Безвізовий режим: Змінився порядок виїзду за кордон дітей

Безвізовий режим: Змінився порядок виїзду за кордон дітей

Раніше для того, щоб мандрувати з дитиною за кордон, у батьків було два варіанти: можна було внести дані про дитину у свій закордонний паспорт або ж оформити дитячий проїзний документ.

Дитина зможе скористатися перевагами безвізового режиму України з ЄС, що набув чинності 11 червня 2017 року, лише за наявності власного дитячого закордонного біометричного паспорта.

 Для поїздки за кордон батькам  необхідно буде або відкривати дитині шенгенську чи національну візу, або виробляти їй власний дитячий закордонний біометричний паспорт.

Відповідно до законодавства України, при перетині кордону дітьми до 16 років, їх повинні супроводжувати батьки чи опікуни, або ж діти повинні мати нотаріально завірений дозвіл від обох батьків із вказаною метою та країною поїздки, терміном, а також супроводжуючою особою. Якщо з дитиною їде один з батьків, то він має мати нотаріально завірену згоду іншого на виїзд дитини за кордон із зазначенням країни та терміну перебування.

Відео дня

Якщо діти вписані у ваш закордонний паспорт, не зайвим буде мати при собі їхні свідоцтва про народження для підтвердження батьківства.

Юрист Марина Легенька в коментарі «Громадському радіо» розповіла, що діти до 16 років зможуть перетинати кордон у супроводі одного з батьків без надання згоди іншого з батьків лише за однієї умови – відмітки при паспортному контролі про взяття дитини на постійний консульський облік іншою країною. «Тобто дитину можна буде вивезти за кордон лише, якщо вона стоїть на постійному консульському обліку. Це мінімізує ризик вивезення дитини без дозволу. Таким чином це сприятиме дотриманню прав дитини та іншого із батьків», - розповіла юрист.

З якого віку видають дитячий біометричний закордонний паспорт?

Найчастіше батьків цікавить те, з якого віку видають дитячий біометричний закордонний паспорт. Відповідаємо. Згідно з новими правилами, паспорт для дитини ви зможете оформити вже з перших днів її народження, повідомляють в "Державній міграційній службі".

 Формат документа нічим не відрізнятиметься від дорослого аналога: 32 сторінки в м’якій обкладинці (на якій внизу стоїть знак біометрії), сторінка з особистими даними + вмонтований безконтактний електронний носій (мікрочіп), де зберігатимуться, окрім персональних, також біометричні дані. Підробити документ такого формату – практично неможливо, та й при втраті виключено, що хтось чужий  зможе ним скористатись, отож конфіденційна інформація надійно захищена.

Саме паспорт з таким чіпом і буде єдиною умовою для перетину кордону з ЄС – віза для власників біометричного паспорта більше не потрібна.

Основні нюанси оформлення біометричного закордонного паспорта для дитини в залежності від її віку:

  • Діти до 12 років мають таке ж право на отримання закордонного біометричного паспорта, як і дорослі, щоправда, вони не проходитимуть процедуру відскановування відбитків пальців. Подавати документи на виготовлення біометричного закордонного паспорта для дитини віком до 12 років мають її батьки. Перелік документів, які слід подати у відділення ДМСУ подаємо нижче.
  • Діти, яким виповнилось 12 років, при виробленні дитячого закордонного біометричного паспорта повинні здати відбитки пальців, у цілому процедура така ж сама, при поданні документів повинен бути присутнім хоча б один з батьків (а краще двоє). Сканування відбитків здійснюється тільки за дозволом батьків.
  • Діти, вік яких сягнув 14 років, повинні здавати вже не лише відбитки пальців, але й ставити цифровий підпис, що буде внесений на чіп у паспорті. Отримають закордонний біометричний паспорт діти цього віку тільки в тому випадку, якщо вже мають ID-картку (новий тип внутрішнього паспорта громадянина України), без неї вони просто не зможуть подати документи на його вироблення. Тому перед тим, як планувати відпустку чи поїздку за кордон для підлітка 14-16 років, переконайтесь, що зможете вчасно оформити необхідний документ, а саме дитячий біометричний закордонний паспорт, або ж подбайте про візу. Діти цього віку ще не мають права оформлювати собі дитячий біометричний закордонний паспорт самостійно, їх повинен супроводжувати хтось із батьків чи опікунів.
  • Після 16 років діти самостійно подають документи та усі біометричні дані  – фото, підпис та відбитки пальців. З цього віку вони можуть оформлювати біометричний закордонний паспорт на 10 років.

Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта

Проїзний документ, який надавав дитині право перетинати кордон, видавався терміном на 3 роки. Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта, як і звичайного дитячого закордонного паспорта становить 4 роки. Після закінчення терміну, його слід буде переоформити.

Нагадуємо, що після цього терміну необхідно буде виробити новий документ, адже продовжити закордонний паспорт в Україні віднедавна стало неможливим.

Документи для оформлення дитячого закордонного паспорта Україна

  • Свідоцтво про народження дитини +копія – для дітей до 14 років;
  • ID-картка – для дітей після 14 років;
  • Довідка про присвоєння дитині ідентифікаційного коду (за наявності) (+копія);
  • Відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів, або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;
  • У разі оформлення другого закордонного паспорта – попередній закордонний паспорт дитини;
  • Одна кольорова фотографія розміром 10х15 см та дві розміром 3,5х4,5 см,  де 80% займає обличчя  (лише у випадку, якщо батьки подають документи без дитини). Фотографії будуть відскановані і внесені на безконтактний електронний носій у паспорті;
  • Письмова заява-згода двох батьків, написана у присутності особи, яка приймає документи на оформлення паспорта. Нотаріально завірений дозвіл одного з батьків на оформлення дитячого закордонного паспорта (якщо документи подає хтось один із батьків);
  • Паспорт громадянина України обох батьків (+копія);
  • Якщо документи подає опікун дитини, він повинен мати власний паспорт, свідоцтво про народження дитини, розпорядження про призначення опіки чи піклування та довідку про те, де дитина зареєстрована.
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera 09:35 Мікрорайон Слов'янка та ще п'ять вулиць без води. АДРЕСИ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up