Пакунок малюка, або бебі-бокс, який містить памперси, бодіки, шапочки, ковдри, пелюшки та дитячу косметику, і є вагомою підтримкою в перші місяці життя малюка, почали видавати в 2018 році. На сьогодні вартість цього пакунку складає 5 тисяч гривень.
За два роки бебі-бокси отримали 21 тисяча 111 новонароджених в нашій області. Але в деяких областях, починаючи з травня місяця новоспечені матусі отримати цей пакунок не можуть, бо вони закінчились.
Натомість таким родинам запропонували, або, почекати коли пакунки з’являться знову, або ж одноразову грошову допомогу. Проєкт постанови про грошову компенсацію, міністерство соціальної політики вже розробило і чекає рішення уряду.
Як кажуть в обласному департаменті соціальної та молодіжної політики вже більше двох тижнів така проблема існує у Вінницькій області.
До того це спіткало Тернопільську, Запорозьку, Дніпропетровську, Закарпатську області, а в Донецькій області ця проблема взагалі тягнеться з 2018 року.
За словами Людмили Петришиної, начальниці відділу адресних допомог департаменту, в нашій області 485 жінок, які нещодавно народили малюків, залишились без бебі-боксів. І вони вже написали заяви про неотримання цих пакунків.
— У місті ж заяв про неотримання бебі-боксів написали майже 200 вінничанок, — розповідає Валентина Войткова, директор міського департаменту соціальної політики.
За її словами, ці жінки згодом можуть отримати грошову компенсацію, або бебі-бокси. Але коли це відбудеться в департаменті не знають.
— Ми чекаємо на зміни, які мають прийняти в уряді стосовно грошової компенсації, та порядку її відшкодування, — говорить директорка міського департаменту соціальної політики. — Про яку суму компенсації мова, поки що теж невідомо. Але вже зараз потрібно писати заяву про те, що бебі-бокс новонароджений не отримав, додати до неї свідоцтво про народження малюка, посвідчення особи батьків. І коли на рівні міністерства ситуація проясниться, ми обов’язково повідомимо вінничанам, коли, і як, вони можуть отримати, або «пакунок малюка», або грошову допомогу.
На сторінці міністерства соціальної політики є повідомлення, що в разі відсутності в закладі охорони здоров’я «пакунку малюка» на день виписки новонародженої дитини — про це видається довідка.
Батькові чи матері новонародженої дитини, які не отримали бебі-бокс необхідно надати до органу соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини заяву у паперовій або електронній формі та довідку про неотримання пакунку малюка в закладі охорони здоров’я.
Після поставки пакунку малюка до органу соцзахисту, батьки зможуть його отримати, або ж взяти одноразову допомогу.
За словами Євгена Котика, заступника міністра соцполітики питання бебі-боксів має вирішитися до кінця літа. А питання грошової компенсації ще раніше. Чиновник каже, що проблема з пакунками малюка виникла через помилки в тендерній закупівлі центральної закупівельної організації. Через них антимонопольний комітет скасував тендери на компанію підрядника, який би наповнював та доставляти бебі-бокси.
З метою вирішити це питання, в міністерстві розробили проєкт рішення, яке найближчим часом має розглянути уряд, як тільки його приймуть, можна буде отримати грошову компенсацію.
Такод Євген Котик додає, що вміст бебі-бокса не зміниться, після того, як затвердять нову компанію підрядника. Фінансову ж компенсацію в міністерстві оголошують в межах 5 000 гривень. Тобто вона буде відповідати вартості того бебі-боксу, який поставлявся в регіон. При чому, щоб зберегти соціальну справедливість, в міністерстві кажуть, що ці грошові компенсації будуть нараховуватись з урахуванням коефіцієнту інфляції, який був на момент не одержання бебі-боксу.
Читайте також:
Онкологи з дитячої обласної мають відповісти по закону — вважають рідні Діми Шилова
Медогляди перед 1 вересня: як їх мають проходити вчителі та діти?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Недавно знакомая рожала,осталась довольна .
Я рожала 8 лет назад тоже все хорошо.