Бейбі-бокс чи грошова компенсація. Що обирають вінницькі матусі?

Бейбі-бокс чи грошова компенсація. Що обирають вінницькі матусі?
  • Починаючи з липня 2021 року молоді батьки зможуть обирати між бейбі-боксом та грошовою компенсацією на нього в розмірі 5 000 гривень. 
  • Редакція «20 хвилин» запитала у вінницьких матусь, яким чином їм отримувати допомогу до народження маляти краще.

Впродовж цього року понад 2070 новонароджених отримали бейбі-бокси у пологових будинках. А з червня грошову компенсацію оформили більше тисячі вінницьких родин. Такі дані дає Департамент соціальної політики Вінницької міської ради,

— Батьки дітей, які народилися після 24 жовтня, написали заяву на отримання пакунку малюка. Протягом 30 днів його видати ми не можемо, адже не забезпечені, а тому виплачуємо компенсацію вартості бейбі-боксу. Зараз за монетизацією звернулося 1392 особи, ми нарахували грошову компенсацію на 1401 дитину — це понад 7 мільйонів гривень, — розповідає перша заступниця директора департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Наталя Паламарчук.

Вінничанка Каріна Мотрич зараз на дев’ятому місяці вагітності. Як і всі майбутні матері, вона переймається про пологи та новонароджене маля. Одне з хвилюючих питань — «пакунок малюка», який вона сподівалася отримати.

Відео дня

— Це вже моя друга дитина, — каже вона. — Коли народила першу доньку, нам видали бейбі-бокс, яким я залишилася дуже задоволена. Всі необхідні речі там були як для дитини, так і для мене. А от з цією грошовою компенсацією чомусь сумніваюсь, адже гроші можна витрачати лише в обмеженій кількості магазинів і не факт, що там буде те, що мені потрібно.

Журналісти поспілкувалися з вінничанками і запитали, що все ж таки краще — гроші чи пакунок малюка. Думки матерів розділилися.

— Грошова виплата — кращий варіант, бо якщо є старша дитина, то речі з боксу не потрібні, багато чого залишається з братика або сестрички. Але було б зручніше, якби картку з виплатами видавали ще в пологовому, бо бігати з документами та малюком по місту — перспектива не дуже приємна, — сказала Юлія Коломієць.

— Ми б з радістю скористалися грошима, адже багато якісних і набагато кращих речей залишилося від старшого сина. Підгузки та крем з бейбі-боксу нам не підійшли, купували інші. А термометр для води був неробочим. З цієї коробки ми користувалися тільки трьома речами: іграшками і шампунем. Хіба це нормально за такі гроші? — зауважила Наталка Мазур.

— Однозначно, пакунок маляти! Перед пологами передивилась відео розпаковок цьогорічного пакунку. Відповідно, те, що там було, ми не купували. Усе з боксу нам знадобилося (крім підгузків — вони не підійшли). Одяг теж хороший, якісний, нічого ніде не стирчить, кнопочки справні, шви добре оброблені, — підкреслила Інна Муренко. — А оформлення держдопомоги — тут і ворогу не побажаю з маленькою дитинкою (навіть якщо залишити з кимось вдома) цим займатись. Та й на покупки особливо часу немає.

У Департаменті соціальної політики міськради ж зазначають, що однозначної відповіді на питання «Що краще отримати?» немає.

— Якщо дитинка народилася в родині, яка перебуває у складних життєвих умовах, то краще видати натуральний пакунок малюка. Тоді в дитини будуть всі необхідні речі на перший час. Але якщо сім’я забезпечена, то краще отримати гроші, аби вони могли обрати те, що самі захочуть. Умови та можливості в кожного різні, — сказала Наталя Паламарчук.  

Автор: Діана КОЛНОГУЗОВА


Читайте також:

Сотні вінницьких мам залишилися без «пакунку малюка». Ні бебі-боксів, ні компенсації немає

Інспектори з паркування працюють вже рік. Що про їх роботу кажуть вінницькі водії

Монетки добра. Навіщо у вінницькій школі №20 збирають копійки, що вийшли з обігу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
  • Алина Бабаева
    Деньгами !
  • Ксения Кориненко
    Я родила двойнят давали беби бокс.мы довольны.
  • Ola La
    Я за бейбі бокс. Але так як нам його в родомі не видали і нам 5 місяців бейбі бокс не потрібин. То най вже будуть гроші.
  • Marianna Bodnar
    Бейбі бокс❣️
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Трагічна втрата: на війні загинув 26-річний захисник з Вінниччини photo_camera 20:06 Бабусин секрет жовтої паски: рецептом поділилася дослідниця подільської кухні 19:24 Церкви, в яких вінчався Богун і Старицький. Розповідаємо про п'ять найстаріших храмів Вінниччини photo_camera 19:11 У Вінниці запустять додаткові трамваї та тролейбуси на Великдень Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:31 Зарплата 90 тисяч на місяць: які статки у голови Вінницької облради та його заступників? 18:08 На в'їзді до Гнівані у ДТП загинув 77-річний велосипедист 17:30 «З нашої родини у війську 14 чоловіків»: паски для фронту майстриня не рахує і не фотографує 17:19 Ліжка для військових за «космічними» цінами: затримали учасників корупційної схеми photo_camera 17:17 Де і коли освячувати паски у Вінниці. Зібрали адреси храмів 16:48 Шокуюча знахідка на кордоні: чоловіка виявили підвішеним у цистерні з олією photo_camera 16:27 Синоптики про погоду на Великдень та поминальні дні: чого чекати українцям play_circle_filled 16:13 Вбивцю 92-річної пенсіонерки з Козятина засудили на 15 років play_circle_filled 15:58 Мільйонна недбалість у вінницькій колонії: юристу загрожує в'язниця 15:39 Вибух під час бійки у Піщанській громаді: двоє чоловіків травмовані 15:12 Дід Блогер із Високого і його музей: як уламки війни стали частиною новітньої історії України photo_camera 14:30 «Це не наше сміття, але це наше місто»: як молодь прибирала біля Вишенського озера (Пресслужба Сергія Кудлаєнко) 14:16 У Вінниці спалахнули склад на вулиці Гонти та будинок на проїзді Харчовиків photo_camera 13:31 Рецепт до Великодня: Мамина паска завжди найсмачніша, бо вона правильна photo_camera 13:20 Дитяча стоматологія у Вінниці: обирайте кращих дитячих стоматологів! (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up