, - сказав Сергій Шевчук.
А коли дійшло діло до самих свідчень, захист все таки використав можливість не говорити раніше за потерпілого. Обвинувачений, замість розповідати сворю версію подій 10 травня, скористався статтею 63 – відмовився говорити. Він тепер зможе почути у суді усіх, а потім дати пояснення.
Далі – більше. Потерпілий, коли йому запропонувала почати свою розповідь суддя, став казати, що погано почувається. Мовляв, не зможе розповісти про все, як слід, та давати відповіді на питання учасників процесу, тому просить перенести засідання. Його представник надав суду довідку про те, що його клієнт сьогодні вранці здавав кров на аналіз.
- Великий залишки свинцю в організмі і вони прогресують, - сказав представник потерпілого Іван Семенюк й теж просив заслухати його клієнта пізніше.
Головуюча суддя одразу дала зрозуміти, що затягувати процес не дасть. Довідка про здачу крові – це не лікарський документ, тому вона пропонувала викликати швидку Олександру Коліснику. Той швидкої не захотів.
В решті лікарів не кликали, але засідання все ж перенесли. Суд порадився на місці і вирішив оголосили перерву. Раз свідків на сьогодні не запрошувати, слухати більше не було кого. Будуть свідки, як запланували, 17 березня.
Сторона захисту потім пояснила, що потерпілий теж не хотів говорити першим, сподівався, що виступатиме після підсудного. Але все пішло не так.
І наступне засідання обіцяє бути ще більш цікавим. Як діятиме потерпілий, щоб не говорити до свідків, побачимо вже у березні. Цілий день виділила колегія суддів на допити свідків злочину, інкримінованого зятю мера Могилева-Подільського.
Читайте також:
Півмільйона за свободу Шефа. Зятя мера Могилів-Подільського не пустили з СІЗО
У Могилеві-Подільському буде гаряче? Люди кажуть, що мер зганяє «антимайдан»
Майдан в Могилів-Подільському: людей дістали злочини оточення мера (ВІДЕО)
Дочка мера Могилева-Подільського «здала» місцевих авторитетів (ВІДЕО)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер