«У нашому районі скоро буде труп». Чим занепокоєні жителі Вишеньки і як вирішити проблему?

«У нашому районі скоро буде труп». Чим занепокоєні жителі Вишеньки і як вирішити проблему?
  • Мучить тварин, нападає на людей і лякає дітей, привселюдно б’ється головою об бетонні стовпи, матюкається та випорожнюється просто посеред вулиці.
  • Історію про сусіда з ймовірним психічним розладом, через якого страждає весь район анонімно розповіла вінничанка у Facebook.
  • У лікарки-психіатра Аліни Кобець ми дізналися про можливі механізми госпіталізації людей з психічними розладами, які загрожують життю та здоров’ю оточуючих.  

Вінничанка скаржиться на сусіда, який мучить бездомних тварин у дворі їхнього дому. Від таких дій страждають не лише собаки, а й мешканці будинку. Поліція, за її словами, лише розводить руками. 

Поспілкуватися особисто з авторкою журналістам «20 хвилин» не вдалося, тому публікуємо її пряму мову з допису. В коментарях вінничани зазначають, що йдеться про жителя мікрорайону Вишеньки, який проживає на проспекті Космонавтів.   

«Викликайте нас, коли буде когось вбивати»

— На подвір'ї живуть собаки — окрема історія, але нікого не чіпають, все ок. Періодично ця, вибачте, тварюка, іншого слова підібрати ніхто не зможе, б'є їх, душить, кидає об асфальт, скиглення і виття слухати просто нестерпно, і нехай ми це чуємо, але тварини страждають, — пише вінничанка. — Поліцейські кажуть: «Так, звичайно, кожного разу, коли це знову трапиться, викликайте поліцію, нехай хоча б фіксують таку його поведінку».

Відео дня

За її словами, днями довелося викликати поліцію, адже цей чоловік душив собаку. Однак обіцяного екіпажу ніхто так і не дочекався.

 — Не просто приїжджають пізно, а взагалі не приїжджають на такі виклики. Говорити, виясняти, сповістити — до нього бояться підходити дорослі чоловіки, це просто, як би некоректно це не звучало, агресивна і неадекватна машина для вбивства, — каже вона. — У поліції радять завжди їх викликати, це правда, але чомусь ніколи не приїжджають на ці виклики. А у нас в районі точно скоро буде труп, і не обов'язково когось із тих собак, яких він б'є. Кажуть: «Ну, ми поки нічого не можемо зробити, викликайте нас, коли він дійсно буде когось вбивати».

І люди потрапляють «під гарячу руку»

За її словами, сусід може «сходити в туалет посеред двору і продовжувати ходити з незащібнутою ширінкою далі», а на зауваження сторонніх людей — «кидається на них». Окрім того, в приступах люті чоловік зривається на людях, які потрапляють під гарячу руку. 

— Восени була свідком сцени: до когось приїхало таксі й зупинилося біля під'їзду. Сусід (ред.) почав спочатку ногами бити по машині, потім виволік водія, водій вирвався, бігав по двору, намагаючись врятуватися, ледве потрапив назад в машину, але довго не міг виїхати, тому що цей нелюд просто не давав автомобілю проїхати і продовжував бити у вікна і по кузову, — згадує вінничанка. 

За її словами, чоловік лякає всіх оточуючих і тим, що може битися головою об бетонні стовпи та стіни, кричати та некоректно висловлюватися. Нарікає жінка і на те, що часто його можна зустріти з викруткою, сокирою чи ножем в руках. 

«Герой» з проспекту Космонавтів 

— З причини вище написаного я впевнена, всім зрозуміло, чим це загрожує. Відео Ситуаційного Центру про те, як цієї осені хтось повивертав всі урни на алеї по Космонавтів від фонтану, вночі ходив і бив їх ногами — це і був наш герой. Причому в поліції так і сказали: «Так, ми знаємо, хто це, встановили відразу. А сенс — він шизофренік», — зазначає авторка допису.  

Редакція 20minut.ua розповідала про той випадок у цій новині: Погром на Космонавтів. Шукають вандала, який «відірвався» на урні

Таких вражаючих епізодів, зі слів вінничанки, багато. Вона підозрює, що цей чоловік зловживає алкоголем, «швидше за все, іншими речовинами». 

— У нього є мама — жива і здорова адекватна жінка, що живе в Хмельницькому. Їй, як кажуть, абсолютно плювати на те, що відбувається, вона намагається максимально убезпечитися від цього, — підкреслила вінничанка. 

Ми звернулися до експертів із запитанням про те, чим можна зарадити в описаній вінничанкою ситуації? Чи можуть сусіди, наприклад, направити на лікування психічно хвору людину, якщо її родичів поруч немає або ж вони з іншої причини не бачать проблеми? 

Що радить лікар-психіатр? 

Заступниця головного лікаря поліклінічної роботи у лікарні ім.Ющенка Аліна Кобець каже, що примусова госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги — складний процес, який вимагає максимальних зусиль від кожного, хто опинився у такій ситуації. 

— Слід сказати, що діагноз психічного розладу може встановити лише лікар психіатр і лише після психіатричного огляду. У відповідності до даного акту госпіталізація може бути добровільна та примусова, — каже Аліна Кобець.

За її словами, добровільна госпіталізація можлива за умови, якщо особа, яка відчуває певні психічні розлади, дає усвідомлену письмову згоду на огляд лікарем психіатром.

— Письмова згода фіксується в медичних документах. За її наявності лікар психіатр встановлює заключення про наявність або відсутність даного розладу психіки та рекомендує подальшу тактику лікування. Зазначу,  що наявність психічного розладу потребує госпіталізації в період загострення, тоді як в ремісії показано підтримуюче амбулаторне лікування, — пояснює лікарка-психіатр.

Госпіталізація до відповідного закладу можлива і за письмовою згодою опікуна. Однак, за словами Аліни Кобець, не кожен користувач психіатричної допомоги має опікуна та визнаний недієздатним.

— Дієздатність і працездатність — це різні поняття. Встановлення особи недієздатною, або частково дієздатною відбувається після судово-психіатричної експертизи, яка настає після ухвали суду. Крім того, опікун зобов'язаний протягом короткого періоду часу повідомити про госпіталізацію підопічного в опікунську раду. Примусова госпіталізація відбувається за умови гострих проявів розладів психіки та поведінки. Для того, аби отримати дану послугу лікар психіатр має оглянути особу, — розповідає Аліна Кобець.

За її словами, у зв’язку з наказом № 1063 від 13.05.2019 року, який відмінив чинність закону 2007 року «Про затвердження Інструкції з організації диспансерного та консультативного нагляду осіб, які страждають на психічні розлади, при наданні амбулаторної психіатричної допомоги», диспансерізація осіб з вадами психічного здоров'я не проводиться, а лікарі амбулаторної мережі надають лише консультативну допомогу за місцем юридичної адреси закладу.

— З цього випливає те, що для того, аби лікар встановив в особи погіршення стану психічного здоров'я, загострення чи інше, зацікавлені особи мають транспортувати її до лікарні, — пояснює Аліна Кобець. — В результаті огляду лікар має встановити наявний стан психічного здоров'я і визначитись з тактикою подальшого ведення захворювання. У випадку, якщо лікар приймає рішення, про необхідність госпіталізації, зацікавлені особи мають надати документ, що підтверджує особу користувача послуги, написати заяву, в якій чітко аргументувати потребу в госпіталізації, надати докази.

Отримавши пакет документів для проведення госпіталізації, протягом доби лікарі проводять комісійний огляд особи та формують подання на суд.

— Там вказують всю інформацію щодо даного випадку, протягом 72 годин відбувається судове засідання, на якому мають бути присутні усі сторони. А суд вже приймає рішення про призначення чи відмову в поданні лікарів, — сказала вона. 
 

Читайте також:

Вінниця очима «Телебачення Торонто». Яким у популярній програмі бачать наше місто

У Вінниці вмикають гарячу воду. На травень для котелень є газ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Кристина Сливка
    Это все очень печально. Но к большому сожалению наша полиция реально ничего не будет делать, пока это псих не убьёт не дай Бог человека...
  • Тетяна Ящук
    розмова про ніщо. то лише хвора людина яку потрібно ізолювати. при великому бажанні. а при малому просто терпіти. а що робити з людиною - чоловіком. який зробив чотирьох дітей. ніде не працює і при цьому живе на квартирі - хто за це платить - а платять за це ті діти яких він зробив - така у нас чоловіча сила - дітей робити. або на роботу ходити
  • Татьяна Максименко
    Національна поліція України ‼️‼️
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA, повертаючи праворуч, збив мотоцикліста play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети 21:00 Суд повернув державі приміщення ветеринарного коледжу в Тульчині, яке незаконно здавали в оренду 20:57 Комп’ютери, кінескопи і гру «Ну, постривай!»: що виготовляли вінницькі заводи в радянські часи photo_camera 20:06 Синочки «Торо» і «Тенет» народилися і загинули в один день, але додому повернувся лише один 20:06 За $6000 — до Придністров'я: затримали перевізника «ухилянтів» з Вінниччини 18:31 Лише третина дітей потрапляє в садочок: яка ситуація з чергами до дошкільних закладів Вінниці? 18:04 У Вінниці відкрили четвертий ветеранський простір «Побратим» 17:07 Кір наступає на Вінниччину: що потрібно знати вже сьогодні? 16:50 DenLi індивідуальні корпусні меблі (Новини компаній) 16:03 Біля Тульчина затримали 35-річного «експедитора» ухилянтів за кордон 15:12 Судитимуть шахрая, який видурив майже мільйон у матері загиблого Захисника play_circle_filled 13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up